pivovar helf

Sturridge obviněn ze sázení

sturridge19

Daniel Sturridge byl obviněn anglickou fotbalovou asociací z údajného sázení, což je v rozporu s regulemi FA.

Devětadvacetiletý útočník má čas do 20. listopadu, aby na uvedené obvinění reagoval. Podle vyjádření FA se Sturridge měl letos v lednu dopustit porušení pravidel E8(1)(a)(ii) a E8(1)(b). Ve zkratce tyto pravidla říkají, že hráč má zakázáno vsadit si na zápas nebo poskytnout někomu jinému  informace, které nejsou veřejné přístupné a daný hráč je akterém, čímž potenciální sázkař získává výhodu při sázení.

Daniel Sturridge na začátku roku odešel na hostování do WBA. Vinou zranění nastoupil ale jen do 6 utkání a nezabránil tak sestupu West Bromu.

Dříve byl ze sázení usvědčen známý bouřlivák Joey Barton, který se pod tíhou obvinění přiznal, že si vsadl na více než 1200 zápasů. Anglický záložník při tom sdělil, že polovina profesionálních hráčů sází. Za své provinění byl odměněn 18 měsíčním zákazem. Následně mu byl ale zkrácen na 5 měsíců.

Dalšími známými hříšníky jsou Jack Colback, tehdy v barvách Newcastlu, a bývalý stoper Martin Demichelis, kteří ovšem od komise odešli pouze s pokutami.

Nejvyšším doposud uděleným trestem je 6 letý zákaz pro bývalého hráče Lincolnu, Bradley Wooda, na základě jehož doporučení sázela jeho rodina a přátelé.

Liverpool FC k celému případu vydal následující prohlášení: "Daniel během celého procesu plně spolupracuje a ujistil klub, že tak bude činit i nadále. Daniel také jednoznačně vyloučil, že by kdykoliv vsadil na fotbal. Jako u každé podobné záležitosti se zdržíme jakýkoliv dalších komentářů, než bude celé šetření u konce."

Daniel Sturridge byl nominován do víkendového utkání proti Fulhamu, ale setrval na lavičce jako nevyužitý náhradník.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook