pivovar helf

Sturridge obviněn ze sázení

sturridge19

Daniel Sturridge byl obviněn anglickou fotbalovou asociací z údajného sázení, což je v rozporu s regulemi FA.

Devětadvacetiletý útočník má čas do 20. listopadu, aby na uvedené obvinění reagoval. Podle vyjádření FA se Sturridge měl letos v lednu dopustit porušení pravidel E8(1)(a)(ii) a E8(1)(b). Ve zkratce tyto pravidla říkají, že hráč má zakázáno vsadit si na zápas nebo poskytnout někomu jinému  informace, které nejsou veřejné přístupné a daný hráč je akterém, čímž potenciální sázkař získává výhodu při sázení.

Daniel Sturridge na začátku roku odešel na hostování do WBA. Vinou zranění nastoupil ale jen do 6 utkání a nezabránil tak sestupu West Bromu.

Dříve byl ze sázení usvědčen známý bouřlivák Joey Barton, který se pod tíhou obvinění přiznal, že si vsadl na více než 1200 zápasů. Anglický záložník při tom sdělil, že polovina profesionálních hráčů sází. Za své provinění byl odměněn 18 měsíčním zákazem. Následně mu byl ale zkrácen na 5 měsíců.

Dalšími známými hříšníky jsou Jack Colback, tehdy v barvách Newcastlu, a bývalý stoper Martin Demichelis, kteří ovšem od komise odešli pouze s pokutami.

Nejvyšším doposud uděleným trestem je 6 letý zákaz pro bývalého hráče Lincolnu, Bradley Wooda, na základě jehož doporučení sázela jeho rodina a přátelé.

Liverpool FC k celému případu vydal následující prohlášení: "Daniel během celého procesu plně spolupracuje a ujistil klub, že tak bude činit i nadále. Daniel také jednoznačně vyloučil, že by kdykoliv vsadil na fotbal. Jako u každé podobné záležitosti se zdržíme jakýkoliv dalších komentářů, než bude celé šetření u konce."

Daniel Sturridge byl nominován do víkendového utkání proti Fulhamu, ale setrval na lavičce jako nevyužitý náhradník.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

kalendare2019

Facebook