pivovar helf

Sturridge obviněn ze sázení

sturridge19

Daniel Sturridge byl obviněn anglickou fotbalovou asociací z údajného sázení, což je v rozporu s regulemi FA.

Devětadvacetiletý útočník má čas do 20. listopadu, aby na uvedené obvinění reagoval. Podle vyjádření FA se Sturridge měl letos v lednu dopustit porušení pravidel E8(1)(a)(ii) a E8(1)(b). Ve zkratce tyto pravidla říkají, že hráč má zakázáno vsadit si na zápas nebo poskytnout někomu jinému  informace, které nejsou veřejné přístupné a daný hráč je akterém, čímž potenciální sázkař získává výhodu při sázení.

Daniel Sturridge na začátku roku odešel na hostování do WBA. Vinou zranění nastoupil ale jen do 6 utkání a nezabránil tak sestupu West Bromu.

Dříve byl ze sázení usvědčen známý bouřlivák Joey Barton, který se pod tíhou obvinění přiznal, že si vsadl na více než 1200 zápasů. Anglický záložník při tom sdělil, že polovina profesionálních hráčů sází. Za své provinění byl odměněn 18 měsíčním zákazem. Následně mu byl ale zkrácen na 5 měsíců.

Dalšími známými hříšníky jsou Jack Colback, tehdy v barvách Newcastlu, a bývalý stoper Martin Demichelis, kteří ovšem od komise odešli pouze s pokutami.

Nejvyšším doposud uděleným trestem je 6 letý zákaz pro bývalého hráče Lincolnu, Bradley Wooda, na základě jehož doporučení sázela jeho rodina a přátelé.

Liverpool FC k celému případu vydal následující prohlášení: "Daniel během celého procesu plně spolupracuje a ujistil klub, že tak bude činit i nadále. Daniel také jednoznačně vyloučil, že by kdykoliv vsadil na fotbal. Jako u každé podobné záležitosti se zdržíme jakýkoliv dalších komentářů, než bude celé šetření u konce."

Daniel Sturridge byl nominován do víkendového utkání proti Fulhamu, ale setrval na lavičce jako nevyužitý náhradník.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook