pivovar helf

Čo Belehrad vzal, čo Belehrad dal

klopp

Komentár: Európska facka v Belehrade možno otvorila oči.  

Negatívny, hrozný, utrápený. Prívlastky len takejto formy môžme prirovnať k včerajšej európskej noci v Belehrade. Na výkone jednotlivcov, tímu, celkovo hernému prejavu a nebodaj na výsledku niet pozitívneho slova. Čo môže táto prehra spôsobiť, čo nám táto prehra vzala a čo naopak dala ? 

Bezpochýb, katastrofálny výkon. Takýto futbal a hlavne takýto laxný prístup nie je hodný mena Liverpool FC. Prišiel čas "naliať si čistého vína". Pred pár dňami som v článku obraňoval našu formu či herný prejav. Čo však ukázali posledné týždne, v našej hre nie je niečo v poriadku. Osobne by som to nehádzal na jednotlivcov, nepodaj nie na Kloppa. Faktom však je, že posledné týždne to určite nie je ono. V hre chýba to, čo nás zdobilo minulú sezónu. Ľahký, rýchli prechod do útoku, rýchlejšia práca s loptou, kvalitnejšia finálna a predfinálna fáza. Privlastňujem to dvom dôvodom:

1. Željko Buvač - osobnosť, ktorá v personálnom zložení Kloppovho tímu bezpochýbne chýba. Doteraz som si to nechcel pripustiť, no posledné týždne na to výrazne poukazujú. Nejdem tu rozoberať prečo práve toto, koniec koncou je to len pocit, no našej hre chýba myšlienka, ktorú Buvac mal.

2. Práve tá myšlienka. Ako sme si hovorili, že v zálohe máme neskutočný pretlak a kvalitu. Tak či onak chýba nám tam maestro ala Coutinho. Medzi záložnou a útočnou formáciou výrazne chýba kvalitné prepojenie. Hráč s myšlienkou, hráč s prihrávkou, hráč s prekvapením. Niet divu, že sme tak pre súperov ľahko čítateľný. V minulej sezóne toto miesto prebral Ox, ktorý však laboruje so zranením. Či sa Vám to páči alebo nie - práve preto som chcel vidieť v našom drese Fekira. Máme však Shaqiriho a tak myslím, že prichádza čas, kedy musí prebrať zodpovednosť a na tento post alternovať častejšie ako doteraz, 

 

Čo Belehrad vzal ?  

Samozrejme strata bodov. Nepochybne nám to skomplikovalo situáciu v skupine UCL a dostalo nás to do nasledujúcich zápasov pod tlak. Navyše, môžme aj predpokladať pokles sebadôvery a takisto, čo si budeme klamať, prehra v Belehrade takýmto spôsobom je pre klub Liverpool FC európska blamáž.  

Čo Belehrad dal ?

V prvom rade snáď otvorí kompetentným oči. Tým myslím samozrejme najmä Kloppa. Hráči musia dostať nový impulz, musia pochopiť, že nemajú isté miesto v základe a musia za farby klubu bojovať ako v minulom ročníku. Klopp by mal začať riešiť najmä stredovú formáciu, pretože to je hlavný dôvod, prečo naše zápasy vrátane včerajšieho v Belehrade vyzerali tak, ako vyzerali. Potrebujeme zapracovať do základnej jedenástky Keitu a Shaqiriho aby pracovali pre mužstvo vo väčšom časovom obsahu a efektívnejšie, pretože sú to hráči, ktorý nás môžu posunúť a pomôcť nám. 

 

Nechcem sa viac rozpisovať, pretože vo mne stále rezonujú zlé pocity. V princípe už ani neviem, čo si mám o posledných zápasoch myslieť, no v niektorých momentoch hráčov a náš herný systém absolútne nespoznávam. Verím však v Kloppa, verím v silu mužstva a verím, že Belehradská facka nás nakopne správnym smerom. 

 

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook