pivovar helf

Jak se stalo Allez, Allez, Allez hitem

Allez

Nedávno spatřilo světlo světa video dokumentující vznik jednoho z nejchytlavějších popěvků liverpoolských fanoušků, Allez, Allez, Allez.

V následujících letech se nejspíše bude vzpomínat na uplynulou sezónu 2017/2018 v dobrém, i když jsme v ni zažili hořké rozčarování ve finále Ligy mistrů. Zatímco prohra v Kyjevě byla silnou kávou, pouť, kterou Jürgen Klopp a jeho svěřenci nabídli svým příznivcům, bude jedna z těch, na něž se bude dlouho vzpomínat. Předváděná hra splňovala ty nejpřísnější limity. Na The Reds si mnohdy nepřišly  ani ty nejlepší evropské celky. To vše jen umocňovalo návrat po letech do nejprestižnější evropské soutěže.

Pokud bychom hledali nějaký lehce zapamatovatelný symbol této sezóny, s klidem by stačilo vyslovit jen tři slova: Allez, Allez, Allez. Chorál se stal de facto synonymem pro evropské dobrodružství.

Jakmile LFC vstoupilo do vyřazovací části, atmosféra se stala doslova vzrušující. Známé tóny jste mohli zaslechnout, jak na samotném Anfieldu, tak i v ulicích města.

Odkud ale tento song skutečně přišel? Web Bleacher Report se odhodlal poodhalit tajemství popěvku, který bychom mohli zaslechnout v místních verzích i na stáncích Borussie Dortmund nebo Atlética Madrid.

Liverpoolští fanoušci Phil Howard a Liam Malone se rozhodli vytvořit liverpoolskou verzi. Přiznávají, že to zabralo jen pár minut práce, než vymysleli slova.

Zpěvák James Webster, který je dnes nesmazatelně spojen se slávou chorálu, prozradil, kdy jej poprvé zaslechl. "Poprvé jsem slyšel Allez, Allez, Allez na stadionu v Portu," prozrazuje zpěvák o noci, kdy Liverpool rozsápal Porto v Portugalsku v poměru 5:0. "Pamatuji si, jak se ke mně otočil jeden kamarád a řekl, že bych to měl doprovodit kytarou."

Webster zahrál song na BOSS Night v Liverpoolu. Organizátor Daniel Spoke mluví o neuvěřitelné odezvě na sítích. "Následující ráno jsme to nahráli na YouTube a v ten moment to začalo. Mluvíme tady o milionech kliknutí."

Anfield téměř oněměl, když Liverpool porazil ve čtvrtfinále Manchester City 3:0. Webster se netají tím, že výraznou měrou se na vítězství podílelo právě Allez, Allez, Allez.

Webster následně zahrál song i před pubem plným liverpoolských fanoušků v Michiganu, mezi nimž se tísnil i Jürgen Klopp. Manažer LFC následně prohlásil: "To je právé ořechové v těchto situacích. Miluji součást klubu, která inspiruje fanoušky dělat podobné věci."

Websterova verze to dotáhla až na 5. příčku britských hitparád týden před památným utkáním v Kyjevě, kde fanoušci tak jak nikdy předtím rozezněli tóny Allez, Allez, Allez. Nakonec ani to nestačilo na madridskou mašinérii, i tak se zapíše sezóna 2017/2018 do paměti The Reds jako jedna z těch lepších i spolu se songem, který si vydobyl legendární status.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook