pivovar helf

Sean Cox pokračuje v rehabilitaci

Sean Cox

Dubnový zápas s AS Řím bohužel v mnoha rovinách překročil hranice běžné návštěvy Anfieldu a to zejména pro rodinu Seana Coxe, který byl před utkáním napaden italskými fanoušky a nyní podstupuje léčbu, aby byl schopen se alespoň částečně zapojit do běžného života.

Sean Cox až do nedávna podstupoval léčbu v beaumontské nemocnici po té, co byl v květnu propuštěn z té liverpoolské. Nyní ho čeká 12-tydenní léčebná procedura v Ireland's National Rehbalition Centre. Jakmile jeho pobyt skončí vrátí se konečně domů ke své rodině, která nyní zahájila sbírku, aby dokázala zajistit potřebnou péči, kterou Sean bude v dlouhodobém horizontu potřebovat.

Jeho manželka Martina popsala, že Sean má zhoršené vidění a není schopen komunikace. I když už dokáže pohybovat pravou rukou a nohou, vyžaduje nepřetržitou péči.

"Sean se chystá na dlouhodobou intenzivní rehabilitaci, aby se dostal do fáze, kde potřebuje být, anebo aby se nyní dostal do nejlepší kondice. Říkají nám, že již nikdy nebude tou samou osobou, ale my se o to pokusíme a pomůžeme mu. Chceme Seana zpět, jak jen to bude možné. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom dosáhli optimální stavu."

"Vidí, ale do dokonalosti to má daleko. Pravděpodobně má dvojité, nebo až trojité vidění. Vidí nás, když přijdeme, ale pokud mu ukážeme malou fotografii, pravděpodobně je rozostřená. Zdá se, že slyší dobře. Lidé přicházejí a říkají mu příběhy. Směje se tomu, ale není schopen komunikovat. To je na tom pravděpodobně to nejhorší."

Co se týká samotného útoku, jednadvacetiletý Filippo Lombardi čelí obvinění z ublížení na zdraví, což popírá. Jeho soud začne tento týden a Martina Cox kvůli tomu odjede do Anglie.

Již dříve byl odsouzen ke 1,5 létum vězení devětadvacetiletý Daniele Sciusco po té, co se k útoku přiznal. Podle listu Liverpool Echo byl tento týden v Římě rovněž zatčen třicetiletý muž, o jehož vydání nyní usilují britské soudy.

Pokud by měl někdo zájem podpořit Seanovu rodinu, můžete tak učinit na následujícím odkazu.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook