pivovar helf

Sean Cox pokračuje v rehabilitaci

Sean Cox

Dubnový zápas s AS Řím bohužel v mnoha rovinách překročil hranice běžné návštěvy Anfieldu a to zejména pro rodinu Seana Coxe, který byl před utkáním napaden italskými fanoušky a nyní podstupuje léčbu, aby byl schopen se alespoň částečně zapojit do běžného života.

Sean Cox až do nedávna podstupoval léčbu v beaumontské nemocnici po té, co byl v květnu propuštěn z té liverpoolské. Nyní ho čeká 12-tydenní léčebná procedura v Ireland's National Rehbalition Centre. Jakmile jeho pobyt skončí vrátí se konečně domů ke své rodině, která nyní zahájila sbírku, aby dokázala zajistit potřebnou péči, kterou Sean bude v dlouhodobém horizontu potřebovat.

Jeho manželka Martina popsala, že Sean má zhoršené vidění a není schopen komunikace. I když už dokáže pohybovat pravou rukou a nohou, vyžaduje nepřetržitou péči.

"Sean se chystá na dlouhodobou intenzivní rehabilitaci, aby se dostal do fáze, kde potřebuje být, anebo aby se nyní dostal do nejlepší kondice. Říkají nám, že již nikdy nebude tou samou osobou, ale my se o to pokusíme a pomůžeme mu. Chceme Seana zpět, jak jen to bude možné. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom dosáhli optimální stavu."

"Vidí, ale do dokonalosti to má daleko. Pravděpodobně má dvojité, nebo až trojité vidění. Vidí nás, když přijdeme, ale pokud mu ukážeme malou fotografii, pravděpodobně je rozostřená. Zdá se, že slyší dobře. Lidé přicházejí a říkají mu příběhy. Směje se tomu, ale není schopen komunikovat. To je na tom pravděpodobně to nejhorší."

Co se týká samotného útoku, jednadvacetiletý Filippo Lombardi čelí obvinění z ublížení na zdraví, což popírá. Jeho soud začne tento týden a Martina Cox kvůli tomu odjede do Anglie.

Již dříve byl odsouzen ke 1,5 létum vězení devětadvacetiletý Daniele Sciusco po té, co se k útoku přiznal. Podle listu Liverpool Echo byl tento týden v Římě rovněž zatčen třicetiletý muž, o jehož vydání nyní usilují britské soudy.

Pokud by měl někdo zájem podpořit Seanovu rodinu, můžete tak učinit na následujícím odkazu.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

kalendare2019

Facebook