pivovar helf

Sean Cox pokračuje v rehabilitaci

Sean Cox

Dubnový zápas s AS Řím bohužel v mnoha rovinách překročil hranice běžné návštěvy Anfieldu a to zejména pro rodinu Seana Coxe, který byl před utkáním napaden italskými fanoušky a nyní podstupuje léčbu, aby byl schopen se alespoň částečně zapojit do běžného života.

Sean Cox až do nedávna podstupoval léčbu v beaumontské nemocnici po té, co byl v květnu propuštěn z té liverpoolské. Nyní ho čeká 12-tydenní léčebná procedura v Ireland's National Rehbalition Centre. Jakmile jeho pobyt skončí vrátí se konečně domů ke své rodině, která nyní zahájila sbírku, aby dokázala zajistit potřebnou péči, kterou Sean bude v dlouhodobém horizontu potřebovat.

Jeho manželka Martina popsala, že Sean má zhoršené vidění a není schopen komunikace. I když už dokáže pohybovat pravou rukou a nohou, vyžaduje nepřetržitou péči.

"Sean se chystá na dlouhodobou intenzivní rehabilitaci, aby se dostal do fáze, kde potřebuje být, anebo aby se nyní dostal do nejlepší kondice. Říkají nám, že již nikdy nebude tou samou osobou, ale my se o to pokusíme a pomůžeme mu. Chceme Seana zpět, jak jen to bude možné. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom dosáhli optimální stavu."

"Vidí, ale do dokonalosti to má daleko. Pravděpodobně má dvojité, nebo až trojité vidění. Vidí nás, když přijdeme, ale pokud mu ukážeme malou fotografii, pravděpodobně je rozostřená. Zdá se, že slyší dobře. Lidé přicházejí a říkají mu příběhy. Směje se tomu, ale není schopen komunikovat. To je na tom pravděpodobně to nejhorší."

Co se týká samotného útoku, jednadvacetiletý Filippo Lombardi čelí obvinění z ublížení na zdraví, což popírá. Jeho soud začne tento týden a Martina Cox kvůli tomu odjede do Anglie.

Již dříve byl odsouzen ke 1,5 létum vězení devětadvacetiletý Daniele Sciusco po té, co se k útoku přiznal. Podle listu Liverpool Echo byl tento týden v Římě rovněž zatčen třicetiletý muž, o jehož vydání nyní usilují britské soudy.

Pokud by měl někdo zájem podpořit Seanovu rodinu, můžete tak učinit na následujícím odkazu.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook