pivovar helf

Keita: Jak se adaptuji na Premier League

Keita

Jedna z hlavních letních posil přiznala, že Anglická nejvyšší liga může pro nové hráče znamenat výzvu. Na druhou stranu ale Keita tušil, že po příchodu do Premier League bude těmto obtížím čelit a že je bude muset překonat.

Stále teprve 23letý Keita může čerpat zkušenosti z angažmá ve Francii, Rakouska a Německa. Hlavně výkony v posledně jmenované lize mu vynesly zájem Jurgena Kloppa, který byl natolik paličatý, že Keitu i přes neochotu Lipska dotáhl do Liverpoolu. Po příchodu odehrál Keita slibnou předsezónní přípravu, po které následovaly starty v prvních třech zápasech ligy a střídání v posledním zápase proti Leicesteru. Naby sice tušil, že může být adaptování obtížné, ale první zápasy naznačují, že by mohl být pro Liverpool a Premier League ten pravý.

"Myslím si, že se sluší říci, že je Premier League těžká liga," řekl Keita. "Jsem hodně motivovaný, abych v ní hrál. Byla to atraktivní myšlenka, ale hodně lidí mi říkalo, že mnoho zahraničních hráčů potřebovalo na adaptaci spoustu času. Samozřejmě podle okolností. Takže hrát v Premier League může být obtížné, ale já jsem hodně motivovaný, ne pouze kvůli sobě nebo spoluhráčům, ale kvůli klubu. Všichni kolem mě mě velice podporují, a proto se snažím odevzdat vše, abych do týmu rychle zapadl."

Klopp v posledním přestupovém okně hodně vylepšil možnosti v záloze, když přivedl právě Keitu, ale i Fabinha z AS Monaco. Fabinho se sice do soutěžního zápasu zatím nedostal, ale zvýšení konkurence například znamenalo, že kapitán týmu Henderson byl v základu až ve čtvrtém zápase. Samozřejmě s ohledem i na Mistrovství světa, po kterém vytíženější hráči potřebovali pauzu, a Henderson byl jedním z nich.

Keita k tomuto tématu řekl: "Konkurence v záloze je něco, co může týmu pouze pomoci. Samozřejmě že konečné rozhodnutí je na trenérovi, ale jsem si jistý, že pro každý zápas vybere momentálně nejlepší hráče. Tímto způsobem pak každý bude moci odevzdat to nejlepší v rámci celé sezóny a myslím, že to i z každého dostane to nejlepší."

V předchozích týmech dokázal Keita vstřelit uctyhodných 37 gólů ve čtyřech sezónách. Dalo by se tak říci, že podpora útoku je jedna z jeho předností. Keita by samozřejmě na tato čísla rád navázal i v Liverpoolu, ale ne za každou cenu. "V prvé řadě bych měl říci, že jsem týmový hráč a vždycky prvně myslím na tým. Premier League je odlišná od lig, ve kterých jsem působil, a každý ví, že je hodně těžká. Já ale udělám vše abych zlepšil osobní záznamy. Jsem takový typ člověka, který si říká, že když jsem vstřelil 8 gólů v této sezóně, měl bych jich v příští dát 9. Takovou mám mentalitu."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook