pivovar helf

Keita: Jak se adaptuji na Premier League

Keita

Jedna z hlavních letních posil přiznala, že Anglická nejvyšší liga může pro nové hráče znamenat výzvu. Na druhou stranu ale Keita tušil, že po příchodu do Premier League bude těmto obtížím čelit a že je bude muset překonat.

Stále teprve 23letý Keita může čerpat zkušenosti z angažmá ve Francii, Rakouska a Německa. Hlavně výkony v posledně jmenované lize mu vynesly zájem Jurgena Kloppa, který byl natolik paličatý, že Keitu i přes neochotu Lipska dotáhl do Liverpoolu. Po příchodu odehrál Keita slibnou předsezónní přípravu, po které následovaly starty v prvních třech zápasech ligy a střídání v posledním zápase proti Leicesteru. Naby sice tušil, že může být adaptování obtížné, ale první zápasy naznačují, že by mohl být pro Liverpool a Premier League ten pravý.

"Myslím si, že se sluší říci, že je Premier League těžká liga," řekl Keita. "Jsem hodně motivovaný, abych v ní hrál. Byla to atraktivní myšlenka, ale hodně lidí mi říkalo, že mnoho zahraničních hráčů potřebovalo na adaptaci spoustu času. Samozřejmě podle okolností. Takže hrát v Premier League může být obtížné, ale já jsem hodně motivovaný, ne pouze kvůli sobě nebo spoluhráčům, ale kvůli klubu. Všichni kolem mě mě velice podporují, a proto se snažím odevzdat vše, abych do týmu rychle zapadl."

Klopp v posledním přestupovém okně hodně vylepšil možnosti v záloze, když přivedl právě Keitu, ale i Fabinha z AS Monaco. Fabinho se sice do soutěžního zápasu zatím nedostal, ale zvýšení konkurence například znamenalo, že kapitán týmu Henderson byl v základu až ve čtvrtém zápase. Samozřejmě s ohledem i na Mistrovství světa, po kterém vytíženější hráči potřebovali pauzu, a Henderson byl jedním z nich.

Keita k tomuto tématu řekl: "Konkurence v záloze je něco, co může týmu pouze pomoci. Samozřejmě že konečné rozhodnutí je na trenérovi, ale jsem si jistý, že pro každý zápas vybere momentálně nejlepší hráče. Tímto způsobem pak každý bude moci odevzdat to nejlepší v rámci celé sezóny a myslím, že to i z každého dostane to nejlepší."

V předchozích týmech dokázal Keita vstřelit uctyhodných 37 gólů ve čtyřech sezónách. Dalo by se tak říci, že podpora útoku je jedna z jeho předností. Keita by samozřejmě na tato čísla rád navázal i v Liverpoolu, ale ne za každou cenu. "V prvé řadě bych měl říci, že jsem týmový hráč a vždycky prvně myslím na tým. Premier League je odlišná od lig, ve kterých jsem působil, a každý ví, že je hodně těžká. Já ale udělám vše abych zlepšil osobní záznamy. Jsem takový typ člověka, který si říká, že když jsem vstřelil 8 gólů v této sezóně, měl bych jich v příští dát 9. Takovou mám mentalitu."

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook