pivovar helf

Torres, stratený syn Anfieldu. IV. časť

Torres

 Začal s tým že nemôže porovnať Liverpool do ktorého prišiel v roku 2007 s Liverpoolom ktorý opúšťal o tri a pol roka neskôr. Torres predtým zvážil všetky svoje odpovede starostlivo. A v rovnakom duchu pokračoval aj naďalej.

"Keď som sa rozhodol či prestúpim do Liverpoolu, zavážil aj fakt že klub bol blízko k tomu aby sa stal jeden z najlepších v Európe. Ale situácia sa zmenila úplne".Nachvíľu sa zastavil a hneď na to pokračoval : "Vtedy som veril že sme najlepší tím v Európe. Nemali sme dostatok šťastia aby sme vyhrali premier league aj keď sme k tomu boli vážne blízko. V Champions league sme vypadli až v semifinále a mohli ste vidieť na tíme že bol úžasný. Veď aj hráči potom prestupovali do top klubov. Jeden odišiel do Realu (Xabi Alonso) a druhý do Barcelony (Javier Mascherano). A títo hráči dodnes hrajú na najvyššom leveli".

"Mali sme tím o ktorom všetci snívali ale stále sme potrebovali nejaký posledný diel. Chrbtica tímu tam bola. A dokázali sme ju aj po roky udržať. Vedel som že sa môžeme porovnávať s hocikým. Mali sme Reinu, Carraghera, Aggera, Škrteľa, Alonsa, Mascherana, Gerrarda a nakoniec aj mňa. Bol to veľmi silný a veľmi mocný team. Súperi nás ťažko zdolávali a nikto proti nám nechcel hrať. Neboli sme ďaleko od toho byť majstrami Anglicka a rovnako tak majstrami Európy. Ale potrebovali sme tento team aj udržať pokope".

"Všetko sa zmenilo keď majitelia začali hovoriť o predávaní. Myslenie klubu bolo iné. Predal sa Alonso, predal sa Mascherano a Benitéz pošiel tiež. Nie všetky peniaze sa investovali do príchodu nových hráčov. Klub hovoril : "Stále chceme byť najlepší a stále chceme vyhrávať". Ale robili presný opak!".

Povedal že Atlético stále bolo "jeho klubom".

"Opustil som klub pretože som chcel vyhrávať" -pokračoval. tom čase som opustil Liverpool keď ho opúšťali všetci a stratil som pocit že tu niečo vyhrám. Bolo to ťažké pretože som tu bol tak šťastný. Nikde som sa necítil šťastnejší než v Liverpoole. Ale potom som sa cítil zradený. To je pravda".

Torres priznal že nie je bez viny.  A že si na seba zobere ‘máximo responsabilidad’ (maximálnu zodpovednosť) za to čo bude nasledovať. 

Torres mi odhalil že v Júly 2010 bol informovaný o záujme zo strany Chelsea a Manchestru City. Vysvetlil že neskôr toho istého mesiaca sa stretol s Christianom Purslowom (v tej dobe Generálny riaditeľ) aby si s ním prehovoril o jeho obavách ohľadom smerovaní klubu.Posledná sezónu Liverpool skončil pod vedením Rafu Benitéza na 7. mieste čo značilo jeho odchod. Purslow bol najatý Tomom Hicksom a Georgom Gilletom v roku 2009 potom čo v dôsledku opustenia Rick Parryho s prioritou opätovného prerokovania úveru vo výške 350 miliónov libier, ktorý mal klub s Royal Bank of Scotland a dočasné vedenie celkového manažmentu klubu až do vymenovania nového stáleho generálneho riaditeľa.

Purslow študoval Cambridge kde dosiahol titul v obore moderných a stredovekých jazykoch. Nasledovala kariéra v bankovom a investičnom prostredí.

"Benitéza klub vyhodil. Po tom čo som sa vrátil z majstrovstiev sveta som sa rozprával s Purslowom na dovolenke. Prišiel s Royom Hodgsonom ktorý som mnou chcel hovoriť tiež. Povedal som im svoj pohľad na to čo sa deje v klube. Že sme boli tak blízko k trofejam a teraz dobrý hráči opúšťajú klub. Čo je naša budúcnosť ?"

"Purslow mi vysvetlil že Liverpool je v procese predaja novým majiteľom a že nikto nemôže odísť cez leto lebo klub má väčšiu hodnotu s hráčmi ktorý sa tam nachádzajú ako bez nich. "Nemôžeme ťa predať" povedal mi. Povedal som im že bez investícií nemôžeme vyhrať a začal som mať obavy pretože sme začínali zaostávať veľmi rýchlo. Vysvetlil som im že keď som sem prestúpil, nálada a ambície boli pod Benitézom iné. Purslow mi povedal že nikto neodíde skôr než sa klub predá a že potom sa porozpráva s novým majiteľom a pokúsi sa nájsť riešenie. Keby som chcel odísť tak môžem. Ale až po lete."

"Nikto mi nikdy nepovedal : "Chceme aby si tu zostal a bol ako Steve". Správa znela : "Predáme klub a môžeš odísť" To znamená že ľudia ktorý vtedy riadili Liverpool sa nikdy nestarali o klub, ale iba o seba. Chceli zachrániť  hlavne seba.A nakoniec predali Mascherana tak či tak."

Torres pochopil že Hodgson bol najatý do zložitej situácie. Torres povedal že mal rád Hodgsona aj napriek tomu  že z vonku sa ich vzťah nezdal nejako blízky.

"Bola to trochu škoda pretože Hodgson bol skvelý tréner a skvelý chlap. Nenechali ho však robiť jeho prácu. Najali všetkých tých Australanov (novy lekársky tím) ktorý kontrolovali všetko : kto mohol a nemohol hrať. Nebol schopný použiť všetkých hráčov ktorých chcel použiť. Od pred-sezóny až po január keď som odišiel, to bola nočná mora. Nie iba pre mňa ale pre každého. A pre Hodgsona tiež. Nebolo mu dovolené aby pracoval správne. Situácia bola pre neho zložitejšia než pre hocikoho iného. Všetko vtedy bolo ako jeden veľký bordel. Neboli sme dostatočne dobrý a uprostred toho všetkého predali klub."

Koniec štvrtej časti.

Autor : Simon Hughes
Zdroj : www.theanfieldwrap.com

 

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook