pivovar helf

Torres, stratený syn Anfieldu. IV. časť

Torres

 Začal s tým že nemôže porovnať Liverpool do ktorého prišiel v roku 2007 s Liverpoolom ktorý opúšťal o tri a pol roka neskôr. Torres predtým zvážil všetky svoje odpovede starostlivo. A v rovnakom duchu pokračoval aj naďalej.

"Keď som sa rozhodol či prestúpim do Liverpoolu, zavážil aj fakt že klub bol blízko k tomu aby sa stal jeden z najlepších v Európe. Ale situácia sa zmenila úplne".Nachvíľu sa zastavil a hneď na to pokračoval : "Vtedy som veril že sme najlepší tím v Európe. Nemali sme dostatok šťastia aby sme vyhrali premier league aj keď sme k tomu boli vážne blízko. V Champions league sme vypadli až v semifinále a mohli ste vidieť na tíme že bol úžasný. Veď aj hráči potom prestupovali do top klubov. Jeden odišiel do Realu (Xabi Alonso) a druhý do Barcelony (Javier Mascherano). A títo hráči dodnes hrajú na najvyššom leveli".

"Mali sme tím o ktorom všetci snívali ale stále sme potrebovali nejaký posledný diel. Chrbtica tímu tam bola. A dokázali sme ju aj po roky udržať. Vedel som že sa môžeme porovnávať s hocikým. Mali sme Reinu, Carraghera, Aggera, Škrteľa, Alonsa, Mascherana, Gerrarda a nakoniec aj mňa. Bol to veľmi silný a veľmi mocný team. Súperi nás ťažko zdolávali a nikto proti nám nechcel hrať. Neboli sme ďaleko od toho byť majstrami Anglicka a rovnako tak majstrami Európy. Ale potrebovali sme tento team aj udržať pokope".

"Všetko sa zmenilo keď majitelia začali hovoriť o predávaní. Myslenie klubu bolo iné. Predal sa Alonso, predal sa Mascherano a Benitéz pošiel tiež. Nie všetky peniaze sa investovali do príchodu nových hráčov. Klub hovoril : "Stále chceme byť najlepší a stále chceme vyhrávať". Ale robili presný opak!".

Povedal že Atlético stále bolo "jeho klubom".

"Opustil som klub pretože som chcel vyhrávať" -pokračoval. tom čase som opustil Liverpool keď ho opúšťali všetci a stratil som pocit že tu niečo vyhrám. Bolo to ťažké pretože som tu bol tak šťastný. Nikde som sa necítil šťastnejší než v Liverpoole. Ale potom som sa cítil zradený. To je pravda".

Torres priznal že nie je bez viny.  A že si na seba zobere ‘máximo responsabilidad’ (maximálnu zodpovednosť) za to čo bude nasledovať. 

Torres mi odhalil že v Júly 2010 bol informovaný o záujme zo strany Chelsea a Manchestru City. Vysvetlil že neskôr toho istého mesiaca sa stretol s Christianom Purslowom (v tej dobe Generálny riaditeľ) aby si s ním prehovoril o jeho obavách ohľadom smerovaní klubu.Posledná sezónu Liverpool skončil pod vedením Rafu Benitéza na 7. mieste čo značilo jeho odchod. Purslow bol najatý Tomom Hicksom a Georgom Gilletom v roku 2009 potom čo v dôsledku opustenia Rick Parryho s prioritou opätovného prerokovania úveru vo výške 350 miliónov libier, ktorý mal klub s Royal Bank of Scotland a dočasné vedenie celkového manažmentu klubu až do vymenovania nového stáleho generálneho riaditeľa.

Purslow študoval Cambridge kde dosiahol titul v obore moderných a stredovekých jazykoch. Nasledovala kariéra v bankovom a investičnom prostredí.

"Benitéza klub vyhodil. Po tom čo som sa vrátil z majstrovstiev sveta som sa rozprával s Purslowom na dovolenke. Prišiel s Royom Hodgsonom ktorý som mnou chcel hovoriť tiež. Povedal som im svoj pohľad na to čo sa deje v klube. Že sme boli tak blízko k trofejam a teraz dobrý hráči opúšťajú klub. Čo je naša budúcnosť ?"

"Purslow mi vysvetlil že Liverpool je v procese predaja novým majiteľom a že nikto nemôže odísť cez leto lebo klub má väčšiu hodnotu s hráčmi ktorý sa tam nachádzajú ako bez nich. "Nemôžeme ťa predať" povedal mi. Povedal som im že bez investícií nemôžeme vyhrať a začal som mať obavy pretože sme začínali zaostávať veľmi rýchlo. Vysvetlil som im že keď som sem prestúpil, nálada a ambície boli pod Benitézom iné. Purslow mi povedal že nikto neodíde skôr než sa klub predá a že potom sa porozpráva s novým majiteľom a pokúsi sa nájsť riešenie. Keby som chcel odísť tak môžem. Ale až po lete."

"Nikto mi nikdy nepovedal : "Chceme aby si tu zostal a bol ako Steve". Správa znela : "Predáme klub a môžeš odísť" To znamená že ľudia ktorý vtedy riadili Liverpool sa nikdy nestarali o klub, ale iba o seba. Chceli zachrániť  hlavne seba.A nakoniec predali Mascherana tak či tak."

Torres pochopil že Hodgson bol najatý do zložitej situácie. Torres povedal že mal rád Hodgsona aj napriek tomu  že z vonku sa ich vzťah nezdal nejako blízky.

"Bola to trochu škoda pretože Hodgson bol skvelý tréner a skvelý chlap. Nenechali ho však robiť jeho prácu. Najali všetkých tých Australanov (novy lekársky tím) ktorý kontrolovali všetko : kto mohol a nemohol hrať. Nebol schopný použiť všetkých hráčov ktorých chcel použiť. Od pred-sezóny až po január keď som odišiel, to bola nočná mora. Nie iba pre mňa ale pre každého. A pre Hodgsona tiež. Nebolo mu dovolené aby pracoval správne. Situácia bola pre neho zložitejšia než pre hocikoho iného. Všetko vtedy bolo ako jeden veľký bordel. Neboli sme dostatočne dobrý a uprostred toho všetkého predali klub."

Koniec štvrtej časti.

Autor : Simon Hughes
Zdroj : www.theanfieldwrap.com

 

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

Bez názvu 1

Facebook