pivovar helf

Henderson prodloužil stávající kontrakt

Henderson21

Kapitán Liverpoolu FC, Jordan Henderson, dnes s klubem podepsal nový víceletý kontrakt.

Hráč s číslem 14 dnes stvrdil své další působení na Anfieldu podpisem nové smlouvy, která mu zajistí prodloužení současného sedmiletého pobytu v Liverpoolu. Krátce po podpisu k tomu Jordan Henderson sdělil: "Jsem velmi šťastný, že jsem mohl podepsat nový víceletý kontrakt. Jsem neskutečně nadšen. Není to tak dávno, co jsem podepisoval svůj první. Zdá se mi to, jako by to bylo včera, a přesto se od té doby hodně událo."

"Cítím, že jsem zde během celého svého angažmá prožil postupný rozvoj, který jsem si užil. Neexistuje jiné místo na světě, kde bych si raději zahrál fotbal. Chci zde zůstat tak dlouho, jak jen to bude možné. Je to privilegium být tak dlouho součastí tohoto klubu a snad to ještě potrvá."

Henderson přišel do Liverpoolu v roce 2011 z rodného Sunderlandu. Od té doby naskočil do 283 utkání, v nichž nastřádal 24 branek. V září 2014 se stal zástupcem kapitána a rok poté po odchodu legendy Stevena Gerrarda se stal vůdcem mužstva na plný úvazek.

Jordan Henderson, jemuž bylo v červnu 28 let, je pravidelným reprezentantem Albionu a nemalou měrou se podílel na dosáhnutí semifinále na nedávném Mistrovství světa v Rusku. Doposud za svou zemi odehrál 44 střetnutí.

Zdroj: Oficiální stránky Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook