pivovar helf

Klopp po výhře nad Leicesterem

Klopp3

Na klasické pozápasové konferenci byl Klopp dotazován na výkon v posledním zápase a na chybu Alissona Beckera.

Liverpool vyhrál i čtvrtý zápas sezóny a s dvanácti body je díky lepšímu skóre na špici tabulky. Stejně bodů už má pouze Chelsea a Watford. Čtvrtou výhru svému týmu svými trefami zabezpečili Sadio Mané a Roberto Firmino. Oba liverpoolské góly padly v prvním poločase, kdy hosté opanovali zápas. Druhý poločas byl ale úplně opačný, když iniciativu převzali domácí. Těm ve skórování výrazně pomohl Alisson, který mimo vápno ztratil míč a umožnil tak vyniknutí Ghezzalovi. Reds naštěstí zbytek zápasu dokázali ubránit, a tak tato chyba nebyla ve výsledku tak devastující.

Klopp o výkonu a výsledku

Pokud jde o výsledek, nemohlo to být lepší. Pokud jde ale o výkon, víme, že se můžeme zlepšit, a opravdu víme, že jsme také mohli hrát lépe. Začátek zápasu opět ukázal, jak dobří můžeme být, ale je stále začátek sezóny, takže stále nejsme stabilní na sto procent, abychom konstantně dělali správné věci. Dnes to bylo trochu obtížné, protože když se trávník více a více vysušoval, tak to změnilo naši hru. Neměli bychom kvůli tomu nějak výrazně trpět, ale opak byl pravdou, a změnilo nám to hru. Měli jsme být mnohem více přímí, hrát zezadu a využít tyto situace mnohem více. Vstřelili jsme ale hezký gól a to už jsme za sebou měli dvě obrovské šance.

Druhý gól jsme přidali těsně před poločasem, a pak jsme chtěli lépe kontrolovat hru. S míčem jsme to nedokázali, ale bez míče jsme bránili hlouběji a měli své protiútoky. Nedotáhli jsme je ale do konce z několika důvodů. Jednou nebo dvakrát to byl chytrý faul od Leicesteru, taktický faul, takže jsme nemohli pokračovat. V jiných situacích jsme nezvolili správnou přihrávku ve správný čas. Pak jsme jim dali gól, což samozřejmě udrželo zápas otevřený a my se s tím museli vypořádat. ´

Hodně věcí pro nás bylo obtížných. První a nejzávažnější z nich byla samozřejmě kvalita soupeře někdy po 25. nebo 30. minutě. A pak další okolnosti, suché hřiště a první letní den po delší době. To je vše. Do konce zápasu to bylo vzrušující a mně to nevadí. Před zápasem jsme věděli, že budeme muset hodně bojovat. Na záčatku jsme hráli fantastický fotbal, pak jsme bojovali o tři body, tak to mělo být. a proto jsme vyhráli zápas.

O Alissonově chybě

Minulý týden udělal něco podobného a všichni o tom mluvili. Bylo jasné, že se jeden den stane, že z tohoto dostaneme gól. Ale i tak to chceme využívat. Musím se na to ještě podívat, ale myslím si, že Joe Gomez měl následnou situaci vyřešit, a když ne on, tak ji měl zaručeně vyřešit Virgil. Samozřejmě, kdyby Alisson prvním dotekem odmázl míč, vše je v pořádku. Z nějakého důvodu to neudělal, snažil se hrát a oni dali gól. To je vše. Řekl jsem mu, že to byl nejlepší zápas, kdy to mohl udělat, protože jsme i tak zápas vyhráli a toto si odbyli. Jako tým jsme stále v období, kdy si na sebe zvykáme, a nesmíme ho využívat ve špatných momentech. Není pro nás řešením, ale možností. Několikrát jsme to přehnali a to není fajn. Kdybychom dostali druhý gól, museli bychom to také přijmout. Měli jednu nebo dvě situace, kdy jsme potřebovali brankáře, blok od Joe Gomeze byl samozřejmě briliantní. Měli jsme tyto situace, ale oni je měli také, takže jsme zaslouženými vítězi a to je jediná věc, o kterou mi jde.

Jestli Alissonova schopnost s míčem s sebou nese risk

Ne. To, že je tak dobrý fotbalista, je pouze pozitivní. Ale stále se všichni musíme naučit používat ho správně. To znamená, přihrát míč ve správný moment, pak mu okamžitě nabídnout jinou možnost, otevřít několik možností k přihrávce. To je práce pro tým, zahrát přihrávku ve správný moment, ne na suchém hřišti, ne moc tvrdě. Nedělat to v podobných situacích. Byla to chyba, žádný brankář na světě by neměl v této situaci kličkovat. Ale on to udělal. Ale i tak je to OK. Pro mě bylo mnohem zajímavější, jaká byla reakce, a ta byla dobrá. I nadále jsme ho využívali v lepších situacích. Fanoušci chtěli, aby byl nervóźnější, ale nevypadal nervózní. To hodně pomáhá. Potom je vše v pořádku. Fotbal je hra, kde je během 90 minut hodně chyb. Ale tato byla vělkou, rozhodující, protože jsme dostali gól. Ale reakce byla briliantní a mně to nevadí. Jak jsem řekl, vždy bylo jasné, že se to stane. Muselo se to stát, aby se to v budoucnu už nestalo. Myslím, že dnešek byl tím dnem.

zdroj: liverpoolfc.com

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook