pivovar helf

Táto sezóna nebude prechádzkou

thumb 71703 default news size 5

Máme za sebou úvodné štyri kolá anglickej Premier league

Štyri úvodné kolá za nami, Liverpool FC na čele ligy po štyroch víťazstvách. Dvanásť bodov a skóre 9:1. Skvelý štart. Vyzerá to na prechádzku ružovou záhradou. Bude tomu skutočne tak? Určite nie. Táto sezóna bude mimoriadne ťažká. 

Už v prvých štyroch kolách môžme vidieť aká je náročná anglická Premier league. Možno stratila v posledných rokoch punc najkvalitnejšej ligy (španielske kluby predsa len dosahujú väčšie úspechy v európskych pohároch), ale určite nestratila prívlastok najťažšia liga sveta. Do tejto ligy prúdi zďaleka najviac peňazí za televízne práva a sponsoring. To znamená, že všetci v tejto lige dokážu zaplatiť kvalitných manažérov a špičkových hráčov.

A na kvalite Premier league to vidno. Už v štyroch úvodných kolách nie je núdza o prekvapenia. Brighton dokáže poraziť United, Watford berie tri body proti Spurs a sú po štyroch kolách bez straty bodu tretí, nováčik Wolverhampton berie po remíze 1:1 body Guardiolovej mašine, Chelsea a Liverpool sa aj napriek víťazstvám skoro v každom zápase na tri body poriadne nadrú. Arsenal aj vinou ťažkého rozlosovania bude doháňať už v úvode šesť bodové manko. 

Aj priemerné tímy v tejto lige si môžu dovoliť kúpiť mená ako Schürrle a Seri (Fulham), Digne(Everton), Max Meyer (Crystal Palace), Jarmolenko, Felipe Anderson (WHU), Neves (Wolves), Kongolo (Huddersfield), Deulofeu (Watford), či Pereira (Leicester). Tie top tímy zase Lena, Jorginha, Kovačiča, Kepu, Alissona, Fabinha, Keitu, či Freda. A to nehovorím o "mastných" presunoch v rámci Premier league. Joe Hart, Ben Gibson (Burnley), Kouyate (CP), Richarlison (Everton), Mitrović, Chambers (Fulham), Evans, Ward (Leicester), Mahrez (City), Rondon (Newcastle), Foster (Watford), Fabianski, Wilshere (WHU) či Shaqiri (LFC)  stáli nemálo libier a výrazne posilnili tímy v najvyššej anglickej lige. 

Aj priemerné tímy v tejto lige skvele zvládajú pressing a hru s vysokou obrannou líniou ako sme mohli vidieť v zápase Liverpoolu proti Leicestru kde sa väčšina zápasu odohrávala na 30 metroch v strede ihriska. Je to jediná šanca tímov mimo TOP6 ako znepríjemniť život špičkovým anglickým klubom, ktoré disponujú neporovnateľne väčšou hráčskou kvalitou. V podstate všetky tímy v Premier league dokážu vyvážiť (ne)kvalitu svojho kádra taktickou disciplínou, obrovskou bojovnosťou a fyzickou hrou, ktorá dokáže narobiť veľké problémy tímom z TOP6. Ak k tomu pridáme nákupy výborných hráčov z Európy, ktorí dokážu rozhodovať zápasy je jasné, že táto sezóna bude veľmi zaujímavá.

Tímy z TOP6 sa v úvode museli vyrovnávať s problémami. Kľúčoví hráči po majstrovstvách sveta ako Pogba, Salah, Kane, Firmino, Lovren, Dele Alli, Hazard, Aguero a ďalší určite zápasia s poklesom formy, City sa zranil kľúčový hráč DeBruyne. 

A to si všetci užívali relatívne kľudný august bez domácich pohárov a hlavne bez Ligy majstrov a Európskej ligy, ktoré nahustia už tak nabitý program na hranicu únosnosti.  

Náročnosť ligy plus nabitý program v európskych pohároch a domácich súťažiach znamená, že každý tím z TOP6 musí rátať so stratami bodov. Ligu vyhrá ten kto sa s tým dokáže najlepšie vyrovnať. Či už šírkou hráčskeho kádra, kvalitou manažéra, alebo aj tým povestným kúskom šťastia.

Jedno je jasné. Táto sezóna nebude prechádzkou ružovou záhradou. 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook