pivovar helf

Torres, stratený syn Anfieldu. III. časť

Torres

Pozeraním zápasov Premier League sa snažil spoznať možných súperov s ktorými by sa mohol stretnúť a snažil sa pripraviť a adaptovať na ich hru. Rýchlo sa stal hráčom akým všetci chlapci túžili byť a hráčom ktorého chceli všetky dievčatá. Vrhol sa cez 16ku a prešiel cez všetkých obrancov. Stal sa jedným z najlepších útočníkov Liverpoolu.

"Viem že už nikdy nebudem cítiť to čo som cítil na Anfielde. Už nikdy viac, dokonca ani v mojich snoch. Tu v Atléticu som doma. Tu som vyrastal. Tu som stál ako fanúšik na tribúne pridal som sa k akadémií a tu som sa stal hráčom. Je normálne že ma tu ľudia milujú lebo som jeden z nich. Môžeš niečo pokaziť a oni ti odpustia. V Liverpoole neexistoval dôvod aby fungoval takýto vzťah a aby sa vyvinul takouto cestou. Koľko hráčov za tie roky prešlo Liverpoolom ? Prišli zostali pár rokov a potom odišli. A nikto si nespomenul na nič výrazné čo spravili. Mal som šťastie. Nemali žiadny dôvod ma milovať ale oni ma milovali takým spôsobom že som sa cítil ako nikto iný v šatni."

Torresovi pomohla prítomnosť Gerrarda. Mal pri sebe niekoho podobne talentovaného s podobným introvertnými vlastnosťami. Niekoho, kto rovnako ako on bol kapitánom klubu v ktorom vyrastal nielen ako hráč ale aj ako človek.

"Obdivujem hráčov ktorý dávajú príklad skutkami, nie len slovami. Mali sme Carraghera ktorý svojimi slovami držal všetkých nažive. Bolo to tak dôležité mať v kabíne hráča so slovom. A na ihrisku potom svoje slová opieral o výkony."

"Stevie bol iný, viac ako ja. Išiel každému príkladom. Stevie bol stále prvý na tréningu. Dokázal hrať s loptou lepšie ako ktokoľvek iný. Keď bolo treba niekoho nakopnúť, spravil to. Keď ich obidvoch vidíte pracovať na sebe takýmto spôsobom cítite že ich musíte nasledovať. Keď vidíte že najlepší hráč dáva do toho všetko, nemôžete vy predsa dať do toho menej. Oni udávali štandardy."

"Áno Stevie bol v niektorých veciach podobný mne : bol viac rezervovaný a hanblivý. Na ihrisku je to však iné. Okolo neho existuje nejaká aura. Pocítite to keď ste jeho spoluhráč a pocítite to aj ako jeho súper. Pochopil ma zo všetkých najlepšie. Iba som potreboval si nabehnúť do priestoru a prvú vec ktorú spravil bolo že ma hľadal prihrávkou. A aj ma často krát našiel. A bolo jedno či to bola dlhá alebo krátka prihrávka. Stevie bol ten hráč čo skompletizoval moju hru. Nikdy už nenájdem nikoho podobnému jemu."

A ako niekoľko krát spomenul, Gerrard bol ten kto mu dal sebadôveru k tomu aby naplno zažiaril a naplnil tak očakávania ktoré na ňeho čakali v Madride.

"V 2008 som odišiel na odovzdávanie cien Ballon d’Or do Švajčiarska. Messi vyhral, Ronaldo skončil druhý a ja tretí. Nikdy som neveril že som medzi nominovanými. Wow, súkromne lietadlo - bol som v šoku. Stevie mi neustále opakoval : Neboj sa, určite skončíš prvý. Povedal mi to tak ako keby tomu vážne veril. Myslel som si že je blázon ! Nikdy som si nemyslel že budem dostatočne dobrý na to, aby som sa sem dostal. Jeho slova vyjadrovali to čo si o mojom pôsobení v klubu myslel a o tom aké skvelé sú moje výkony s celou škálou ľudí ktorý stáli za mnou. Povedal mi že môžem byť najlepší na svete a uvedomil som si tie pocity ktoré pri fanúšikoch Liverpoolu vyvolávam. Práve tý ma presvedčili že nič nie je nemožné a že všetko je reálne."

Príbeh prvých dvoch Torresových sezón na Anfielde je dobre zdokumentovaný. Bol to hráč ktorý prišiel, ktorý skóroval a ktorého ospevoval The Kop. Liverpool nevyhral titul ale boli k tomu najbližšie za posledných 19 rokov. Všetko to ešte bolo podčiarknuté skvelými výsledkami v Európe.Torres si vychutnával život v Wooltone kde si mohol zájsť na jedlo a bol schopný nakupovať bez vyrušovania. Ľudia ho rešpektovali natoľko, aby mu dali priestor. Kričanie jeho mena a mávanie bolo dostatočné. Merseyside mu poskytlo priestor k dýchaniu a tak mohol viesť relatívne normálny život. To bolo niečo, čo nebolo možné v Madride kde nevedel komu ma veriť pretože každý chcel kúsok z neho.

Avšak príbeh jeho posledných 18 mesiacov na Anfielde je rozmazaný. Existuje nejaká akceptovaná verzia udalosti, hlavne teda udalostí posledných pár týždňov v ktorých Torres požiadal klub aby zvážil ponuku z Chelsea predtým než bude nútený napísať oficiálnu žiadosť. Keď som sa o tom zmienil Torresovi spomalil svoje rozprávanie a bol pripravený povedať o prestupe bez nejakého zahmlievania.

Koniec tretej časti.

Autor : Simon Hughes
Zdroj : www.theanfieldwrap.com

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook