pivovar helf

Milner: Snažíme se vyhrávat i jinak

Milner

Liverpool v pondělí večer zvládl i druhý zápas Premier League, tentokrát venku proti Crystal Palace.

Reds šli v závěru prvního poločasu do vedení právě díky Milnerovi, který proměnil pokutový kop. Vše pak v naprostém závěru pojistil Mané po rychlém protiútoku. Je tedy jasné, že se svěřenci Kloppa oproti prvnímu zápasu s West Hamem na výhru mnohem více nadřeli a až do závěru zápasu neměli tři body jisté. Crystal Palace navíc nebyl bezzubým týmem, spíše naopak. Stačí si jen vzpomenout na břevno Townsenda z 25. minuty nebo na přímý kop Milivojeviče z 54. minuty.

"Výhra je výhra," zhodnotil hned po zápase situaci Milner. "To je něco, na čem se snažíme pracovat, vyhrávat rozdílné typy zápasů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Také jsme věděli, že umíme lépe hrát a kontrolovat hru, když jsme v druhém poločase byli ve vedení. Ale tady je to vždy obtížné. Nemyslím si, že to tu bude mít kdokoli jednoduché, to je jasné, takže to nakonec byl dobrý výkon, vzhledem k výsledku."

Liverpool sice nevyhrál tak přesvědčivě jako v prvním zápase, ale vedle třech bodů jsou patrná i jiná pozitiva. Jedním z nich je brankář Alisson, který pro svůj tým dobrým výkonem dokázal udržet druhé čisté konto. Žádný jiný brankář v Premier League se tímto chlubit nemůže a Reds jsou tak jediným týmem, který ještě neinkasoval. Dalším pozitivem je i zachování chladné hlavy v druhém poločase, kdy se soupeř snažil srovnat. S tímto jsme měli problémy v minulých sezónách, kdy jsme podobné zápasy zbytečně ztráceli, často v úplném závěru. To je hlavní aspekt, na kterém Reds chtějí pracovat a podle Milnera tomu hlavně pomohla snaha kontrolovat hru.

"Samozřejmě jsme si mysleli, že můžeme hrát lépe, ale zároveň jsme chtěli v druhém poločase, když jsme vedli, o něco lépe kontrolovat hru," přidal Milner. "Nemyslím si, že jsme to zvládli, tak jak jsme měli, ale je to o tom vyhrát a udržet čisté konto, což bylo příjemné a hodně důležité. S tak kvalitním útokem víme, že když udržíme čisté konto, z každé šance vepředu může být gól a tři body. Vše tak začíná u brankáře a pokračuje přes obranu skrz celý tým a styl naší hry. Celý tým brání dohromady, takže jsme velice rádi, že jsme udrželi čistá konta a získali tak důležité body. Výsledkem je dobrý start do sezóny."

Po odchodu Ragnara Klavana do italského Cagliari se Milner stal nejstarším hráčem v sestavě. Sám se ale staře necití: "S vtipy o stáří se musím srovnat. Zvykl jsem si házet je na něj (na Ragnara, pozn.), ale teď jsem v tom sám! Cítím se velmi dobře a, jak jsem řekl dříve, jestli dokážete přežít předsezónní přípravu od Kloppa, tak se musíte cítit v pohodě. Takže se tak cítím."

zdroj: liverpoolfc.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook