pivovar helf

Van Dijk nadšen partnerstvím s Alissonem a Gomezem

Van Dijk

Liverpool má za sebou velmi vydařený vstup do sezóny. Ve výsledku 4:0 je vedle čtyřky důležitá i nula, což ocenil i nejdražší obránce historie.

Liverpoolská obrana byla více méně bezchybná. West Ham si připsal pouze dvě střely na branku, a tak si Alisson bez větších problémů mohl připsat první čisté konto hned při svém debutu. Reds si dokonce dokázali zajistit šesté čisté konto v řadě na Anfieldu i navzdory tomu, že týmu nemohla pomoci trojice Klavan, Lovren a Matip. Van Dijk ale neměl o zaskakujícím Gomezovi žádné pochybnosti.

"Opravdu jsem se vůbec nebál," řekl Van Dijk. "V přípravě jsem s ním na pozici stopera několikrát hrál, a tak si velmi dobře rozumíme. Dobře nám to klape i mimo hřiště. V týmu je každý potřebný."

Slova chvály pokračovala i na adresu nové brankářské jedničky: "Hodně spolu mluvíme. Je hodně mluvný a to pomáhá. Pomáhá to nejen mně, ale i všem v zadních řadách. Myslím si, že už jeho přítomnost je velmi důležitá. Je hodně kvalitní ve hře s míčem, což nám velmi pomáhá. Často jsme spolu trénovali během předsezónní přípravy a nadále spolu náš herní vztah rozvíjíme. Je toho ještě hodně na práci. Je to pouze jeden zápas. Měli jsme dobrou přípravu s dobrými výsledky a zápasy, kdy jsme hráli dobře. Můžeme ale být ještě lepší, je to stále pouze začátek. Myslím že klíčem je konzistentnost v každém zápase."

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook