pivovar helf

KOMENTÁR: Faktor Keita môže byť rozhodujúci

keita

Naby Keita patrí momentálne medzi výrazne sledovaných hráčov v rámci LFC. Dokáže Klopp spraviť z Nabyho kľúčovú postavu sezóny 2018/2019 ?  

Liverpoolsky celok sa pred sezónou 2018/2019 rozrástol o štyroch nových hráčov. Nepochybne však svojou kvalitou zaujal už v príprave Naby Keita, ktorý vyzerá byť výbornou kúpou. V prvom kole na domácom štadióne proti West Hamu bol 23 ročný stredopoliar neprehliadnuteľný. Bez debát, tak komplexný záložník nám v strede poľa chýbal ako soľ. 

Debut v Premier League vyšiel nie len Liverpoolu ako celku. Hladkému víťazstvu 4:0 pomohol aj Guinejský reprezentant, ktorý odohral výborný zápas a spolu s Milnerom a Wijnaldumom ovládli stred poľa. Naby opäť ukázal cit pre prihrávku, veľký prehľad, bojovnosť, kľud na kopačke a cit pre hru - jednoducho všetko čo má kvalitný záložník mať. Kvality Keitu po zápase s West Hamom okomentoval aj najskúsenejší hráč LFC James Milner : "Je to samozrejme TOP hráč, uvedomujeme si to. Bol to pre neho prvý zápas a som si istý, že sa bude len a len zlepšovať, zvykne si na náš štýl hry, spoluhráčov a futbal v Premier League. Má v sebe prakticky všetko - dokáže získať loptu, zvláda vysoké tempo, má dobré schopnosti a priamočiare nábehy. Spoločne s ostatnými novými hráčmi je skvelou posilou do tímu."

Skrz obrovský potenciál, ktorý Keita ukazoval už v Bundeslige tkvie otázka, či bude Naby rozhodujúci komponent, ktorý Kloppovi chýbal do skladačky. S určitosťou však môžme povedať, že sme získali hráča s fantastickým potenciálom a podľa názoru futbalových expertov by mal Keita patriť ku kľúčovým postavám v boji Liverpoolu o tie najvyššie priečky. 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook