pivovar helf

Představení Bobbyho Duncana

Duncan

Sedmnáctiletý talent Albionu, Bobby Duncan, se Liverpoolu FC upsal ke 3 letům.

Možná si právě říkáte, kdo je Bobby Duncan. Pokud nejste znalcem anglického mládežnického fotbalu, nebo důkladně obeznámen s historii některých liverpoolských legend, nelze se vašemu překvapení divit. Bránou Kirkby za poslední dobu prošlo již několik hvězd mládežnických týmů označovaných jako "budoucí superstar", které dříve zhasly, než dokázaly splatit do nich vložené naděje. Bobby Duncan má v tomto směru několik plus a doufejme, že se dokáže poučit z chyb svých neúspěšných předchůdců.

Mladý Bobby se narodil ve Whistonu a své mládí prožil v Huyton. V posledních letech se se svou rodinou usadili Prescot. I přes změny adres jedno zůstalo, láska k Liverpoolu FC. Možná se nyní ptáte, jestli to lze tvrdit s jistototu, odpovědí by mohlo být, že když jste bratrancem Stevena Gerrarda, tak vám ani moc možností nezbývá. Pochopitelně celá rodina hltala zprávy o svém nadmíru úspěšném příbuzném.

"Můj otec mi obvykle dával na cestu autem DVD, na kterých byly zachyceny všechny Stevenovy branky. Pouštěl jsem si je celé dny dokola a přemýšlel o tom, že jednou bych to mohl taky prožít. Steven na mě měl obrovský vliv. Jeho úspěchy mě inspirují. Vždy na něm byl patrný hlad a touha po trofejích. Kromě talentu za jeho úspěchem stál přístup, charakter a vůdcovství," prozradil Duncan v rozhovoru v roce 2016.

Duncan prvně upoutal zrak skautů v 7 letech, kdy sázel branky za Mossley Hill. Nějaký čas pobyl v Liverpoolu FC i konkurenčním Evertonu, ale nikde se neuchytil. Nakonec se prosadil až ve Wiganu, který si jej vybral po jeho výkonech v dalším lokálním družstvu. Po 18 měsících u Latics ho ulovil do svých výběrů Manchester City, kam přestoupil ve svých 10 letech. Během svých začátků překonal několik rekordů v dané věkové kategorii.

Duncan si v dresu Manchesteru City i Albionu nepočínal vůbec zle a během let postupně stoupal hiearchiích. V sezóně 2015/2016 si na své konto připsal neuvěřitelných 66 branek. Postupem času ale narůstala jeho frustrace z nedostatku příležitostí a vnímal (ne)možnost zahrát si v prvním týmu. ManCity bylo sice odhodláno svůj mládežnický klenot udržet a nabídlo mu velmi lukrativní kontrakt, ale hráč na jejich nabídku nekývl. Útočník sice de facto opustil klub loni v srpnu, ale z pohledu anglické asociace i nadále zůstal jejich hráčem. Mladík tak byl donucen strávit rok bez klubového fotbalu, než se City dohodlo na odstupném (200.000 liber) s LFC. 

Duncan k tomu tenkrát na sociální sítě napsal: "Bylo to pro mě a mou rodinu obtížné rozhodnutí, ale nadešel správný čas novou výzvu a naplnění mých snů někde jinde."

Duncan patří mezi nejzářivější produkty současné anglické líhně. V prosinci 2016 se stal prvním hráčem Albionu na všech úrovních, kdo zaznamenal hattrick proti Brazílii. Svého úžasného počinu dosáhl během pamatného střetnutí U16 v tréninkovém komplexu Kanárků. "Když jsem slyšel, že se to proti Brazílii ještě nikomu nepovedlo, pořád se mi to honilo hlavou. Neuvěřitelný pocit. Za svou kariéru jsem pokořil mnoho rekordů, ale žádný neměl pro mě takovou cenu jako tento. Shearer, Gerrard, Owen a Fowler. Ti všichni prošli výběry Anglie. Nikomu přede mnou se to nepodařilo a pomyslete si, že to dokázal nějaký kluk z Huytonu. Neuvěřitelné. Všichni hráči se mi podepsali na zápasový míč, který u mě bude mít vždy speciální místo."

I přestože byl Duncan nucen strávit poslední ročník mimo klubovou scénu, i nadále byl povoláván k reprezentačním povinnostem. Anglické U17 pomohl dokráčet až do semifinále na nedávné Mistrovství Evropy, když zajistil vítěznou branku proti Norsku v semifinále.

Duncan začne sezónu s liverpoolskou U18, kde bude dohánět zápasové manko z minulé sezóny, i když se poctivě připravoval s prvním týmem Wiganu. Vedení LFC je nadšeno z jeho příchodu a věří, že nebude trvat dlouho a nadaný mladík se prokouše jednotlivými věkovými kategoriemi. Mimo jeho sympatie k The Reds sehrála v jeho příchodu i filozofie Jürgena Kloppa, který se netají tím, že jakmile se Rhian Brewster uzdraví, dostane svou šanci v A-týmu.

Zdroj: Instagram, Liverpool Echo, Twitter

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

Bez názvu 1

Facebook