pivovar helf

Představení Bobbyho Duncana

Duncan

Sedmnáctiletý talent Albionu, Bobby Duncan, se Liverpoolu FC upsal ke 3 letům.

Možná si právě říkáte, kdo je Bobby Duncan. Pokud nejste znalcem anglického mládežnického fotbalu, nebo důkladně obeznámen s historii některých liverpoolských legend, nelze se vašemu překvapení divit. Bránou Kirkby za poslední dobu prošlo již několik hvězd mládežnických týmů označovaných jako "budoucí superstar", které dříve zhasly, než dokázaly splatit do nich vložené naděje. Bobby Duncan má v tomto směru několik plus a doufejme, že se dokáže poučit z chyb svých neúspěšných předchůdců.

Mladý Bobby se narodil ve Whistonu a své mládí prožil v Huyton. V posledních letech se se svou rodinou usadili Prescot. I přes změny adres jedno zůstalo, láska k Liverpoolu FC. Možná se nyní ptáte, jestli to lze tvrdit s jistototu, odpovědí by mohlo být, že když jste bratrancem Stevena Gerrarda, tak vám ani moc možností nezbývá. Pochopitelně celá rodina hltala zprávy o svém nadmíru úspěšném příbuzném.

"Můj otec mi obvykle dával na cestu autem DVD, na kterých byly zachyceny všechny Stevenovy branky. Pouštěl jsem si je celé dny dokola a přemýšlel o tom, že jednou bych to mohl taky prožít. Steven na mě měl obrovský vliv. Jeho úspěchy mě inspirují. Vždy na něm byl patrný hlad a touha po trofejích. Kromě talentu za jeho úspěchem stál přístup, charakter a vůdcovství," prozradil Duncan v rozhovoru v roce 2016.

Duncan prvně upoutal zrak skautů v 7 letech, kdy sázel branky za Mossley Hill. Nějaký čas pobyl v Liverpoolu FC i konkurenčním Evertonu, ale nikde se neuchytil. Nakonec se prosadil až ve Wiganu, který si jej vybral po jeho výkonech v dalším lokálním družstvu. Po 18 měsících u Latics ho ulovil do svých výběrů Manchester City, kam přestoupil ve svých 10 letech. Během svých začátků překonal několik rekordů v dané věkové kategorii.

Duncan si v dresu Manchesteru City i Albionu nepočínal vůbec zle a během let postupně stoupal hiearchiích. V sezóně 2015/2016 si na své konto připsal neuvěřitelných 66 branek. Postupem času ale narůstala jeho frustrace z nedostatku příležitostí a vnímal (ne)možnost zahrát si v prvním týmu. ManCity bylo sice odhodláno svůj mládežnický klenot udržet a nabídlo mu velmi lukrativní kontrakt, ale hráč na jejich nabídku nekývl. Útočník sice de facto opustil klub loni v srpnu, ale z pohledu anglické asociace i nadále zůstal jejich hráčem. Mladík tak byl donucen strávit rok bez klubového fotbalu, než se City dohodlo na odstupném (200.000 liber) s LFC. 

Duncan k tomu tenkrát na sociální sítě napsal: "Bylo to pro mě a mou rodinu obtížné rozhodnutí, ale nadešel správný čas novou výzvu a naplnění mých snů někde jinde."

Duncan patří mezi nejzářivější produkty současné anglické líhně. V prosinci 2016 se stal prvním hráčem Albionu na všech úrovních, kdo zaznamenal hattrick proti Brazílii. Svého úžasného počinu dosáhl během pamatného střetnutí U16 v tréninkovém komplexu Kanárků. "Když jsem slyšel, že se to proti Brazílii ještě nikomu nepovedlo, pořád se mi to honilo hlavou. Neuvěřitelný pocit. Za svou kariéru jsem pokořil mnoho rekordů, ale žádný neměl pro mě takovou cenu jako tento. Shearer, Gerrard, Owen a Fowler. Ti všichni prošli výběry Anglie. Nikomu přede mnou se to nepodařilo a pomyslete si, že to dokázal nějaký kluk z Huytonu. Neuvěřitelné. Všichni hráči se mi podepsali na zápasový míč, který u mě bude mít vždy speciální místo."

I přestože byl Duncan nucen strávit poslední ročník mimo klubovou scénu, i nadále byl povoláván k reprezentačním povinnostem. Anglické U17 pomohl dokráčet až do semifinále na nedávné Mistrovství Evropy, když zajistil vítěznou branku proti Norsku v semifinále.

Duncan začne sezónu s liverpoolskou U18, kde bude dohánět zápasové manko z minulé sezóny, i když se poctivě připravoval s prvním týmem Wiganu. Vedení LFC je nadšeno z jeho příchodu a věří, že nebude trvat dlouho a nadaný mladík se prokouše jednotlivými věkovými kategoriemi. Mimo jeho sympatie k The Reds sehrála v jeho příchodu i filozofie Jürgena Kloppa, který se netají tím, že jakmile se Rhian Brewster uzdraví, dostane svou šanci v A-týmu.

Zdroj: Instagram, Liverpool Echo, Twitter

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook