pivovar helf

Klopp spokojen se složením obrany

Klopp51

Jürgen Klopp se nechal slyšet, že se spokojí s tím, když na Anfield nezamíří v tomto přestupním okně žádný obránce.

Reds pokračují v povedené přípravě, když si během sobotní noci poradili s odvěkým rivalem z Manchesteru 4:1. Xherdan Shaqiri si ve svém neoficiálním debutu vystřihl parádní a zároveň gólové nůžky. Celkový výkon pak potvrdil vzestupnou výkonostní křivku Reds před nadcházející sezónou.

Zatímco manažer vyztužil dosavadní kádr příchody Alissona, Fabinha, Shaqiriho a Keity, objevují se hlasy zpochybňující alternativy v obraně. Joel Matip se řadí mezi hráče náchylné ke zranění. Dejan Lovren zatím nepřesvědčil, že dokáže podávat konzistentně kvalitní výkony a Ragnar Klavan již nepatří mezi nejmladší. Klopp i přesto věří, že disponuje kvalitním výběrem a vyzdvihuje přitom přínos Joe Gomeze. 

"Toto léto? Ne, jsem spokojen s našimi hráči. Abych byl upřimný, nevidím důvod někoho přivádět. Když se podíváte na dnešní výkon Joea Gomeze na této pozici, po pravdě řečeno snoubí v sobě mnoho předností, které na přestupním trhu nenajdete. Momentálně zde nevidím potřebu posilovat," vyjádřil se Jürgen Klopp na pozápasové tiskové konferenci.

Nicméně manažer úplně nevyloučil, že by klub ještě někoho přivedl: "Stále zbývá 12 dní a během nich se může odehrát spousta věcí. Ptáte se mě dnes a já říkam ne. Možná pokud mi položíte stejnou otázku zítra, prozradím něco jiného."

Vzhledem ke slovům manažera se zdá, že LFC  si nemůže stěžovat na skladbu svých obranných řad, i když náhle zranění Virgila van Dijka by mohla dát věci rychle do pochodu. Gomez toho v seniorském fotbalu příliš neodehrál v srdci obrany a i přestože zde leží jeho budoucnost, nikde není dáno, na této pozici oslní v nadcházejících měsících.

Jeden příchozí stoper by nebyl k zahození. Nabízí se kapitán Newcastlu United, Jamaal Lascelles, ale jeho příchod se zdá být v tuto chvíli velmi nepravděpodobný.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

extra leto

Facebook