pivovar helf

Skončilo pre Liverpool prestupové leto 2018?

LFC logo na drese

Liverpoolsky celok je podľa posledného vyhlásenia Jürgena Kloppa kompletný. Dočkáme sa okrem odchodov ešte príchodov ? 

Liverpoolsky manažér sa po podpise najdrahšieho brankára sveta Alissona Beckera v princípe vyjadril, že káder LFC je pre aktuálne prestupové obdobie hotový. "Máme všetko, čo potrebujeme mať na nadchádzajúcu sezónu. Nemyslím si, že na prestupovom trhu ešte niečo urobíme - som si tým celkom istý. Momentálne tu máme takýto káder a to je to najdôležitejšie. Nerobili sme práve najhorší ani minulý rok, no potrebovali sme sa zlepšiť a pokúšali sme sa o to na prestupovom trhu. Stratili sme 1-2 hráčov a zopár sme ich priviedli. Ak mám byť úprimný, s posilami som nesmierne spokojný. Poďme teraz využiť čo najlepšie posledné týždne prípravy." Tento výrok však vyvracajú vyjadrenia práve pred podpisom Alissona, kedy Klopp deklaroval, že sa pokúšame o ďalšie príchody. 

Azda všetkým fanúšikom Liverpoolu je známa "kauza" ohľadom Fekira. Na povrch neustále vyplývajú rôznorodé fámy či informácie, ktoré zápletku okolo aktuálneho majstra sveta neustále zväčšujú. Najnovšie prišli menej dôveryhodné zdroje s informáciou, že Fekirovi ponúkol Lyon nový dlhodobý kontrakt, ktorý však sám hráč odmietol a vyslovil prezidentovi Lyonu nespokojnosť a túžbu prestúpiť práve do LFC. Na dnešnej tlačovej konferencii sa prezident Lyonu na danú tému vyjadril: "Nebojím sa ničoho, ak Fekir a Marcelo (stopér) odídu, bude to znamenať, že sme za nich dostali čiastku, ktorú sme chceli. Udobíme všetko pre to, aby neodišli, no týždeň pred 9. augustom [koniec prestupového obdobia pre kluby z Premier League] bude určite 'menšia búrka'. Ako čerstvému majstrovi sveta a vzhľadom na to, že chceme v budúcom roku dosiahnuť niečo veľké, je náročné nájsť pre Nabila lepší klub ako Lyon, ktorý by hral v Lige Majstrov."Je veľmi ťažké povedať, čo je pravda a čo nie. Jedno je však isté, po odchode Coutinha sa Klopp začal zaoberať otázkou kúpy hráča na post "10-tky", čo danej kauze opäť pridáva šmrnc. Taktiež hrá v tejto problematike aj fakt, že Oxlade Chamberlain je out údajne na celú sezónu - v najideálnejšom prípade stihne koniec sezóny. Podľa môjho názoru je však najpravdepodobnejší scenár ten, že Klopp si vystačí s aktuálnym zložením kádra, na post ofenzívneho založníka bude využívať Keitu, prípadne Lallanu. V hre je však aj to, že Fekir bude tlačiť na prestup, v tom prípade by malo Liverpoolske vedenie zareagovať. 

Otázniky stále vysia aj nad stopérskym postom. Joel Matip aktuálne laboruje so svalovým zranením a je otázne, ako bude na sezónu pripravený po fyzickej stránke. Dejan Lovren odohral výborné posledné mesiace a ak zastabilizuje svoju výkonnosť a minimalizuje chyby, spolu s Van Dijkom budú s najvyššou pravdepodobnosťou tvoriť stopérske duo. Určite je potrebné pozrieť sa na otázku stopérskej dvojice aj z opačnej strany. Čo nás čaká v prípade zranenia Van Dijka či Lovrena ? Klavan, Gomez a Matip - v prípade, že bude zdravý. Navyše Gomez patrí taktiež k hráčom, ktorí často laborujú so zraneniami a na stopérskom poste momentálne nie je dostatočne overený. 

Je tak veľká otázka, či Liverpool dokáže priviesť ešte potrebné posily, prípadne aspoň posilu. Napriek výbornému prestupovému oknu, ktorého sme svedkami, vysia veľké otázniky nad ďalšími posilami. Navyše Liverpool je ochotný naplniť klubovú pokladnicu predajmi určitých hráčov. Do 9. augusta je času dosť, dúfajme teda, že Klopp zváži všetky možnosti a v prípade, že bude možnosť, posilní káder o ďalšie alternatívy. 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook