pivovar helf

Solanke kontra Origi

Solanke

Server Redsbet se nedávno rozhodl naznačit, kdo bude druhým mužem za Bobby Firminem. Jeho shrnutí vám nyní přinášíme.

S blížícím se začátkem dalšího ročníku Premier League se stupňují bitvy mezi jednotlivými hráči o místo v hierarchii Jürgena Kloppa. Hráči širšího kádru se snaží stát nedílnou součásti základní jedenáctky nebo alespoň tím druhým v pořadí.

Nejinak je tomu i na pozici hrotového útočníka. I když se zatím nejlépe jeví výkony Daniela Sturridge, jeho chorobopis je poměrně velkou zátěží. Dalšími v pořadí jsou Divock Origi a Dominic Solanke. Jednou z otázek pro německého manažera tak bude, kdo zaujme místo za Robertem Firminem.

Dominic Solanke nezanechal v první sezóně na Anfieldu zrovna nejlepší dojem. Ve všech soutěžích si připsal pouze jeden gól a stejný počet asistencí. Jen zřídka se objevoval v pohárových soutěžích a v lize si k tomu připsal 683 minut, což se přibližně rovná 6,5 zápasu. Jeho minutáž byla rozprostřena do 21 utkání, z nichž v pěti naskočil od začátku. Na druhou stranu je nutné přiznat, že startovat 5x v lize  za Liverpool FC v 20 letech je slušný počin. Nicméně i přesto se nedostavily kýžené statistiky. Jeho 1+1 znamená pouhých 0,31 gólu na 90 minut, což je méně než jedna branka za jeden zápas.

Zatímco Origi hostující v německém Wolfsburg si nevedl o moc lépe. Jeho šest branek a dvě asistence mu vynesly 0,37 branek na 90 minut, ačkoli své v tom yřejmě sehrálo umístění klubu v sestupových vodách. Nicméně když se podívám níže na statistické vyjádření, najdeme rozdíly.

SvsO1

Oba vstřelili méně branek, než jaký byl předpoklad. Šance, do kterých se dostali, značí, že reálná čísla mohla být vyšší. Solankeho střely měly cenu přibližně dvou branek při zohlednění jejich umístění, zatímco Origi by na stejné škále dosáhl na číslo o něco vyšší, než je 7. Až dosud nebyly mezi útočníky větší rozdíly. Pokud však vezmeme v potaz kvalitu připravených šancí, uvidíme, že Origiho 2 asistence se nachází nad očekáváním (0,67), zatímco Solankeho asistence se pohybuje na opačné straně spektra (2,43). Z toho vyplývá, že statistiky dávají výhodu Solankemu, ale rovněž z něj dělají kompletnějšího útočníka, než jakým je Origi.

SvsO2

Častečně to může být dáno, jakým stylem oba kluby hrály, ale přesto to poskytuje malé plus pro anglického plejera. Buď je skutečně Solanke komplexnějším hráčem, nebo jen zkrátka těžil ze svého loňského působení v LFC. Vemte do úvahy věk a najednou se z Dominica Solankeho stává horký favorit. V září jednadvacetiletý mladík má prostor se více rozvíjet než o dva roky starší Origi. Belgičan je naopak v letech, kdy je mnohem jednodušší odhadnout hráčův potenciál. Pokud Divock Origi brzy neukáže záblesky kvality, pak jeho šance na to dosáhnout úrovně, která je vyžadována v Liverpoolu FC, závratně klesají.

Bitva mezi Solankem a Origim stále nebyla rozhodnuta, ale nebuďme překvapeni, pokud si delší sirku vytáhne anglický mládežnický reprezentant.

Zdroj: Redsbet

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook