pivovar helf

Alisson Becker a jeho prvé interview

alisson5 1Alisson Becker dnes oficiálne prestúpil z AS Roma do LFC. Po zdravotnej prehliadke a podpise zmluvy poskytol stránkam svoje prvá slová po príchode.

 Po dokončení lekárskej prehliadky a podpise zmluvy Brazílčan bezprostredne poskytol rozhovor klubovým stránkam. V ňom okrem iného hovorí o tom, čo ho presvedčilo rozhodnúť sa práve pre Liverpool. Na otázku novinára, či to bola práve atmosféra na Anfielde zo semifinálového zápasu Champions League medzi LFC a AS Roma, Brazílčan odpovedal: "Áno, z časti aj táto vec ovplyvnila moje rozhodnutie," priznal

"Keď urobíte takéto dôležité rozhodnutie v živote, netýka sa to len výmeny jedného klubu za druhý. Prakticky to mení vám i celej vašej rodine celý život. Zápas s Liverpoolom v semifinále Ligy majstrov určite ovplyvnil moje rozhodnutie, ale nebolo to len o tomto zápase. Videl som viac zápasov Liverpoolu a štýl, akým Kloppove mužstvo hralo futbal." vysvetľuje svoje rozhodnutie brazílska reprezentačná jednotka a pokračuje

"Vzhľadom na všetky tieto veci, ktoré som mal možnosť vidieť som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tejto skupiny hráčov. Okrem toho, že je tento klub obrovský sám o sebe, prešlo ním množstvo hráčov, ktorí v ňom roky vyhrávali cenné trofeje. Verím, že aj ja budem súčasťou niečoho veľkého a podarí sa mi spoločne s ostatnými hráčmi vytvoriť históriu. Projekt, ktorý tu je sa tu budoval niekoľko rokov a ja verím, že Liverpool opäť bude stúpať k výšinám."  odhodlane hlási 25-ročný Alisson. 

Správa od Salaha potešila

"Neboli sme príliš v kontakte od momentu, čo opustil Rím. Stretli sme sa znova až vo vzájomnom zápase Champions League medzi Rímom a Liverpoolom. Včera mi však poslal správu: 'Ahoj, na čo toľko čakáš?' Zatiaľčo jednania s LFC boli v pokročilých fázach, hneď som mu na to odpísal: 'Ukľudni sa, už som na ceste!' spomína Alisson na vzájomný chat so staronovým spoluhráčom Momom Salahom a na záver dodáva: "Som naozaj rád, že si opäť spolu zahráme v jednom tíme. Nielenže je to skvelý hráč, ale je to skvelý človek s výborným charakterom mimo ihriska - čo je to najdôležitejšie. Pracovať s takýmito hráčmi deň čo deň je pre mňa fantastická správa." dodáva na záver svojho prvého rozhovoru nová brankárska akvizícia v drese Liverpoolu Alisson Becker. 

Klopp nešetril slovami chvály

"V nejakom momente, posledné týždne prišla tá šanca. Podpísať jedného z najlepších brankárov sveta - potom už nie je veľa nad čím rozmýšľať, ak mám byť úprimný. Vtedy si už len treba trochu prehovoriť s majiteľmi! Boli nad touto možnosťou pozitívni, tak sme sa do toho teda pustili," opisuje boss začiatky príchodu Alissona na Anfield a pokračuje: "Myslím, že to bolo niečo, do čoho sme museli ísť. Samotný brankár nemá nič spoločné s cenou, nemáme s ňou spoločné nič ani my. Je to jednoducho trh, ktorý je tak nastavený a my nebudeme nad ním príliš rozmýšľať už. Samozrejme to ukazuje aj fakt, akí sú cenní brankári v súčasnosti. V následujúcich týždňoch sa toho udeje všade veľa, takže sme radi, že ho tu máme. Jeho Angličtina je prekvapujúco na veľmi dobrej úrovni a už z prvého stretnutia vyzerá ako naozaj veľká osobnosť. Nazbieral v posledných rokoch veľa skúsenosti z Ríma ale aj z iných častí Európy. Držal si počas týchto rokov naozaj vysokú úroveň, ktorú potvrdil nedávno aj na World Cupe. Brazília síce nemala na konci veľa šťastia, no aj tak Alisson predviedol výborné výkony a bol to dobrý turnaj pre neho," myslí si Klopp a pokračuje vo svojom hodnotení Beckerových kvalít, "Je to kompletný balík brankárských kvalít. Ako každý iný, samozrejme aj on bude potrebovať adaptovať sa na anglickú Premier League. Liga je odlišná, rozhodcovia sú iní a takisto život brankárov je v anglickej lige iný. Ale neuberá to na fakte, že jeho súčasné kvality sú naozaj na vysokej úrovni po všetkých brankárskych stránkach. Samozrejme je v dobrom veku a bude tu príležitosť na to sa ešte zlepšiť. Všetko je v úplnom poriadku. " dodal na záver Jurgen Klopp, ktorý nešetril slovami chvály na svojho nového strážcu svätyne. 

zdroj: liverpoolfc.tv

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook