pivovar helf

LFC potvrdilo prestavbu Kirkby

 

kirkby3

Liverpool FC potvrdilo, že budú pokračovať v rekonštrukcií akadémie v Kirkby.

Rekonštrukcia by mala znamenať, že A-tím a akadémia LFC budú spolu pracovať pod jednou strechou. Projekt má Liverpoolu poskytnúť špičkové tréningové zariadenia pre A-tím a najmodernejšie tréningové centrum pre tímy akadémie.

Rozloha tréningového centra by mala byť 9 200m2. V areáli by sa mali nachádzať nové ihriská pre A-tím s parkovacími miestami v areáli. V objekte sú zahrnuté 2 telocvične, športová hala s rozlohou klasického ihriska, bazén, hydroterapeutický komplex, špecializované rehabilitačné zariadenia. V priestoroch budú aj špeciálne televízne štúdiá, priestory na tlačové konferencie a kancelárske priestory.

kirkby5

Liverpool mal začať predaj aktuálneho tréningového centra. Melwood zohral významnú úlohu v histórií Liverpoolu, ale miesto je obmedzené z hľadiska priestoru a nie je možné ho zväčšiť pre nové tréningové zariadenia. Pre lokalitu bol získaný súhlas s plánovaním, ktorý by mohol poskytnúť až 160 potrebných domov v danej oblasti.

Toto je veľký krok vpred pre klub a sme hrdí na to, že investujeme do oblasti Knowsley. Našou snahou o vytvorenie jasnej cesty pre našich mladých hráčov do prvého tímu je ambiciózny projekt. Miesto v Kirkby je ideálnym miestom pre nový domov nášho elitného výkonového centra a najmodernejšieho tréningového zariadenia.“, povedal Andy Hughes.

Posunutie tohto projektu ďalej dokazuje pokračujúcu investíciu našich majiteľov a posilňuje identitu LFC ako jedného z najlepších futbalových klubov v Európe.

kirkby4

Očakáva sa, že práce na ihriskách by sa mali začať koncom júla a začiatok celkovej rekonštrukcie by mal byť začiatkom októbra. Dokončenie projektu sa očakáva v roku 2020.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook