pivovar helf

Mladíci podepsali nové víceleté kontrakty

brewster1

Rhian Brewster a Taiwo Awoniyi dnes svými podpisy stvrdili nové víceleté kontrakty s Liverpoolem FC.

Osmnáctiletý mladík dnes v Melwoodu souhlasil s novými podmínkami smlouvy. Zároveň i nadále pokračuje v rehabilitaci po lednovém zranění kotníku. Krátce na to Brewster popsal své pocity klubové televizi: "Cítím se skvěle. Chtěl jsem to udělat již delší dobu. Je to důležitá chvíle pro mě i mou rodinu. Těším se až se vrátím zpět (na hřiště) a připíšu si nějaké starty."

"Od té doby, co jsem přišel, se ke mě klub chová fantasticky. Připomíná mi to rodinu. Připadá mi to, abych řekl pravdu, jako kdybych zde strávil celý život. Přitom to bude teprve pátá sezóna. Stále si pamatuji můj první trénink. Je to úžasné a už se nemůžu dočkat, až se zase začnu."

Brewster se poměrně rychle propracoval skrz mládežnické kategorie v Kirkby po té, co se ke klubu připojil. V posledních ročnících udivoval svými výkony jak v kategorii U18, tak i U23. Formy si všiml i manažer prvního týmu a mladík byl nominován na lavičku pro zápas s Crystal Palace v dubnu 2017.

Loni v říjnu se stal králem střelců Mistrvoství světa do 17 let, když vsítil 8 branek. O jednu z nich se dokonce postaral ve finále turnaje. I díky němu dosáhl v Indii Albion na historický úspěch. V následující sezóně by pak měl Rhian Brewster dostat výraznější šanci i v prvním týmu.

awoniyi3

Dalším hráčem, který upsal svou budoucnost LFC, se stal Taiwo Awoniyi. Dvacetiletý útočník se k The Reds připojil v srpnu 2015. Nigerijec si prodloužení vysloužil za své úspěšně hostování v belgickém Mouscronu, kde zaznamenal 10 branek a 4 asistence. Taiwo rovněž sdělil své pocity LFC TV: "Jsem šťastný. Je to vzrušující okamžik. Už jsou to 3 roky, co jsem přišel do Liverpoolu a zatím toho nelituji. Poslední rok byl fantastický. Musím na sobě i nadále každý rok tvrdě pracovat a věřím, že jednoho dne se můj sen stane skutečností. Děkuji své rodině, která stojí vždy za mnou. Jsem nadšen z nové smlouvy. Snad mě čeká opět lepší rok."

Awoniyi se do Liverpoolu FC přesunul Imperial Soccer Academy, která sidlí v jeho rodné Nigérii. Mladík doposud reprezentoval svou zemi v kategorii U23. Poslední 3 ročníky zároveň strávil na hostování v FSV Frankfurt, NEC Nijemegen a naposledy v Royal Excel Mouscron.

Vítěz Mistrovství světa do 17 let i nadále stupňuje své úsilí s vidinou povolání do národního týmu. "Je to jeden z mých velkých cílů. Dlouhá léta jsem hrával za mládežnické celky. Nyní doufám, že dostanu příležitost i v prvním týmu (Nigérie)."

Zdroj: Oficiální stránky Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook