MS 2018: Ako si počínali naši hráči?

russialfc

MS 2018 v Rusku už sú za nami. Tak sa spoločne pozrime na štatistiky našich hráčov.

mignolet

Simon Mignolet – Nezasiahol ani do jedného zápasu Belgicka. Robil dvojku brankárskej jednotke Chelsea FC, Thibautovi Courtoisovi. Belgicko postupovalo zo skupiny z prvého miesta po zápasoch s Panamou (výhra 3:0), Tuniskom (výhra 5:2), Anglickom (výhra 1:0). V osemfinále narazili na Japonsko (výhra 3:2), v štvrťfinále s Brazíliou (výhra 2:1), nezvládli semifinále s Francúzskom (prehra 0:1). Každopádne, Simon si doniesol z Ruska bronzovú medailu, keď v boji o 3.miesto porazili Anglicko 2:0.

grujic

Marko Grujic – Marko nedostal možnosť pomôcť Srbsku na MS tak isto ako Simon. Srbsko vyhralo na úvod s Kostarikou 1:0, neskôr sa stretli so Švajčiarmi (prehra 1:2) a pre nich posledný zápas na šampionáte odohrali proti Brazílií (prehra 0:2).

trent

Alexander Trent-Arnold – Trent cestoval na MS ako 19-ročný a tak ako nováčikovi v kádri sa mu moc príležitosti na ihrisku nedostalo. Nastúpil jediný krát a to pri poslednom skupinovom zápase proti Belgicku, ktorý bol zápasom o postup z prvého miesta skupiny G, kde Angličania prehrali 0:1.

Odohrané minúty: 79 Nabehané kilometre: 8,2km Žlté karty: 0 Presnosť prihrávok: 88,5% Kľúčové prihrávky: 2 Strely: 1 Góly: 0 Asistencie: 0 Odobrané lopty: 4 Úspešný driblingy: 0

henderson

Jordan Henderson – Nastúpil do 5 stretnutí Albionu a to v zápasoch s Tuniskom (výhra 2:1), Panamou (výhra 6:1), Belgickom (prehra 0:1), Kolumbiou (OSEMFINÁLE - výhra 2:1 po penaltovom rozstrele), Švédskom (ŠTVRŤFINÁLE - výhra 0:2), Chorvátskom (SEMIFINÁLE – prehra 1:2 po predĺžení). Do boja o bronz proti Belgicku (prehra 0:2) Jordan nezasiahol.

Odohrané minúty: 482 Nabehané kilometre: 57,2km Žlté karty: 1 Presnosť prihrávok: 78,2% Kľúčové prihrávky: 1 Góly: 0 Asistencie: 0 Odobrané lopty: 24 Úspešný driblingy: 0

lovren

Dejan Lovren – Asi o najväčšie prekvapenie šampionátu sa postaralo Chorvátsko, ktoré sa aj s Lovrenom prebojovalo do finále MS v Rusku. Dejan nastúpil vo všetkých zápasoch Chorvátska a tvoril výbornú stopérsku dvojicu s Vidom. Chorváti na úvod šampionátu odohrali zápas s Nigériou (výhra 2:0), Argentínou (výhra 3:0), Islandom (výhra 2:1), Dánskom (OSEMFINÁLE - výhra 2:1 po penaltovom rozstrele), domácim Ruskom (ŠTVRŤFINÁLE - výhra 3:2 po penaltovom rostrele), Anglickom (výhra 2:1 po predĺžení) a finále s Francúzskom (prehra 2:4). Dejan si priniesol striebornú medailu z MS v Rusku.

Odohrané minúty: 650 Nabehané kilometre: 65,8km Žlté karty: 1 Presnosť prihrávok: 87,6% Kľúčové prihrávky: 1 Strely: 4 Góly: 0 Asistencie: 0 Odobrané lopty: 47 Úspešné driblingy: -

firmino

Roberto Firmino – Firminovi sa tak isto nedostalo veľmi pozornosti keďže bol „v tieni“ Gabriela Jesusa. Bobby nastúpil v 4 zápasoch „Kanárikov“, ktorí na šampionáte skončili už v štvrťfinále. Brazília si zmerala sily so Švajčiarskom (remíza 1:1), Kostarikou (výhra 2:0), Srbskom (výhra 2:0), Mexikom (OSEMFINÁLE - výhra 2:0 – Firmino gól) a posledný zápas s Belgickom (ŠTVRŤFINÁLE – prehra 1:2).

Odohrané minúty: 82 Nabehané kilometre: 12,6km Žlté karty: 0 Presnosť prihrávok: 74,4% Kľúčové prihrávky: 1 Strely: 7 Góly: 1 Asistencie: 0 Odobrané lopty: 6 Úspešné driblingy: 1

mane

Sadio Mané – Sadio odohral v drese Senegalu všetky 3 zápasy. Senegal, ktorý mal rovnako bodov ako druhé Japonsko, nepostúpil zo skupiny kvôli vyššiemu počtu žltých kariet ako malo Japonsko. Senegal sa stretol v boji s Poľskom (výhra 2:1), Japonskom (remíza 2:2) a v ich poslednom zápase na šampionáte s Kolumbiou (prehra 0:1).

Odohrané minúty: 270 Nabehané kilometre: 30,3km Žlté karty: 2 Presnosť prihrávok: 77% Kľúčové prihrávky: 6 Strely: 3 Góly: 1 Asistencie: 0 Odobrané lopty: 14 Úspešné driblingy: 5

salah

Mohamaed Salah – Každý čakal na to, či Salah zažiari aj v drese Egyptu. Mo zasiahol len do 2 zápasov Egyptu a to proti domácemu Rusku (prehra 1:3) a Saudskej Arábii (prehra 1:2). Mo kvôli možnosti obnovenia zranenia nenastúpil na úvodný zápas proti Uruguaju (prehra 0:1).

Odohrané minúty: 180 Nabehané kilometre: 19,2km Žlté karty: 0 Presnosť prihrávok: 78% Kľúčové prihrávky: 4 Strely: 6 Góly: 2 (1 z pokutového kopu) Asistencie: 0 Odobrané lopty: 4 Úspešné driblingy: 3

shaqiri

Xherdan Shaqiri – Najnovšia posila Liverpoolu Xherdan, bol ťahúňom Švajčiarska. Práve Xherdan rozhodol o postupe Švajčiarska zo skupiny v zápase so Srbskom, keď v 90.minúte po úniku prekonal srbského brankára Strojkovica (výhra 2:1). Pred zápasom so Srbskom si Švajčiari zmerali sily s Brazíliou (remíza 1:1) a posledný skupinový zápas odohrali proti Kostarike (remíza 2:2). Následne v osemfinále podľahli Švédsku (0:1) a museli sa so šampionátom rozlúčiť.

Odohrané minúty: 351 Nabehané kilometre: 36,7km Žlté karty: 1 Presnosť prihrávok: 80,8% Kľúčové prihrávky: 6 Strely: 13 Góly: 1 Asistencie: 1 Odobrané lopty: 11 Úspešné driblingy:

Návraty hráčov z MS:

Sadio Mané, Mohamed Salah, Marko Grujic a Xherdan Shaqiri sa pripoja ku kádru v USA.

Jordan Henderson, Alexander Trent-Arnold, Simon Mignolet a Dejan Lovren by sa mali vrátiť 5.8, týždeň pred úvodným zápasom Premier League s West Hamom.

Roberto Firmino sa pripojí ku kádru až na sústredení vo Francúzsku, ktoré je na programe po americkej tour.

Zdroj: štatistiky – whoscored.com