pivovar helf

Mo Salah prodloužil spolupráci s LFC

Salah1

Liverpool FC dnes oznámil, že prodloužil stávající kontrakt s Mohamedem Salahem.

Šestadvacetiletý plejer se připojil k Reds teprve minulé léto, nicméně v dosavadních 52 zápasech v červeném dokázal vsítit 44 branek, čímž si řekl o cenu pro nejlepšího hráče loňského ročníku Premier League.

"To dokazuje dvě věci: jeho víru v Liverpool a naši v něj," okomentoval zprávu Jürgen Klopp.

Mo Salah rovněž v minulé sezóně opanoval korunu pro krále střelců Premier League, když vstřelil 32 branek. Vytvořil tak nový rekord pro ročník o 38 zápasech a zajistil si tím cenu Golden Boot.

"Myslím si, že tato novinka jasně ukazuje svůj význam. Je odměnou za příkladné výkony a odvedenou práci pro tým a klub. Chceme, aby nadaní hráči viděli, že na Anfieldu mají svůj domov, kde mohou naplňovat své kariérní cíle a sny. Pracujeme tvrdě, aby se nám to podařilo. Když to někdo jako Mo Salah stvrdí a řekne, že tohle je teď jeho domov, je to velmi jasný signál pro celý svět," přikládá Jürgen Klopp vysvětlení důležitosti této zprávy a vzápětí dodává: "Rovněž náš závazek k němu říká, že si jsme vědomi jeho hodnoty a chceme, aby i nadále rostl a zlepšoval se v našem prostředí."

Zdroj: BBC, oficiální stránky Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook