pivovar helf

BBC: Přestup Nabila Fekira se blíží

Fekir 

Liverpool FC je podle všeho na nejlepší cestě k podepsání Nabila Fekira z Lyonu za 53 milionů liber.

Čtyřiadvacetiletý lyonský kapitán se stal jednou z hlavních priorit pro Jürgena Kloppa pro letní přestupové okno a i sám hráč je nakloněn přestupu na Anfield. Kluby se ještě neshodly na přestupní částce, ale přestupová jednání by mohla být již zítra ukončena. Celý obchod by měl LFC přijít přibližně na 60 milionů eur, z čehož pět milionů by měly tvořit bonusy.

Fekir odehraje s národním utkání v sobotu přípravné utkání proti USA před jejich odletem na Mistrovství světa do Ruska.

Prezident Lyonu, Jean-Michel Aulas, je znám pro své umění vyjednávat a pátek se jeví jako klíčový den ve vyjednáváních, kdy by LFC mohlo zkompletizovat přestup ještě před víkendem.

Příchod Nabila Fekira by měl být dalším výrazným signálem od finalisty Ligy mistrů po té, co již loni v létě byl dohodnut přestup Nabyho Keity z Lipska za 52,75 milionů liber a před nedávnem s klubem spojil svou budoucnost Fabinho po přestupu z Monaca za 39 milionů liber.

Reds nyní zvažují rovněž angažování Xherdana Shaqiri, kterému se po sestupu Stoke aktivovala výstupní klauzule ve výši 12 milionů liber a samotný křídelník by se nebránil odchodu z novopečeného účastnika Championship.

Dnes rovněž s klubem prodloužil kontrakt mladík Ovie Ejaria, který byl vzápětí odeslán na sezónní hostování do skotských Rangers.

Zdroj: BBC, oficiální stránky LFC

Bleskové zprávy

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

extra leto

Facebook