pivovar helf

Željko Buvač opouští tým

Buvač1

Liverpoolské přípravy na nadcházející významné utkání s Římem dostaly trhlinu, když na lavičce v italské metropoli bude Jürgenu Kloppovi scházet jeden z jeho nejvěrnějších. Željko Buvač je na půli cesty k trvalému odchodu z Merseyside.

Željko Buvač nebude součástí výpravy k odvetě semifinále Ligy mistrů na Apeninský poloostrov, o čemž byli hráči informováni na nedělním tréninku. Bezpochyby se jedná o velké pozdvižení a citelnou ránu před důležitým utkáním.

Liverpoolský klub v oficiálním prohlášení uvedl, že asistent manažera se rozhodl z osobních důvodů odpočinout si od povinností u prvního týmu do konce této sezóny. I přestože i nadále zůstává zaměstnancem LFC, načasování je přinejměnším nešťastné. Věrný pobočník bude scházet u největšího zápasu Kloppovy éry na Anfieldu a zároveň poslední dekády v historii klubu. To vše nasvědčuje, že Buvačova budoucnost nebude nejspíše spojena s Liverpoolem FC. Vedení klubu se domnívá, že dříve nerozlučné duo už se opět nedá dohromady.

Klopp v minulosti mluvil o svých spolupracovnících jako o týmu. Když před dvěma lety podepisoval novou šestiletou smlouvu, trval na stejné délce i pro své nejbližší, Buvače s Krawietzem, jímž se přezdívalo "mozek" a "oko" Kloppova týmu. Spolu trio prošlo štacemi v Mohuči, Dortmundu a po stejné trase se vydali i do Liverpoolu.

Je veřejným tajemstvím, že Klopp se potýkal s úniky informací během celé sezóny, zvláště z fyzioterapeutického oddělení. V říjnu proto odstoupil hlavní fyzioterapeut Andy Renshaw a stále probíhají diskuze, jak zlepšit oddělení.

Klub ovšem naznačil, že za Buvačovým odchodem stojí osobní důvody. Pro liverpoolské fanoušky to ale není nová situace. Už několikrát v minulosti zažili něco podobného, a proto s napětím čekají, zdali se jedná o dočasný, nebo trvalý odchod. Ačkoli se Liverpoolu v Evropě daří, za oponou není vše tak růžové, jak se zdá.

V roce 2001 tehdejší kádr Gerarda Houlliera vyhrál treble včetně Poháru UEFA, realizační tým ovšem následně opustil Patrice Berguis, klíčový muž v přestavbě kádru v uplynulých dvou letech. Jeho návrat do Francie byl zlehčován, i přestože se ho Houllier pokoušel několikrát zlanařit zpět, jelikož za pomoci jeho nástupců se mu nepodařilo dosáhnout dřívějších výkonů.

Podobný příběh se odehrál i o pár let později, kdy na trenérském stolci seděl už Rafael Benitez, který dovedl Liverpool naposledy do finále Ligy mistrů (2007). Španěl si přivedl na Anfield velmi kvalitní podpůrný tým, včetně Paka Ayesterana. V létě 2007 ovšem asistent manažera zvážil svou situaci a krátce na to se se svým nadřízeným rozloučil.

Klopp předstoupí před novináře v úterý již v římských kulisách. Bez ohledu na zlehčování odchodu jeho pravé ruky legitimně vyvstaly otazníky nad postupem do finále. Sám Klopp v minulosti několikrát zdůrazňoval, jak byl odcházející Buvač klíčovým prvkem v jeho trenérském kariéře.

Zdroj: The Telegraph (Článek Chrise Bascombea)

Bleskové zprávy

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

extra leto

Facebook