pivovar helf

Željko Buvač opouští tým

Buvač1

Liverpoolské přípravy na nadcházející významné utkání s Římem dostaly trhlinu, když na lavičce v italské metropoli bude Jürgenu Kloppovi scházet jeden z jeho nejvěrnějších. Željko Buvač je na půli cesty k trvalému odchodu z Merseyside.

Željko Buvač nebude součástí výpravy k odvetě semifinále Ligy mistrů na Apeninský poloostrov, o čemž byli hráči informováni na nedělním tréninku. Bezpochyby se jedná o velké pozdvižení a citelnou ránu před důležitým utkáním.

Liverpoolský klub v oficiálním prohlášení uvedl, že asistent manažera se rozhodl z osobních důvodů odpočinout si od povinností u prvního týmu do konce této sezóny. I přestože i nadále zůstává zaměstnancem LFC, načasování je přinejměnším nešťastné. Věrný pobočník bude scházet u největšího zápasu Kloppovy éry na Anfieldu a zároveň poslední dekády v historii klubu. To vše nasvědčuje, že Buvačova budoucnost nebude nejspíše spojena s Liverpoolem FC. Vedení klubu se domnívá, že dříve nerozlučné duo už se opět nedá dohromady.

Klopp v minulosti mluvil o svých spolupracovnících jako o týmu. Když před dvěma lety podepisoval novou šestiletou smlouvu, trval na stejné délce i pro své nejbližší, Buvače s Krawietzem, jímž se přezdívalo "mozek" a "oko" Kloppova týmu. Spolu trio prošlo štacemi v Mohuči, Dortmundu a po stejné trase se vydali i do Liverpoolu.

Je veřejným tajemstvím, že Klopp se potýkal s úniky informací během celé sezóny, zvláště z fyzioterapeutického oddělení. V říjnu proto odstoupil hlavní fyzioterapeut Andy Renshaw a stále probíhají diskuze, jak zlepšit oddělení.

Klub ovšem naznačil, že za Buvačovým odchodem stojí osobní důvody. Pro liverpoolské fanoušky to ale není nová situace. Už několikrát v minulosti zažili něco podobného, a proto s napětím čekají, zdali se jedná o dočasný, nebo trvalý odchod. Ačkoli se Liverpoolu v Evropě daří, za oponou není vše tak růžové, jak se zdá.

V roce 2001 tehdejší kádr Gerarda Houlliera vyhrál treble včetně Poháru UEFA, realizační tým ovšem následně opustil Patrice Berguis, klíčový muž v přestavbě kádru v uplynulých dvou letech. Jeho návrat do Francie byl zlehčován, i přestože se ho Houllier pokoušel několikrát zlanařit zpět, jelikož za pomoci jeho nástupců se mu nepodařilo dosáhnout dřívějších výkonů.

Podobný příběh se odehrál i o pár let později, kdy na trenérském stolci seděl už Rafael Benitez, který dovedl Liverpool naposledy do finále Ligy mistrů (2007). Španěl si přivedl na Anfield velmi kvalitní podpůrný tým, včetně Paka Ayesterana. V létě 2007 ovšem asistent manažera zvážil svou situaci a krátce na to se se svým nadřízeným rozloučil.

Klopp předstoupí před novináře v úterý již v římských kulisách. Bez ohledu na zlehčování odchodu jeho pravé ruky legitimně vyvstaly otazníky nad postupem do finále. Sám Klopp v minulosti několikrát zdůrazňoval, jak byl odcházející Buvač klíčovým prvkem v jeho trenérském kariéře.

Zdroj: The Telegraph (Článek Chrise Bascombea)

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook