pivovar helf

Brewster bude povýšen do A-týmu

brewster

Rhian Brewster bude ihned po svém uzdravení na startu příští sezóny povýšen do prvního týmu.

Manažer Jürgen Klopp si natolik váží služeb nadějného útočníka, že jej již předem informoval o svých záměrech. Jeho lichotivá slova by jej měla povzbudit do dalších týdnů, kdy bude podstupovat rehabilitaci po dvojnásobné operaci poraněného kotníku. Paradoxně statut hráče prvního byl Angličanovi přiřazen již dříve, když na jeho zdravotní stav dohlíží již nyní převážně lékařský tým z Melwoodu místo odborníku z Akademie v Kirkby.

Operace předčasně přerušila Brewsterovi slibně rozjetý ročník, v němž se výraznou měrou podílel na vítězství národního týmu na Mistrovství světa do 17 let a zapsal se tak povědomí širší veřejnosti. I přesto se hráč musel potýkat s nemálo překážkami. Nejprve byl terčem rasistického útoku z úst obránce Spartaku Moskva Leonida Mironova. Podezření se ale neprokázalo a UEFA celou kauzu před nedávnem uzavřela s odkazem na nedostatek důkazů. Kalich hořkosti si pak Brewster vypil do dna, když utrpěl komplikované poranění kotníku.

Brewster patří mezi nejzářivější talenty Albionu a Jürgen Klopp se již dříve nechal slyšet, že všichni talenti z mládežnických celků dostanou příležitost v prvním týmu, aby mohli pokračovat ve svém rozvoji. Útočník je připraven připojit se k prvnímu týmu v momentě, kdy započne předsezónní příprava, před tím, než bude zahrnut do zápasových soupisek. Předpokládá se, že plně fit by měl být v čerevenci.

Anglický mládežnický reprezentant se stane plnoletým na začátku příštího měsíce, čímž se zároveň stane způsobilým uzavřit dlouhodobější kontrakt s klubem. Mládežníci mohou před dovršením osmnáctiletého roku podepisovat maximálně tříleté smlouvy. Již na začátku sezóny podepsal Liverpool FC dlouhodobý kontrakt na pět let s dalším čerstvě osmnáctiletým mladíkem Benem Woodburnem.

Zdroj: The Telegraph

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook