pivovar helf

Rozhovor s Riisem

J A Riise

John Arne Riise osvětluje nechvalně známou šarvátku s Bellamym

Pro odlehčení jsem se rozhodl přeložit starší rozhovor s J. A. Riisem, ve kterém mimo jiné odkryl detaily jeho známého incidentu s golfovou holí. Hráči se střetli během tréninkového kempu v Portugalsku před zápasem Ligy Mistrů s Barcelonou v únoru roku 2007. Měla to být noc v baru v Algarve, která stmeluje kolektiv. Ta ale skončila bolestivě pro Riiseho, který odmítl účinkovat v karaoke. Tato skutečnost vedla k tomu, že byl napaden golfovou holí.

„Bylo nám dovoleno jít večer ven na týmovou večeři a pamatuji si, že nám Rafa dovolil dát si jedno pivo. Někteří měli ale více než jedno… Měli jsme zamluvený soukromý salónek v karaoke baru. Bellamy mi pořád říkal: „Zrzek (z originálu Ginge) jde zpívat!“ Řekl jsem „Ne, já nezpívám. Umím dělat několik věcí, ale zpívání není jednou z nich.“ Bellamymu to ale nestačilo. Pokračoval jsem s odmítáním. „Ne, ne, ne… ale pořád mě otravoval!“ Když zvedl mikrofon a znovu mě vyzval k tomu, abych šel zpívat, postavil jsem se přímo před něj a rázně jsem mu řekl, že to neudělám a ať přestane. Potom jsem odešel do svého pokoje, který jsem tu dobu sdílel s Danielem Aggerem.“ „Když jsem slyšel klíče ve dveřích, myslel jsem si, že se Dan vrací, ale potom se rozsvítila světla a příští věc, kterou jsem viděl, byla golfová hůl, která mě udeřila do zad. Vyskočil jsem z postele a stál tam jen tak v trenkách, zatímco Bellamy na mě křičel: „V 9 ráno před mým pokojem!“ Druhý den jsem tam dorazil v 8:45 a čekal jsem do 9:10, ale nebylo po něm ani stopy. Na snídani se všichni kluci smáli, a když přišel Bellamy, všichni začali tleskat. Samozřejmě jsem přemýšlel o tom, že na to zareaguji, ale radši jsem to nechal být. Proč? Nejsem bojovník. Vždycky jsem se bál toho, že špatně zareaguji a mohlo by to znamenat konec moji liverpoolské kariéry.“

Místo toho to byl Bellamy, který byl Liverpoolem prodán po 5 měsících od toho incidentu do West Hamu za částku 7.5 milionů liber. Ve své autobiografii Velšan popisuje své chování jako „hloupost největšího kalibru“. Do Liverpoolu se vrátil v roce 2011 a ukázal se jako důležitá součást liverpoolského vítězství v Carling Cupu - vstřelil vyrovnávací branku proti Manchesteru City v semifinále, ve kterém pak jeho tým vyhrál 3-2. Riise se také vyjádřil na adresu současného týmu Jürgena Kloppa.

„Byl jsem nadšen, když Klopp dostal tu práci. Mám rád jeho styl a osobnost a způsob, jakým vyjadřuje svoje emoce. Pořád jsem liverpoolský fanoušek. Hrál jsem zde 7 let a je to součást mého života, na kterou nikdy nezapomenu. Není tu lepší stadion než Anfield a rád se sem vracím.“

Riise lituje svého rozhodnutí opustit klub a přestoupit do AS Řím v létě roku 2008 poté, co Reds koupili dalšího levého obránce - Andreu Dossenu za 7 milionu liber.

„Benitez mi dal možnost zůstat a bojovat o svoje místo, ale věděl jsem, že Dossena dostane 4 nebo 5 měsíců, aby se na té pozici ukázal. Nemohl jsem sedět na lavičce a jen čekat na šance, a proto jsem odešel. Když jsem viděl, že se mu angažmá moc nepodařilo, litoval jsem toho, že jsem nezůstal. Liverpool se postu levého obránce trápil několik let a pro mě to bylo těžké sledovat. Moreno je můj typ levého obránce. Je ofenzivně laděný. Lidé říkají, že neumí bránit, ale to není pravda. Mám ho rád. Nosí stejné číslo jako já a má úplně stejné místo v kabině, jako jsem měl já. Doufám, že tu něco pro klub vyhraje, jako já kdysi.“

Pozn. autora: Co si myslíte o slavném „golfovém“ incidentu vy a byl by na tom Liverpool lépe, kdyby se Riise nerozhodl přestoupit?

 

zdroj: liverpoolecho.co.uk

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook