pivovar helf

OX odpovídá kritikům

Ox 2

Dva experti televize Sky Thierry Henry a Gary Neville byli poměrně kritičtí k rozhodnutí Liverpoolu podepsat bývalého hráče Arsenalu Alexe Oxlada Chamberlaina.

AOX v minulosti slíbil, že umlčí své kritiky, když řekl: “Ještě je toho hodně co ukázat.” Anglický reprezentant předvedl v sobotu proti Newcastlu výkon hodný titulu hráč utkání. Jeho role v Kloppově týmu, i přes pomalejší rozjezd v Liverpoolském dresu, stále roste. 24-letý hráč prozradil, že mu kritika po jeho přestupu nebyla příjemná a zvlášť od lidí jako Thierry Henry nebo Gary Neville.

Bývalí hráč Arsenalu Henry podotknul, že “stále neví, v čem je vlastně dobrý”, přičemž bývalý asistent manažera Albionu Neville doplnil, že se pro Arsenal jedná o “výborný obchod” a předpovídal, že AOX nebude posilou pro základní jedenáctku Reds.

Byl jsem si těch komentářů dobře vědom”, dodal Chamberlain. “Není příjemné to poslouchat od expertů nebo lidí, se kterými pracujete a já s oběma na různé úrovni pracoval. Mají však právo na svůj názor. Když pak ale lidé takové věci říkají, zapamatujete si je a nezapomínáte! Ale nejsem tu od toho, abych si dělal nepřátele. Pokud je to to, co si myslí, pak to přijímám. Nejsem z toho příliš sklíčený, protože tohle mě nemůže ovlivnit.”

Když jsem přicházel, podstatné pro mě bylo, že jsem měl manažera, který ve mě věří a ten si o mých kvalitách myslel něco jiného. Také já jsem v sebe věřil, a proto jsem udělal tento krok. Říká se, že bychom měli být svými největšími fanoušky a stále v sebe věřit. Já jsem už dost starý, moudrý a pohybuju se ve fotbale dostatečně dlouho na to, abych věděl, že se o věcech mluví a o nepěkných věcech se mluví většinu času.”

Pokud je Henry stále na pochybách, v čem je vlastně AOX dobrý, pak mu to Angličan vmetl do tváře pět minut před poločasem. Chopil se ztraceného míče ve středu hřiště a zamířil si to přímo k bráně soupeře, přičemž mistrně vytvořil úvodní gól zápasu pro Mohameda Salaha. Tato spolupráce se přitom ve stejném obsazení odehrála i o týden dříve při výhře nad WHU.

Myslím, že je trochu hloupé říct, že neví, co vlastně umím, když se mnou pracovali. Když někoho sledujete dostatečně dlouho, pak byste měli vědět, co dovedou. Pokud by odkazovali konkrétně na finální fázi, pak by kritika byla na místě a k takové kritice bych se přihlásil. Je to totiž něco, na čem neustále pracuji a na čem musím pracovat”

Je to ale krásný pocit jít ze hřiště s pocitem, že jste týmu určitým způsobem pomohli k výhře. Nakonec jsme přeci na hřišti proto, abychom dali gól a pokud se to nepodaří, pak alespoň gól připravili. To je to co nás pohání, pro co žijeme a pro co hrajeme. Čím více budu takto přispívat, tím budu šťastnější.”

Podobná příležitost jako v prvním poločase, kdy jsem prostrčil na Salaha, se naskytla i v poločase druhém. Zkoušel jsem to udělat podobně na Firmina, ale možná jsem měl střílet. Musím se k těmto momentům vrátit a zkusit je udělat správně v příším zápase. Jako pro útočícího hráče je to pro mě o gólech a přípravování golů. To je to, o co se musím neustále snažit. Nemohu se s tím spokojit pouze v pár zápasech.”

Chamberlainovo rozhodnutí po šesti letech ukončit své působení v Arsenalu a vydat hledat nový začátek na severu, se nyní zdá být ospravedlnitelné. Je totiž součástí Kloppova produktivního týmu, který sídlí na druhém ligové tabulky a je na pokraji postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Naprostým opakem se pak dnes zdá být tým Arsena Wengera, který se topí v krizi, kdy je už znatelně vzdálen bojům o Top 4 a navíc byl zahanben Manchesterem City ve finále Ligového poháru. Alex Oxlade Chamberlain navíc po odchodu Phillipe Coutinha udělal krok vpřed a je nasazován na své vysněné pozici vysunutějšího středního záložníka.

AOX si nicméně uvědomuje, že musí udržet standard svých výkonů z posledních týdnů, aby dokázal replikovat úspěch Mo Salaha. “Koukám na nejlepší světové záložníky a útočníky - Mo tuhle sezonu - a oni dokáží svou formu udržet. Na to se teď musím zaměřit, na konzistentnost svých výkonů, které je potřeba dlouhodobě stabilizovat a také být na hřišti stále v nabídce. Takže pokud odehraji pár dobrých zápasů, nesmím ubrat nohu z plynu. Chci víc a úspěch plodí další úspěch. Když se vám daří, tak musíte pokračovat a chtít víc, tak se teď cítím. Je toho ve mě stále víc a mohu se stále hodně přiučit od někoho jako je například Mo, jen se na něj letos podívejte. Je neúnavný a neústupný. Asi nikdo na začátku sezony nečekal, že bude soupeřit o trofej krále střelců. Aby se dostal do této pozice musí mít silnou mentalitu, která ho nutí na sobě neustále tvrdě pracovat a dostat ze sebe to nejlepší. Nyní nám zbývá 9 zápasů v lize plus Liga mistrů a já ze se sebe chci v těchto zápasech dostat to nejlepší a pomoci tak týmu skončit co možná nejvýšše.”

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook