pivovar helf

Agger navštívil trénink Reds

agger8

Bývalý zadák Liverpoolu FC, Daniel Agger, navštívil družinu Jürgena Kloppa na jejich krátkém španělském soustředění. Během své návštěvy se stihl vyjádřit i na několik aktuálních témat.

Řeč přišla i na možného nástupce kultovního Dána v obranných řadách. Teprve třiatřicetiletý Seveřan patřil v období svého působení na Anfieldu v letech 2006 až 2014 mezi nejpopulárnější figury tehdejšího kádru. I když jeho kariéra byla negativně poznamenána chronickým problémy se zdravím, na Ostrovech si vydobyl reputaci jako kvalitní a konstruktivní střední obránce. Podle svých slov, pokud bude chtít Virgil van Dijk kráčet v jeho šlépějích, musí ze sebe odevzdat to nejlepší.

Agger, který si momentálně v Marbelle užívá slunečného počasí, si nenechal ujít příležitost a zavítal na trénink Reds, aby pokecal se starými známými. Přitom ho ale upoutal Virgil van Dijk. "Sledoval jsem ho už předtím a je to opravdu silný hráč. Přestup ze Southamptonu do Liverpoolu není vždy nejjednoduší, ale udělal na mě dojem, jak začal. Připadá mi, že jen co přišel, už je lídrem. Jako obránce, stejně je to i pro tým, je důležité mít hráče jako je on. Stále je ještě brzy, ale doufám, že dokáže z každého okolo sebe v obraně vytáhnout maximum."

Na druhé straně hřiště, kde měl Agger možnost potkat se se starými známými ho upoutal útočný trojlístek Reds. Jako bývalý obránce přiznal, že by měl co dělat, aby si s nimi poradil. "Mám štěstí, že proti nim (Salah, Firmino, Mané) nemusím nastoupit. Pokaždé když dostaneme míč dopředu, je soupeř v nebezpečí. To je pro tým opravdu důležité, protože nezáleží jestli dostanete jeden, nebo dva góly, když víte, že máte sílu na to dostat se zpátky do utkání."

"Krátce jsem si popovídal s většinou kluků, ale s mnoha z nich jsem nehrál. Pár jich tu ale ještě je. Dobře jsem si pokecal s Hendem. Pokaždé se s ním rád potkám."

Danny Agger se v průběhu let stal z liverpoolského hráčem fanouškem klubu. Musel tak náležitě ocenit i nálož, kterou Reds uštědřili Portu. "Byl to opravdový požitek sledovat zápas. Dívali jsme se s mým nejstarším synem a nečekali jsme to. Mysleli jsme si, že to bude těžké utkání, ale musím řísct, že jsme si to pořádně užili. Nevím, jestli to byl nějaký signál ostatním klubům. Každý ve fotbale přece ví, čeho je Liverpool schopen. Středa byla jedním z těch dnů, kdy vše fungovalo, a podle toho i utkání dopadlo."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook