pivovar helf

Salah pomohl dobré věci

Salah3

Salahův poslední čin nepřišel jako blesk z čistého nebe. Naopak Egypťán je znám svou štědrostí a dobrosrdečností, kdy přijde na jeho domovinu.

Mohamed Salah dál potvrzuje, že patří k nejmilejším hráčům na fotbalových pažitech. Nedávno totiž obdaroval jedno z jeho mladičkých podporovatelů. 

Na internetu se před časem objevilo video s mladíkem Mohamedem Abdelem Karimem, který žije v egyptském Luxoru. Nadšený fotbalista v něm nosí svetr, na jehož zádech je napsáno SALAH 10. Liverpoolský střelec se k nahrávce dostal přes vysilání arabské televize ONsport. Okamžitě kontaktoval moderátorku relace Mai Helmy s žádostí, jestli by bylo možné doručit krajanovi nejnovější verzi liverpoolského dresu s hráčovou jmenovkou a číslem. Dres se nakonec dostal do rukou šťastlivce, který ntočil nové video, v němž s hrdostí nosí svůj nový klenot.

Salahův dar není ale ojedinělým počinem v jeho režii. Starosta Nagrigu, egyptské vesničky, kde dnes egyptský hrdina vyrostl, odhalil štědrost rodáka ve prospěch tamní komunity. Maher Shetta k tomu řekl: "Salah proslavil naši malou vesničku na světové mapě. Zároveň zřídil charitu a postaví školu, která vyjde na miliony. Vedle toho dotuje nemocnici Basionu, která si tak může dovolit místnost s plně funkční ventilací, sanitku a inkubátory."

Po té co Salah s chladnou hlavu proměnil penaltu, která zajistila místenku pro Egypt na Mistrovství světa 2018 v Rusku, přejmenoval guvernér tamní provencie fotbalistovu bývalou školu na "Střední průmyslová škola Mohameda Salaha".

Salahova dobrosrdečnost připomíná dar Lionela Messiho pro pětiletého afgánského kluka, který byl zachycen, jak si z plastové tašky vyrobil argentínký dres se jménem Messiho. Originální podepsaný dres pak nechal samotný fotbalista zaslat do afgánské provincie Ghazni za pomoci organizace UNICEF. 

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook