pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Coutinho mění Liverpool za Barcelonu

coutinho10

O čem si už několik měsíců štěbetali vrabci na střecha, se v nejbližších hodinách stane skutečností. Liverpool FC se dle většiny španělských a anglických médií dohodl s Barcelonou na přestupu Philippeho Coutinha.

Liverpool se s katalánským velkoklubem dohodl na přestupní částce 142 milionů liber. Brazilec již odletěl do Barcelony, aby zkompletoval všechny potřebné náležitosti. Samotný přestup by měl být potvrzen v průběhu 24 hodin. 

LFC obdrží předemm 105 milionů liber předem a zbytek sumy je vázán na hráčovy výkony. Hráč se díky tomu stane druhým nejdražším fotbalistou v dějinách za svým krajanem Neymarem. Zároveň tím končí jedna velká sága. Liverpoolu v průběhu léta odmítl hned několik nabídek Katalánců, když vydal prohlášení, že hráč není na prodej. Stanovisko LFC zůstávalo neměnné i přes žádost o přestup podanou na úvod Premier League. Následně se v průběhu září Coutinho vrátil na hrací plochu a předváděl jedny z nejlepších výkonů za své angažmá na Anfieldu. Jeho sen o přestupu na Nou Camp, ale neuvadal. Vedení se snažilo svou hvězdu udržet až do léta, ale špílmachr dal jasné najevo, že si přeje okamžitý přestup v lednu.

To pochopitelně oslabilo pozici Reds. Jürgen Klopp, který ještě v létě tvrdil, že hráč je k nezaplacení, odmítal v posledních měsících situaci jakkoli komentovat. 

Coutinho odehrál za Reds 201 zápasů, v nichž si připsal 54 branek. Hráč na Ostrovy přestoupil v roce 2013 z Interu Milán za pouhých 8,5 milionů liber.

Liverpool se nyní bude poohlížet po náhradě.

Zdroj: Liverpool Echo


Aktualizace: Liverpool FC potvrzuje, že Philippe Coutinho opouští klub po té, co bylo dosaženo dohody s FC Barcelonou. Hráči je umožněno podstoupit lékařskou prohlídku a absolvovat jednání o smlouvě. Hráč má dovoleno zkompletovat všechny potřebné náležitosti, aby mohl být přestup dokončen okamžitě.

Zdroj: Oficiální stránka Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook