pivovar helf

Lijnders opouští Liverpool

klopp ljinders

Brzy pětatřicetiletý trenér Pepijn Lijnders opouští s okamžitou platností realizační tým Liverpoolu FC. Nizozemský trenér se rozhodl vyslyšet nabídku na místo hlavního trenéra ve své domovině a v nejbližší době se připojí k týmu NEC Nijmegen.

Pepijn Lijnders během své krátké trenérské kariéry prošel akademiemi PSV Eindhoven, či Porta, než zakotvil na Merseyside. Zpočátku se zde věnoval práci u mládežnický celků. Nicméně po zemětřesení v týmu Brendana Rodgerse, kdy byli odejiti Colin Pascoe a Mike Marsh se Nizozemec v pouhých 32 letech stal členem realizačního týmu A-mužstva. Na rozdíl od Brendana Rodgerse a jeho nových asistentů Seana O'Driscolla a Garyho McAllistera neodnesl mizerný vstup do sezóny vyhazovem a u prvního týmu zůstal i pod vedením Jürgena Kloppa. Jeho pravomoce se však mírně pozměnily, kdy nebyl k dispozici nejen prvnímu týmu, ale i tzv. "Talent Group", která měla vytvořit pomyslný můstek mezi Melwoodem a Kirkby a usnadnit tak přechod mladíků do prvního týmu.

Pepijn Lijnders v dopise na rozloučenou mimojiné napsal: "Nemusíte Liverpoolu FC dávat opravdu sbohem, protože vždy budete muset reprezentovat klubovou čest a nadšení, kamkoliv vkročíte. Je to razítko na vašem hřbetu."

"Jsem hrdý na každý den, kdy jsem je mohl přímo zastupovat a stejně tak budou odvádět své maximum i v mé další kapitole. Doufám, že na mě budou hrdí."

K odchodu jednoho ze svých nejbližších spolupracovník se vyjádřil i samotný Jürgen Klopp. "Mám smíšené pocity z toho, že nás Pep opouští. Zaprvé jsme velmi zklamán, že ztrácím tak důležitého člena našeho trenérského týmu a také úžasného člověka z naší skupiny. Na druhou stranu to alespoň trochu mírní fakt, že jsem za něj rád, že dostal příležitost. Ačkoliv bychom byli velmi rádi, aby s námi zůstal, nemůžeme mu stát v cestě, když se naskýtá taková fantistická šance."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook