pivovar helf

Peter Moore osvětlil budoucnost Anfieldu

Moore

Liverpoolský generální ředitel prozradil, jaké jsou plány vedení na další expanzi svatostánku Anfield.

Díky čerstvě zrekonstruované hlavní tribuně Main Stand, která byla slavnostně znovu otevřena v září 2016, byla navýšena kapacita celého stadionu na přibližně 54,000 sedicích diváků. V rámci Premier League se tak stal šestým největším stadionem. Tehdejšímu vítězství 4:1 nad Leicesterem přihlíželo 53,074 přiznivců, což bylo nejvyšší číslo za posledních 39 let.

Nicméně Reds i nadále zaostávají v kapacitě za svými rivaly o nejvyšší příčky, mezi něž můžeme počítat oba manchesterské kluby, ale i londýnský Arsenal. To připouští i Moore a přiznává, že Anfiled ještě může doznat dalších změn. Jeden z nejvyšších klubových představitelů poodhaluje, že v nejbližší budoucnosti by mělo přibýt dalších 6 000 sedaček, aby klub alespoň částečně uspokojil vysokou poptávku.

"Jak jistě víte, máme povolení pro (tribunu) Anfield End na přídání dalších až 6,000 míst, které vyprší v září 2019. Díky němu bychom mohli dospět ke kapacitě 60,000. Také vím, že na každý liverpoolský lístek je 10 zájemců o koupi."

"Jsme absolutně odhodlání provést to, co je potřeba. Chystáme se zopakovat postup jako v případě Main Stand, kdy se podíváme, co to obnáší a propočítáme si to. Zkontorolujeme si, jakou investici budou muset majitelé vložit. V prvé řadě jsme organizací nakloněnou fanouškům. Můžu lidi ubezpečit, že při jakémkoliv rozhodováních jsou právě oni na prvním místě."

"Jak víte, stahujeme se z Melwoodu a opět sejdeme se pod jednou střechou (s mladeží) v Kirkby. Soustředíme se na to, abychom s kapitálem nákladali velmi uváženě a ano, velmi vážně uvažujeme o expanzi Anfield Road," zakončil své myšlenky na téma stadion liverpoolský CEO pro stanici Sky Sports.
Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook