pivovar helf

Manažéri a hráči pred šlágrom 13.kola

socialnesiete

Prinášame vám vyjadrenia hráčov a manažérov pred zápasom kola s Chelsea FC.

Súhrn tlačovej konferencie Jürgena Kloppa.

 - Joel Matip je fit na zápas s Chelsea

- štart Emreho Cana je otázny pre svalové problémy

- v zápase so Sevillou sme urobili množstvo chýb, hra bola príliš pasívna, bol potrebný štvrtý gól, ktorý sme      však streliť nedokázali

- Klopp mal diskusiu s Morenom. Dôveruje mu na 100%

- Can stále môže podpísať novú zmluvu aj v máji, kliub si ho chce udržať

- Klopp nechápe, že sa Salah nepresadil v Chelsea. Je však rád, že sa tak stalo lebo inak by u nás nebol

 

Antonio Conte (manažér Chelsea FC): "Na zápas sa musíme pripravovať už teraz v lietadle, ak chceme byť dostatočne pripravení na Liverpool. Mať len jeden deň na oddych a jeden deň na to, aby sme sa pripravili na tak veľký zápas, nie je vôbec jednoduché a ani nie správne. Nechcem sa teraz vyhovárať, no taká je realita. Keď ľudia počujú sťažnosti zo strany trénerov, je potrebné nám pomôcť."

 

Jürgen Klopp: "Či to bola pre Salaha v Chelsea 'strata času'? To naozaj neviem. Bol veľmi mladým hráčom vo veľmi silnom tíme a jednoducho to nevyšlo - stáva sa to dosť často. Ďalším hráčom, ktorý si prešiel niečím podobným, je Kevin De Bruyne, ktorý teraz v Manchestri City nehrá práve zle. V tej dobe bolo ťažké prísť do klubu ako Chelsea, pretože mali skvelé ofenzívne mužstvo. Boli úspešní, takže za to nebolo treba nikoho obviňovať. Určite nie Momo. Chopil sa ďalšej šance, šiel na hosťovanie do Fiorentiny, následne prestúpil do Ríma a neskôr tu do Liverpoolu. Zaujímavá cesta. Samozrejme, veľmi sa zlepšil, najmä po fyzickej stránke. Už vtedy bol naozaj dobrým hráčom, ako som už niekoľkokrát povedal - prvýkrát som ho videl hrať už za Bazilej a bol veľmi rýchly. To je však už dlhá doba. Nemyslím si, že by si mal proti Chelsea niečo dokazovať. Nemyslím si, že sa na to tak pozerá, pretože je to úplne normálna situácia. Prišiel tam ako mladý chalan a nevyšlo to, tak to skúsil iným spôsobom. Podarilo sa mu to a nakoniec skončil úspešne tu v Liverpoole. Ak by hral lepšie počas pôsobenia v Chelsea, teraz by sme ho tu zrejme nemali, takže som ohľadom tohto veľmi šťastný."

 

Gary Cahill (kapitán Chelsea FC) o Salahovi: "V Chelsea boli jeho príležitosti obmedzené, no taký je futbal. Potrebujete čas na to, aby ste sa rozohrali a získali sebavedomie. Hovorím z vlastných skúseností - prídete do kvalitného mužstva, do ktorého zostavy je veľmi ťažké dostať sa, udržať sa a rásť sezónu po sezóne. Vždy je tu konkurencia. Chelsea kupuje hráčov, takže ste neustále pod hrozbou toho, že si nezahráte. Je to jednoducho tak - rozhodnutia robí klub. Avšak, takisto sa môžu rozhodnúť aj samotní hráči. Pokiaľ nemajú dostatočnú hernú prax, rozmýšľajú nad odchodom. Čo však spravíte v situácii, keď niekto chce hrať neustále? Videl som Salahove schopnosti, keďže som s ním veľakrát trénoval. Fanúšikovia ho nevideli až tak často. Vyrástol však na veľmi dobrého hráča. Z Chelsea odišlo množstvo hráčov, ktorým sa niečo podobné nepodarilo. Keď má Liverpool formu v ofenzíve, sú jednými z najlepších v lige. Netreba nám však meniť herný systém. Liverpool sa má čoho obávať."

 

Jürgen Klopp: "Adam Lallana je na ceste k návratu, o tom niet pochýb. Uvidíme, ako na tom bude počas nasledujúcich pár dní či týždňov. Ohľadom zdravotných stavov Adama a Joela Matipa máme len dobré správy - nič viac k tomu teraz nechcem povedať. Nechcem sa vyjadrovať k tomu, kedy sa vráti do zostavy. Ak budem mať čo povedať, najskôr to poviem samotnému hráčov. Uvidíme."

 

Jürgen Klopp: "Rozprával som sa s Albertom. Som šťastný z jeho formy a výkonov. Samozrejme, zápas so Sevillou nebol práve jeho najlepším zápasom, čo je však moja zodpovednosť. Mohol som spraviť veci inak a v Seville to vzhľadom na okolnosti bolo veľmi zložité - každý sa tam s ním bavil ako s členom rodiny. Odišiel odtiaľ, no v klube má stále množstvo ľudí, s ktorými sa dobre pozná. Pokiaľ stratíte jedno, dve či tri percentá koncentrácie a prídete do súbojov trochu neskoro, tým to začína. Mojou úlohou by malo byť rozmýšľanie o zostave, či striedať skôr alebo niečo podobné. Netreba obviňovať hráča, ja som za to plne zodpovedný. Povedal som mu, že mu verím na 100% a je po zápase. Po zápase už nie je tak dôležité, akým spôsobom ste dostali góly - to je len pre analýzy, na nič iné. Vieme, ako sme išli do tých situácií a presne to musíme zmeniť."

 

Jürgen Klopp sa na dnešnej tlačovej konferencii vyjadril aj na adresu Emreho Cana a jeho novej zmluvy: "Už som povedal, že kontrakt stále môže podpísať aj v máji. Tak to je. Presviedčať ho? Presne to robíme celý čas. Chceme byť čo najatraktívnejším klubom, z ktorého nikto nechce odísť. To sa nezmenilo."

 

Zdroj: náš FB partner LIVERPOOL FC-CZ/SK

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook