pivovar helf

AKTUALIZOVÁNO: Keita se příští rok připojí k LFC

Keita 2

Liverpool se dohodl s RB Lipsko na přestupu Nabyho Keity za rekordní částku. Hráč se k týmu přiojí příští rok v červenci.

The Reds nabídli německému celku, že zaplatí hráčovu výstupní klauzuli, jež by se aktivovala příští léto, a k tomu přihodí ještě něco navíc. Dvaadvacetiletý středopolař byl od začátku léta jednou z hlavních přestupových priorit Jürgena Kloppa, ale RB Lipsko dlouhou dobu odmítalo svou oporu prodat.

Částka za přestup by měla překonat 35 milionů liber za Andyho Carrola z ledna 2011.

RB Lipsko loni skončilo druhé za Bayernem Mnichov, čímž si si zajistilo účast ve skupinové fázi Ligy mistrů. 

Lipsko již dříve odmítlo dvě nabídky z Merseyside. Druhá byla údajně ve výši 70 milionů liber. Kluby se nakonec dohodly na kompromisu. Loňská kometa Bundesligy bude v této sezóně počítat se svým klíčovým hráčem, zatímco Liverpool přivítá hráče příští léto.

Liverpool již v tomto přestupním období podepsal křídelníka Mohameda Salaha z AS Řím ya 34 milionů liber, levého obránce Andrewa Robertsona z Hullu za 8 milionů liber a útočníka Dominica Solankeho po vypršení kontraktu v Chelsea.

Klub z Anfieldu ale ještě neřekl poslední slovo. Liverpool se pokusí otestovat AS Monaco v jejich snaze udržet Thomase Lemara před uzávěrkou přestupu. Do knížectví zamířila nabídka ve výši 60 milionů liber.

Zdroj: BBC


Oficiální stránky Liverpool FC už potvrdily to, o čem se už posledních pár mluvilo jako o hotové věci. Naby Keita se příští léto připojí k týmu LFC. Klubový web zároveň poskytl krátké vyjádření i samotného hráče k přestupu.

"Jsem potěšen, že kluby našly společnou řeč, takže se příští leto budu moci připojit k Liverpoolu FC. Tím se stanu součástí projektu, který mě velmi nadchl."

"Na mém závazku vůči RBL se nic nemění po zbytek času, jež tam strávím. Vždy jsem hrál naplno, když jsem oblékal tento dres a tak tomu bude i do posledního hvizdu. Tím, že jsem vyřešil svou budoucnost, se nyní můžu soutředit na pomoc RBL v získávání úžasných cílů v této sezóně. Než se připojím příští léto ke svému novému klubu, zůstávám jeho zaujatým příznivcem v povzdálí." 

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook