pivovar helf

Jaká je budoucnost Dannyho Ingse?

ings4

Opět vám přinášíme zamyšlení z poloviny července z pera Sama McGuireho tentokrát na téma věčně zraněného Dannyho Ingse a jaký dopad na něj může mít příchod Dominica Solankeho z Chelsea.

Danny Ings si asi své angažmá v Liverpoolu, kam přišel v roce 2015 z Burnley, představoval asi jinak. I když od jeho příchodu uplynuly už dva roky, stihl za Reds odehrát pouhých 11 zápasů především kvůli dvěma vážným zraněním kolene.

Přitom své působení nezačal vůbec špatně. Jen krátce potom co na hrací ploše v utkání s Norwichem nahradil Christiana Bentekeho, zapsal se poprvé v dresu LFC na střeleckou listinu. Za pár dnů se do povědomí liverpoolských fanoušků vepsal ještě výrazněji, když se prosadil i v Goodison Parku. Navíc nejedno srdce zaplesalo při jeho vášnivých oslavách branek.

Bohužel mu nebyla umožněno stavět svou další kariéru na těchto momentech. Hned v prvním tréninku pod novým manažerem Jürgenem Kloppem si poškodil přední křížový vaz v levém koleni a sezóna pro něj de facto skončila. Při jeho absenci německý lodivod upřel svou pozornost na Roberta Firmina. Brazilec zvyklý hrát ofenzivního záložníka začal nastupovat jako falešná devítka. Vedle Philippeho Coutinha a Adama Lallany byl ústřední postavou ve vítězných střetnutích s Manchesterem City a Chelsea. Robustní bývalý hráč Hoffenheimu očaroval Kloppa svou neutuchající energií a obětavým napadáním, díky čemuž se stal okamžitě manažerovým oblíbencem. Jeho přítomnost na hřišti nebyla hodnocena na základě počtu gólů, ale podle výkonů a jeho nepostradatelnosti ve hře. Jako byste viděli Luise Suareze bez jeho zakončovatelského instinktu.

Tomu všemu Ings přihlížel s vědomím, že by mu podobná role vyhovovala. Liverpoolské číslo 28 odjakživa hýřilo energií, kterou by potřeboval usměrnit. Tedy nic s čím by měl mít Kloppův tým nějaké větší potíže. Útočník nikdy neměl problémy se čtením hry. Během své poslední sezóny v Burnley vyhrál průměrně 1,2 souboje za 90 minut (zdroj whoscored.com). Pokud se podíváme na čísla z loňské sezóny, jen Firmino (1,7) a Lallana (1,5) na tom byli lépe.

Ings se do tréninkového procesu vrátil před semifinálovým kláním Evropské ligy s Villarrealem a Klopp neskrýval své nadšení nad útočníkovým přístupem během léčby. “Jeho přístup a charakter během rekonvalescence mě ohromil víc, než jak bych to dokázal popsat. Samozřejmě Danny má před sebou ještě spoustu dřiny, pokud chce dosáhnout na vytyčenou výkonnostní úroveň. Nicméně pokud nepoleví a bude pokračovat v léčbě se stejným zápalem jako dosud, vrátí se nám speciální hráč a osobnost.”

S blížícím se letním přestupním oknem 2016 sílily spekulace o jeho odchodu. Klopp byl však proti a tyto zprávy rázně ukončil. “Počítáme s Ingsym. Je to fantastický kluk. Mám ho rád. Mluvil jsem s ním a minulý týden jsem mu řekl, že podle mě bude lepší, když bude sbírat minutky (s U23).”

Vše nasvědčovalo tomu, že bude součástí prvního týmu jako čtvrtá volba do útoku po odchodu Christiana Bentekeho do Crystal Palace. Avšak při druhém vystoupení pod Kloppem v rámci Ligového poháru proti Tottenhamu si zranil tentokrát pravé koleno. Jeho léčba si vyžádala 9 měsíců na marodce. Ings to ale nepoložilo a stanovil si datum návratu před odhadovaným. Podle Liverpool Echo si dokonce vytyčil, že by během léčby chtěl uplavat 21 mil, což je přibližně délka La Manche. Za pouhé 4 měsíce útočník dokončil 1 700 v liverpoolské bazénu. Na světlo světa unikaly zprávy, že Klopp byl zaskočen Ingsovým úsilím. Výsledkem mělo být zařazení bývalého mládežnického reprezentanta Albionu do manažerových lánu pro nadcházející sezónu.

Navzdory jeho nesmírné píli se přesto jeho pobyt na Anfieldu nejspíš blíží do svého závěru. Daniel Sturridge, který byl údajně na odchodu, zůstává. Nicméně mnohem podstatnější roli v tomto příběhu hraje příchod Dominica Solankeho.

Produkt mládežnické akademie Chelsea, který přišel stejně jako Ings po vypršení kontraktu, oslnil na nedávném Mistrovství světa do 20 let. Solanke se pro přestup do Liverpoolu rozhodl pi kvůli vidině startů za první tým, což naznačuje, že se pro přesun na sever nerozhodl jen pro to, aby doplnil počty hráčů v Melwoodu. Už během úvodních testů ukázal, jak je ukázáno nahoře na videu, že je na tom kondičně velmi dobře. Během testů na kyselinu mléčnou se odhalilo, jak na tom ten či onen je. Při testech se umístil nad Jordanem Hendersonem a Robertem Firminem, jež jsou známí pro svou vytrvalost, a skončil hned za Jamesem Milnerem.

Dobrý dojem zanechal i v prvním připravném duelu s Tranmere, kdy měl podíl na třetí brance. V pokutovém území prokázal svou sílu. Je velmi těžké odhadovat na základě přáteláků, ale Solanke se v něm rozhodně neztratil. Dělal vše, co dělá Ings. Pro tým by se obětoval až do roztrhání těla a na rozdíl od svého konkurenta nemusel pdostoupit žádnou operaci kolena a je o šest let mladší. Ings před pár dny oslavil 25. narozeniny. Solanke je navíc více tvárný. Pro Kloppa představuje nepopsaný list, z něhož si rodák ze Stuttgartu může vytvarovat vysněného útočníka.

Ings, ač neudělal žádnou chybu, možná brzy zamává Liverpoolu FC, aniž by dostal pořádnou šanci začít.

Zdroj: The Sportsman

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook