pivovar helf

Liverpoolští fanoušci debatují o stání

kop

Liverpoolští fanoušci měli ve středu během setkání pořadaného skupinou Spirit of Shankly (SOS) velmi emotivní a citlivou debatu na téma bezpečného stání.

Klub již dříve řekl, že názor jejich fanoušků je unikátně komplexní a složitý kvůli tragédii v Hillsborough, při niž přišlo o život 96 příznivců. Předseda SOS Jay McKenna sdělil, že sobotní mítink byl podstatným krokem k vyjádření stanoviska fanoušků. Nyní poběží online hlasování, aby se objasnil jejich postoj.

“Mnoho lidí kladlo otázky, vyjadřovalo své pochybnosti a vyprávělo své zkušenosti. Byla to velmi plodná diskuze, občas velmi emotivní a citlivá. Zároveň ji považuji za užitečnou. Díky ní se lidé cítí lépe informováni,” okomentoval setkání McKenna.

Minulý týden McKenna pro BBC Sport řekl, že někteří fanoušci mohou být hlavami stále v Hillsborough, když přijde řeč na znovuzavedení stání. Požadavek pro stadiony elitních anglických lig, aby byly uzpůsobeny jen pro sezení, přišel v roce 1989 po té, co došlo k tragédii právě v Hillsborough při semifinále FA Cupu.

Vedení klubu řeklo, že pokud bude legislativa týkající se sezení na stadionech změněna, budou naslouchat přáním fanoušků. Nicméně McKenna tvrdí, že je velmi obtížné říci, zdali budou fanoušci hlasovat pro, nebo proti bezpečnému stání.

Aby mohlo dojít k jakýmkoliv změnám, musí nejdříve dojít ke změně příslušné legislativy. Premier League minulý měsíc obeslala všech 20 klubů, aby zjistila, jestli by měli zájem zapojit se do zkušebního znovuzavedení sektoru na stání, jež byly zakázány v roce 1994. Pozitivní odpověď přišla ze struktur WBA, jež jsou ochotni zapojit do programu svůj stadion The Hawthorns.

SOS debatuje o této záležitosti s fanoušky už od září a v úterý se setkali s přeživšími s Hillsborough a rodinami obětí. Debaty nabraly na intenzitě po té, co Celtic Glasgow nabídl svým fanouškům 3 000 míst na stání na svém stadionu na začátku minulé sezóny. Na středečním setkání byli přítomni i zástupci skotského mistra a Sports Ground Safety Authority, která má na starosti pravidla týkající stadionů určených jen pro sezení.

Jay McKenna prozradil, že účast všech stran pomohla zúčastněným lépe se zorientovat, jak by celý proces probíhal. Hlasování bude ukončeno v pátek 28. července.

Zdroj: BBC

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook