pivovar helf

Hendo: Moja reakcia na menovanie asistentom kapitána LFC

henderson10

 

To, že bol Jordan Henderson po odchode Daniela Aggera menovaný vicekapitánom The Reds je len odrazom jeho neochvejnej usilovnosti, ktorú počas viac ako troch rokov na Anfielde predvádza.

 
24-ročný anglický reprezentačný stredopoliar sa o svojom menovaní dozvedel ešte pred zápasom s Aston Villou, keď sa zastavil v kancelárii manažéra Reds Brendana Rodgersa, v tréningovom centre v Melwoode.
 
"Mali sme stretnutie v kancelárii v Melwoode pred zápasom s Aston Villou." - povedal Jordan.
 
"Sústredil som sa len na najbližší zápas, keď mi to manažér oznámil. Požiadal ma, aby som to povedal len svojej rodine a blízkym priateľom, ešte predtým, ako to vyjde v médiách. Boli prešťastní. Nebol to však moment, ktorý by ma zmenil. To ešte neznamená, že teraz keď som asistentom, tak budem v budúcnosti aj kapitánom. Nič neberiem ako samozrejmosť. Manažér mi vysvetlil, že nad tým už dlhšie uvažoval. Nechcel, aby som bol pod tlakom. Chce, aby som ďalej hral, tak ako doposiaľ. Dúfam, že postupom času sa ešte ale moja hra zlepší."
 
"Je pre mňa určite povzbudením, že mi manažér dal ďalšie úlohy. Jediné čo môžem urobiť je to, že budem pokračovať v tom čo doteraz, pozerať sa a pomáhať Steviemu ako len budem môcť. Samozrejme rovnakou intezitou aj celému tímu. Pre mňa sa v mojom prístupe v podstate nič nezmenilo. Môj postoj k tréningu a zápasom zostane rovnaký. Chcem ukázať to najlepšie, a pomôcť tímu k víťazstvám. To je tá najdôležitejšia vec."
 
Vzťah Jordana Hendersona s manažérom LFC Brendanom Rodgersom sa od leta roku 2012 naďalej rozvíja a zlepšuje.
 
"Je to obojstranné. To, že ma menoval vicekapitánom znamená, že mi dôveruje. Ja mu verím. V mnohom mu môžem ďakovať. V tom, že som sa zlepšil nielen ako hráč na ihrisku, ale aj mimo neho. Manažér má vynikajúce vzťahy som všetkými hráčmi, ktorí sú tu. Ak by ste sa spýtali niekoho iného, pravdepodobne by Vám odpovedal to isté ako ja."
 
Pred viac ako tromi rokmi prestúpil rodák zo Sunderlandu na Anfield, pričom dnes je už stabilným členom reprezentačného kádra Anglicka, a asistentom kapitána v Liverpool FC.
 
"Aby som bol úprimný, nemyslel som si, že to takto ďaleko dotiahnem. Život je príliš krátky, je nutné ísť krôčik po krôčiku. To je presne to čo musíte robiť. Mojim prvým cieľom po príchode do Liverpoolu bolo získať si miesto v zostave. Ako som to dosiahol, mojim ďalším cieľom bolo v nej zotrvať. Teraz pevne dúfam, že som súčasťou napredujúceho a úspešného tímu."
 
"Teraz je to stále rovnaké. Myslím iba na ďalší zápas. Viem, že to možno vyznie ako klišé, ale to je jediné čo môžete urobiť. Každý zápas je dôležitý, každý tréning. Snažím sa odovzdať zo seba na tréningu všetko, a potom to ukázať v hre. Učím sa veľa z videonahrávok a analýz z odohratých zápasov, aby som mohol zistiť, kde sa môžem zlepšiť. A potom začína opäť ďalší deň..."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook