pivovar helf

Nestálost výkonů Martina Škrtela je nadále frustrující

skrtel17

Kontroverzný názor Henryho Jacksona (thisisanfield.com) na nášho najlepšieho stopéra preložil Aleš Hrba.

Martin Škrtel nesl vinu za vítězný gól Basileje a znovu tak předvedl nevyrovnaný výkon. Jeho kariéra v Liverpoolu zůstává frustrující.

 

Škrtelova kariéra v Liverpoolu se vždy dala charakterizovat rčením "jeden krok dopředu, dva kroky zpět" a prohra 0-1 s FC Basilej v Lize Mistrů to jen potvrdila. Když se minulý týden vrátil a nastoupil v městském derby s Evertonem, podal velmi dobrý výkon. Mnozí cítili, že s 29letým hráčem byla děravá liverpoolská obrana o poznání jistější, než tomu bylo s Mamadouem Sakhem.

Po relativně slušném výkonu v prvním poločase utkání proti Basileji, ve kterém se zdálo, že s pomalu se zlepšujícím Dejanem Lovrenem utvoří slušnou stoperskou dvojici, Škrtel zcela jasně zavinil jediný gól utkání. Zabýval se především tím, jak odstavit hráče, než aby sledoval míč, který nechtěně hlavičkoval směrem k brankáři Mignoletovi. Ačkoliv ho Belgičan skvěle vyrazil, Marco Streller byl na svém místě a vystřelil domácím vítězství.

Svěřenci Brendana Rodgerse si popravdě žádné body nezasloužili, ale kdyby Škrtel odvedl svou práci, zápas by pro ně pravděpodobně skončil alespoň bezbrankovou remízou. Již od svého příchodu v lednu roku 2008 je tato část stylu jeho hry diskutabilní. Existuje nespočet opakovaných záznamů, které ukazují, jak tahá protihráče za dres a riskuje tak odpískání penalty.

Legenda Liverpoolu Jamie Carragher byl po zápase směrem ke svému bývalému spoluhráči obzvláště kritický. Stanici Sky Sports řekl, že tento aspekt jeho hry vždy představoval problém.

Je dominantní a fyzicky silný. Kdyby k tomu ještě dobře bránil standardní situace, vyhrál by každý týden většinu vzdušných soubojů. Není mnoho hráčů Liverpoolu, kteří rozdělují názor lidí tak jako Škrtel. Podle některých je to bez debat nejlepší obránce v týmu a je třeba přiznat, že minulou sezónu hrál opravdu výborně. Na druhou stranu si někteří myslí, že Lovren a Sakho by měli být Rodgersovou první volbou na pozici stopera.

"Nevyrovnaný" je pravděpodobně ono slovo, které nejlépe vystihuje Slovenského kapitána. Je schopen odehrát velmi dobrých 89 minut a poté lehkovážně faulovat nebo darovat soupeři míč, za což může jeho tým draze zaplatit. Nikdy si jím nemůžete být úplně jisti. Během let si dal několik vlastních gólů - minulou sezónu to byly 4, čímž stanovil rekord Premier League v počtu vlastních branek za jednu sezónu. Rád se také zatahuje hluboko do šestnáctky, než aby vysunul obranu a pohyboval na ofsajdové linii.

Srovnání

Spodní tabulka porovnává letošní statistiky Škrtela, Lovrena a Sakha.
(Dané údaje jsou průměry za jedno utkání)

2014/15

Martin Škrtel

Dejan Lovren

Mamadou Sakho

Počet utkání

5

8

3

Počet tacklů

0.8

1.9

0.8

Zastavení útoků soupeře

2.4

2.4

1

Počet faulů

0.8

0.7

0.8

Počet vyhraných ofsajdů

0.5

0.5

0.3

Počet odkopnutí od brány

9.6

8.4

5

Zablokované střely

0.3

0.5

0

Přesnost přihrávek (%)

92

87

90

Průměr vyhraných soubojů (%)

73

57

60

Chyby vedoucí ke gólům

2

0

1

 

Tyto statistky v mnoha ohledech dobře a stručně vystihují styl hry Martina Škrtela. Zejména jeho, ale i Lovrenovy a Sakhovy číselné údaje jsou působivé. Je jistě překvapením, že má největší úspěšnost přihrávek, avšak ve výsledku je to právě Škrtel, který oproti dalším stoperům způsobil více chyb, které vedly ke gólu.

Jak jsme již zmínili, po většinu utkání je schopen hrát jako světová jednička, avšak vždy udělá nějakou hloupost, která ho srazí dolů. K tomu aby byl považován za špičkového hráče, musí podávat vyrovnané výkony.

Závěr

Škrtel toho pro Liverpool za šest a půl roků odvedl hodně. Jeho 249 utkání, které za klub odehrál, nelze brát na lehkou váhu. Pokud však zůstane pravidelným členem obrany, bude tu neustále převládat pocit, že trápení v obraně nikdy neskončí.Utkání proti Basileji představovalo pro 29letého hráče další dva kroky zpět a pozorovat jeho kariéru v Liverpoolu je tak nadále frustrující.

Pohľad z druhého brehu:

U nás v redakcii neexistuje dôvod aby sme k Martinovi Škrtelovi vystupovali prehnane úctivo, nekriticky, alebo vedome prehliadali jeho slabé stránky a vyzdvihovali len tie dobré. Martin až na jeden rozhovor pre náš web niekedy pred 4 rokmi na nás nikdy nemal čas a radšej sa vyjadroval pre "odborné" média typu Nový Čas, alebo Topky. Posledných pár rokov sa nám od neho nedostalo žiadnej ústretovosti, alebo snahy. Berieme ho ako každého iného hráča v kádri LFC.

Je ale dosť neuveriteľné čítať niektoré odseky tohto prekladu. Obrancu, ktorý odohral za posledných šesť sezón ďaleko najviac zápasov na exponovanom poste stopéra označuje, za "nevyrovnaného" a jeho kariéru v LFC za frustrujúcu. Neskutočné. Úsmevné je spomínanie štyroch vlastných Škrtelových gólov v minulej sezóne. To, že utvoril rekord v počte strelených gólov stopérom ani nespomína. V článku je niekoľko totálne demagogických tvrdení, ale tie si určite nájdete aj sami.

Tento článok len dokazuje to, že tvrdo na ihrisku pracujúci, skromný a nekonfliktný Škrtel si srdcia "pravých" anglických fanúšikov nikdy nezískal. Je za tým vyradenie Aggera či Carraghera zo základnej zostavy? Martinovi nepomohli ani výborné výkony v minulej sezóne, alebo v sezóne kde sa stal hráčom roka v LFC. Ešte že si všetci manažéri, ktorí ho v LFC trénovali myslia opak. Aj tento článok dokazuje ako sú niektorí "mienkotvorní" anglickí fanúšikovia neuveriteľne obmedzení. (Popbob)

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook