pivovar helf

Dočkáme sa ďalších posíl do našich radov ?

 

anfield4

Prestupový maratón pred sezónou 2018/2019 naberá na obrátkach. Otázne však je, ako zareaguje červená časť Liverpoolu.

Liverpoolsky celok sa počas aktuálneho prestupového obdobia výrazne posilnil. Od 1.7.2018 sa stal hráčom The Reds Naby Keita, ktorého prestup bol avizovaný už v lete minulého roka. Naby patrí stále k mladým hráčom s obrovským talentom, fantastickým driblingom, ochotou podporiť ofenzívu aj defenzívu a výborným cítením pre hru. Osobne Nabyho zaradzujem medzi výraznú posilu, ktorá by mala vystužiť našu stredovú formáciu a dodať jej tak potrebný impulz, ktorý nám v mnohých zápasoch minulej sezóny chýbal, predovšetkým keď naše útočné super trio nemalo svoj deň.

K posilneniu stredovej formácie došlo aj v tej defenzívnejšej časti. Z Monaca do LFC prestúpil Fabinho, ktorý by mal mať na starosti primárne priestor pred stopérmi, no tento defenzívny univerzál sa nebráni hrať ani na postoch stopéra či pravého obrancu. Podľa názoru mnohých odborníkov bude Fabinho potrebovať dlhší čas na to, aby si zvykol na náročnosť Premier League, no absolvovanie celej predsezónnej prípravy mu môže výrazne dopomôcť k rýchlejšej aklimatizácií.

Treťou nemenej výraznou posilou je švajčiarsky reprezentant Xherdan Shaqiri, ktorého Liverpool vykúpil zo Stoke City. Xherdan bude pre tím určite prínosom, keďže je to hráč so skúsenosťami z Anglickej najvyššej súťaže a navyše je hladný po novej výzve, ktorú mu klub od rieky Mersey s radosťou ponúkol. 

Pridá sa k trojici nových posíl ešte niekto ?  

Prejdime však na tú negatívnejšiu časť a to sú obrovské očakávania fanúšikov ohľadom príchodu ďalších posíl. Priznajme si, že drvivú väčšinu fanúšikov trápi aktuálne najviac kritizovaný post v LFC brankár. V súčasnosti sa skloňuje hlavne jedno meno Alisson Becker. Podľa viacerých dôveryhodných ale aj menej dôveryhodných zdrojov sa začali rokovania ohľadom možného prestupu. Klopp patrí k veľkým obdivovateľom Alissona a údajne to je pre Liverpool priorita číslo jedna. Či sa dokážu kluby dohodnúť, prípadne či Alisson nebude preferovať prestup do iného klubu sa dozvieme v najbližších dňoch. Jedno je však isté, brankársky post v Liverpoole musí prejsť určitou zmenou, ak teda nechceme ísť do sezóny s rizikom. Nie som Kariusovým kritikom a už vôbec to nehodnotím na základe spackaného finále. Loris momentálne nepatrí ksvetovým brankárom, šancí dostal už dosť a stále výrazne nepresvedčil. Taktiež pri tejto kauze tkvie otázka, ako zareaguje na nevydarené finále v LM a ako sa stým vyrovná po psychickej stránke, pretože sebadôvera je na brankárskom poste na tejto úrovni absolútne kľúčová.

Ďalším veľkým otáznikom je čerstvý majster sveta Nabil Fekir. Hráč jeho parametrov by Liverpoolu do konceptu náramne sedel a množstvo ľudí očakáva, že sa rokovania medzi klubmi obnovia. Nabil je hráč s ohromným talentom a som presvedčený, že pod Kloppom by sa z neho stala kľúčová postava ofenzívnej časti červených na dlhé obdobie. V prípade, že by Nabil toto leto do LFC neprestúpil sa môže stať, že Klopp posilní post ofenzívneho záložníka o lacnejšiu alternatívu, možno s potenciálom do budúcna. 

Čo sa týka ďalších potencionálnych prestupov, je to viac menej otázka už spomínaných dvoch mien. Ak sa nepodarí prestup Alissona, Klopp sa bude musieť poobzerať po adekvátnej náhrade. To isté zrejme nastane v prípade nezdaru prestupu Nabila Fekira, aj keď tam nás topánka až tak netlačí a ako som už spomínal, vhre môže byť aj hráč s potenciálom do budúcna. Uvidíme, čo sa z plánov nemeckého kouča naplní, no hádam všetci dúfame v ďalšie skvalitnenie kádra a vo zvýšenie konkurencieschopnosti, čo by určite pomohlo k úspechom, po ktorých všetci fanúšikovia Liverpoolu FC bažia.

 

 

 

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook