pivovar helf

Dočkáme sa ďalších posíl do našich radov ?

 

anfield4

Prestupový maratón pred sezónou 2018/2019 naberá na obrátkach. Otázne však je, ako zareaguje červená časť Liverpoolu.

Liverpoolsky celok sa počas aktuálneho prestupového obdobia výrazne posilnil. Od 1.7.2018 sa stal hráčom The Reds Naby Keita, ktorého prestup bol avizovaný už v lete minulého roka. Naby patrí stále k mladým hráčom s obrovským talentom, fantastickým driblingom, ochotou podporiť ofenzívu aj defenzívu a výborným cítením pre hru. Osobne Nabyho zaradzujem medzi výraznú posilu, ktorá by mala vystužiť našu stredovú formáciu a dodať jej tak potrebný impulz, ktorý nám v mnohých zápasoch minulej sezóny chýbal, predovšetkým keď naše útočné super trio nemalo svoj deň.

K posilneniu stredovej formácie došlo aj v tej defenzívnejšej časti. Z Monaca do LFC prestúpil Fabinho, ktorý by mal mať na starosti primárne priestor pred stopérmi, no tento defenzívny univerzál sa nebráni hrať ani na postoch stopéra či pravého obrancu. Podľa názoru mnohých odborníkov bude Fabinho potrebovať dlhší čas na to, aby si zvykol na náročnosť Premier League, no absolvovanie celej predsezónnej prípravy mu môže výrazne dopomôcť k rýchlejšej aklimatizácií.

Treťou nemenej výraznou posilou je švajčiarsky reprezentant Xherdan Shaqiri, ktorého Liverpool vykúpil zo Stoke City. Xherdan bude pre tím určite prínosom, keďže je to hráč so skúsenosťami z Anglickej najvyššej súťaže a navyše je hladný po novej výzve, ktorú mu klub od rieky Mersey s radosťou ponúkol. 

Pridá sa k trojici nových posíl ešte niekto ?  

Prejdime však na tú negatívnejšiu časť a to sú obrovské očakávania fanúšikov ohľadom príchodu ďalších posíl. Priznajme si, že drvivú väčšinu fanúšikov trápi aktuálne najviac kritizovaný post v LFC brankár. V súčasnosti sa skloňuje hlavne jedno meno Alisson Becker. Podľa viacerých dôveryhodných ale aj menej dôveryhodných zdrojov sa začali rokovania ohľadom možného prestupu. Klopp patrí k veľkým obdivovateľom Alissona a údajne to je pre Liverpool priorita číslo jedna. Či sa dokážu kluby dohodnúť, prípadne či Alisson nebude preferovať prestup do iného klubu sa dozvieme v najbližších dňoch. Jedno je však isté, brankársky post v Liverpoole musí prejsť určitou zmenou, ak teda nechceme ísť do sezóny s rizikom. Nie som Kariusovým kritikom a už vôbec to nehodnotím na základe spackaného finále. Loris momentálne nepatrí ksvetovým brankárom, šancí dostal už dosť a stále výrazne nepresvedčil. Taktiež pri tejto kauze tkvie otázka, ako zareaguje na nevydarené finále v LM a ako sa stým vyrovná po psychickej stránke, pretože sebadôvera je na brankárskom poste na tejto úrovni absolútne kľúčová.

Ďalším veľkým otáznikom je čerstvý majster sveta Nabil Fekir. Hráč jeho parametrov by Liverpoolu do konceptu náramne sedel a množstvo ľudí očakáva, že sa rokovania medzi klubmi obnovia. Nabil je hráč s ohromným talentom a som presvedčený, že pod Kloppom by sa z neho stala kľúčová postava ofenzívnej časti červených na dlhé obdobie. V prípade, že by Nabil toto leto do LFC neprestúpil sa môže stať, že Klopp posilní post ofenzívneho záložníka o lacnejšiu alternatívu, možno s potenciálom do budúcna. 

Čo sa týka ďalších potencionálnych prestupov, je to viac menej otázka už spomínaných dvoch mien. Ak sa nepodarí prestup Alissona, Klopp sa bude musieť poobzerať po adekvátnej náhrade. To isté zrejme nastane v prípade nezdaru prestupu Nabila Fekira, aj keď tam nás topánka až tak netlačí a ako som už spomínal, vhre môže byť aj hráč s potenciálom do budúcna. Uvidíme, čo sa z plánov nemeckého kouča naplní, no hádam všetci dúfame v ďalšie skvalitnenie kádra a vo zvýšenie konkurencieschopnosti, čo by určite pomohlo k úspechom, po ktorých všetci fanúšikovia Liverpoolu FC bažia.

 

 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook