pivovar helf

Nathaniel Clyne pred zápasom proti City

clyne city

 

Nathaniel Clyne očakáva zaujímavý súboj "dvoch rozdielnych váhových kategórií" v bitke Liverpoolu proti Manchesteru City, avšak neznižuje šance svojho mužstva na úspech.

 

10 kôl pred koncom súťaže The Reds vycestujú v nedeľu na Etihad Stadium s očakávaním, že dokážu ich blízkeho rivala v boji o Top4, ozbíjať o nejaké body. Liverpool bezpochyby nastúpi do zápasu s veľkou sebadôverou, nakoľko vyhrali 5, remizovali 4krát a neprehrali ani raz s tímami ktoré momentálne okupujú prvých šesť miest tabuľky. Clyne sa teší z možnosti hrať proti tímu, ktorý sa s nimi pustí do otvoreného boja a nebude vyčkávať v obrane na to, čo súper predvedie.

"Keď hráte proti Top tímom, tiež chcú vyhrať zápas, takisto ako vy. Takže dúfam že to bude otvorený súboj. Zdá sa, že sa nám darí proti najlepším tímom a tímom ktoré hrajú otvorenú partiu a snažia sa vyhrať zápas a nevyčkávajú na naše chyby. Určite bude vznikať priestor na protiútoky a myslím si že to bude pre divákov skutočne dobrý zápas. Veľmi sa na to teším. Určite očakávam zaujímavý zápas, dve skvelé mužstvá, kvalitný hráči v obrane aj v útoku tak dúfajme že to bude otvorená partia, bez častého prerušovania a samozrejme dúfam že dokážeme zvíťaziť! "


Po prehre s Monacom 3-1 a vypadnutí z Ligy Majstrov, City stratilo 11-zápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. Táto séria bola možná aj vďaka výbornej forme krídelníkov Sterlinga a Saného. Tento fakt neušiel Clynovej pozornosti.

"Keď hráte proti City, ich najväčšia sila prichádza z krídelných priestorov. Ak budeme s Milliem nasadený do zápasu, čaká nás skutočne ťažká úloha, ubrániť ich výborne hrajúcich krídelníkov. Bude to zložitý test a musíme predviesť svoju najlepšiu hru aby sme ich dokázali zastaviť. Ak to urobíme, máme slušnú šancu zvíťaziť."


Narozdiel od City, mal Liverpool k dispozícii pred zápasom voľný týždeň, nakoľko nefiguruje v európskych súťažiach. Clyne je odhodlaný urobiť dôležitý krok v boji o budúcu sezónu Ligy Majstrov a odniesť si z Etihad Stadium tri body.

"Sledujem každý zápas Ligy Majstrov a vidím aké úžasné veci sa tam dejú. Je to skutočne výnimočná súťaž a ja v nej chcem určite hrať. Ak by sa nám to podarilo, bola by to pre mňa premiéra. Ja aj celý tím urobíme pre to všetko. Keď sa pozriete na tabuľku, je jasné že o Top4 bude ešte tuhý boj a každý bod je neskutočne dôležitý. Takže do zápasu proti City ideme s úmyslom získať ich čo najviac. Ak by sa nám podarilo dostať do Top4, bol by to skvelý úspech. Každý hráč chce hrať Ligu Majstrov a my nie sme výnimkou. Veríme že sa nám to budúcu sezónu podarí a budeme môcť predviesť čo dokážeme!"

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook