pivovar helf

"Umíme hrát proti zatažené obraně," říká Klopp

klopp33

Jürgen Klopp se před zápasem s Hullem zaobíral otázkou "zatažené obrany soupeře." 

Manažer Reds si nemyslí, že by jeho tým měl problém s tím, když hraje proti soupeři, který urputně brání. "Přijde mi to jako fáma, která někde vznikla. Šance si vytváříme proti každému soupeři a je jedno, jak proti nám hraje. S Burnley jsme měli šance, ale neproměnili jsme je, tak se začalo mluvit o tom, že proti takovým týmům neumíme hrát. Nevzpomínám si, že by nám třeba Chelsea dala víc prostoru než Burnley. Ani v zápase se Spurs takové momenty nevidím. Když jsme měli míč, tak vždy byli v deseti hráčích za míčem. Vždy jde o to, aby tým našel ve správné chvíli to správné řešení."

Klopp ví, že důležitým faktorem je v některých zápasech trpělivost. "Vždy je to o tom, co se od vás očekává. Když si vytvoříte šanci proti Chelsea, tak jsou všichni naladěni pozitivně, protože jste ukázali, že se umíte dostat k jejich brance. Když se něco takového stane s Burnley, tak se na neproměněnou šanci každý hned kouká negativně. Musíme brát každý zápas na stejnou váhu a neříkat, že tenhle zápas je lehký a ten další zase těžký. Žádný zápas není lehký. Otázka zní: "Dokážeme v sobotu v 16:00 na Anfieldu vytvořit tu nejlepší atmosféru? Řekl bych, že ano, tak to pojďme zkusit," vybízí Klopp.

"Vytváření šancí je na fotbale to nejpozitivnější. Proč? Znamená to, že jste mohli dát gól. Dát gól je ve fotbale to nejtěžší. Když proti velkému týmu neproměníte šanci, tak po stadiónu slyšíte, že je to vzrušující. Slyšíte: "Wow. Tleskání. Wow. Pojďme do toho znovu." V zápase, který lidé berou jako jasný nedáte šanci a slyšíte: "Oh My God. Pojďme. Tahle už ne. Hrajte lépe." Rád v sobotu ucítím tu nejpozitivnější atmosféru, co jsem kdy poznal," podotýká Klopp.

"Jsme v dobré situaci, ale jak začneme přemýšlet nad tím, že nás čeká Hull, tak to bude jen těžší. Nezajímají nsá jména našich soupeřů, nezajímalo nás to před Arsenalem, Tottenhamem ani Chelsea. Soustředíme se na to, jak využít naše schopnosti. Celých sto procent dáváme tomu, abychom věděli, co nám v zápase hrozí. Jméno soupeře pro nás není podstatné," říká Klopp.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook