pivovar helf

Čínští zájemci si LFC velmi cení

kop

Skupina, z většiny čínských, investorů zajímající se o odkoupení podílu v Liverpoolu FC je ochotna zvýšit ocenění klubu v závalu optimismu z vyšších výnosů za televizní práva a větší kapacity Anfield Road podle osoby dobře obeznámené se situací.

Finančnice Amanda Staveleyová, jejíž společnost PCP Capital Partners je součástí sdružení zájemců, v němž je zastoupena i hongkongská skupina China Everbright Group, dosud ocenila klub na přibližně 750 milionů liber a částka by se měla přiblížit 1 miliardě liber. Informaci přinesl zdroj, jež si přeje zůstat v anonymitě, jelikož jednání se vedou za zavřenými dveřmi.

Současní majitelé FSG dříve prohlásili, že neuvažují o přímém prodeji, ale prodej menšinového podílu by přicházel do úvahy. Jejich poradci Allen&Co považují ocenění klubu za férové v porovnání s kluby jako Manchester United, nebo Manchester City podle zdroje.

Lidé zastupující skupinu investorů odmítli cokoliv komentovat. Fotbalový klub z Merseyside se v lednu umístil na deváté příčce v každoročním srovnání Delloitte´s Football Money League. První se umístil Real Madrid a za ním hned v závěsu číhá FC Barcelona. Jako poslední by si na virtuální bednu mohl stoupnout Manchester United. Fenway Sports koupila Liverpool FC v říjnu 2010 za 300 milionů liber.

Zatímco prvotní odhad Staveleyové je založen na nedávných příjmech LFC a špatných výkonech, zájemci jsou ochotni bavit se o vyšších částkách, protože pokud by se dotáhly některé projekty (Pozn. Uzavřená obdoba Ligy mistrů pro fotbalové giganty), odrazilo by se to i na hodnotě celku. Ceny klubů Premier League neustále stoupají díky poslednímu kontraktu na televizní práva v hodnotě 9 miliard liber.

Allen&Co zdůrazňuje, jak nám sdělil zdroj, že bohatství Liverpoolu jako jednoho z nejpopulárnějších klubů na světě spočívá v úspěších ze 70. a 80. let. Klub nevyhrál anglickou nejvyšší soutěž od roku 1990 a od té doby je ve stínu klubů s lepší kondicí včetně Manchesteru City a Chelsea, kteří jsou ve vlastnictví miliardářů ze Středního Východu, respektive Ruska.

Zdroj: Bloomberg

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook