pivovar helf

Rozhovor s Kloppem

klopp36

LFC TV pořídíla před odletem do Německa rozhovor s manažerem Liverpoolu FC Jürgenem Kloppem.

Jürgene, jak moc se těšíš na souboj s Dortmund?

Jak moc? Hrozně moc. Těším se na to, až si zahrajeme proti jednomu z nejsilnějších klubů na světě. Víme, že to bude těžké a nemáme myšlenky typu: "OK, pojedeme tam a v pohodě vyhrajeme. Poletíme domů a za týden si v klidu pohlídáme postup." Takhle to není. Všichni hrajeme fotbal proto, abychom hráli velké zápasy. Je to pro nás velká výzva, ale také velká příležitost. Budeme mít nějaký plán, jak jim způsobit problémy. Těším se na to.

Říkáš, že jde o šanci ukázat se ve vekém zápase. Z toho zápasu jde cítit Champions League...

My ani Borussia jsme se do Champions League nedostali, takže nejde o zápas této soutěže, ale nastoupí velká jména, bude skvělá atmosféra a zahrajeme si na úžasných stadionech. Věřím, že bude mít cenu se na ty zápasy dívat. Může se stát vše, ať už pozitivního nebo negativního rázu. Musíme pro postup udělat vše, ale i tehdy se někdy stane, že nejste odměněni. Důležité je to, abychom pro postup udělali opravdové maximum.

Může mít takový zápas vliv na budoucnost tvého mužstva?

Nerad se tím probírám, ale řeknu vám příběh z Dortmundu. První rok v Evropě jsme hráli skupinu a hned jsme vypadli, třetí rok jsme si zahráli Champions League a skončili jsme znovu ve skupině, Ve čtvrtém roce jsme hráli finále Champions League. Hráli jsme velmi, velmi dobře, ale v prvních letech jsme vypadli hned ve skupině. Možná nám to dalo nějaké zkušenosti, ale důležité bylo hlavně to, že jsme spolu byli jako tým déle. Společný čas, práce i zkušenosti - to vás posune dál. Nejde o to, aby někdo za dva roky přišel a řekl: "Pamatujete si ten zápas v Dortmundu?" Tak se nedá pracovat. Je však jisté to, že v této chvíli jde o důležité utkání.

Připravujete se s týmem na zápas jinak než normálně?

Ne, celá příprava probíhá úplně normálně. Trenérský tým sledoval podrobně jejich pět zápasů. Asi o jejich hráčích víme více věcí než normálně. Je to dobře, ale není to rozhodující. Neříkáme si: "Tenhle hráč se vždy otočí nalevo nebo něco takového." Jsou velmi dobří a dokáží reagovat na vývoj zápasu.

Je dobré říct, že Liverpoolu FC v letošní sezoně velké zápasy svědčí...

Je to pravda. Snad si to nepřečte někdo z Dortmundu. Jestliže se chcete zlepšovat, tak musíte být težkým protivníkem pro soupeře, kteří jsou na tom lépe jak vy. Sehráli jsme dobré zápasy proti silným týmům, ale nejsem si jistý tím, že někdo z nich měl současnou kvalitu Borussie Dortmund, čímž nepopírám sílu Manchesteru City a dalších. City mělo před zápasem s námi zdravotní problémy a hráli hodně zápasů. Dortmundu se hráči uzdravili a navíc si o víkendu mohli dovolit některé hráče nechat odpočinout. Jsou v perfektní situaci. Dostaneme svoji šanci a je na nás, jak s ní naložíme.

Jak je na tom tým zdravotně?

Moc se toho nezměnilo. Nejistá je situace kolem Firmina, je na tom mnohem lépe, ale nejsme si jistí tím, jak s ním ve čtvrtek naložíme. Lucas znovu trénuje, ale byl hodně dlouho mimo. Nikdo další se nezranil, a tak máme k dispozici podobný kádr jako proti Spurs, se kterými jsme odehráli dobrý zápas a pokusíme se o to i proti Borussii.

Vím, že o tom nerad mluvíš, ale může mít rozruch kolem tvé osoby vliv na utkání?

Uvidíme. Nestarám se o to, co se řeší na veřejnosti. Je tady však druhá stránka, ta osobní, soukromá. Během 30 metrů mezi autobusem a kabinou potkám asi 50 lidí, které znám. Téměř rok jsem je neviděl, co to znamená pro normálního člověka? Když nemáte čas je pozdravit a chvíli se s nimi pobavit, tak je to dost stresující. Ale to je jen a jen moje věc. Celkově nemám moc rád to, co se děje kolem zápasu, ale teším se na zápas samotný.

 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook