pivovar helf

Boss o zraněných, Leicesteru a Anglii

klopp29

Jürgen Klopp se včera zúčastnil tradiční předzápasové tiskové konference.

Manažer Reds měl pozitivní zprávy ke stavu Coutinha, Sturridge, Origiho a Škrtela. "Daniel by se měl ve středu zapojit do tréninku. Coutinho s Divockem ve čtvrtek a Martin o víkendu. To jsou čtyři noví hráči pro Liverpool FC! U dlouhodobě zraněných není nic nového. Vše pokračuje tak, jak má."

Liverpool FC v Premier League čekají důležité zápasy s Leicesterem, Sunderlandem a Aston Villou. "Asi bychom neměli pořád mluvit o top 4. V lize nás čekají důležité zápasy, i když pro nás jsou v této fázi jen důležité zápasy. Myslím si, že tyhle tři duely a naše výsledky napoví to, kam v tabulce patříme. Nejde však o rozhodující zápasy. Potřebujeme najít konzistenci. Jde o to, abychom dokázali hrát dobře pravidelně a každý zápas, aby se nám vyhýbaly zbytečné výpadky."

Už dnes večer Reds nastoupí na půdě lídra Premier League. "Víme o kvalitách Leicesteru a o tom, jak chtějí hrát. Většina týmů poznala, jak těžké je proti nim hrát. Víme, kde bránit, jaké míče bránit. Musíme správně využívat prostor, který nám nabídnou. Top 4 je pořád naším cílem, ale v této fázi neumím říct, jestli se tam dostaneme nebo ne - rozhodnou o tom jen a jen naše výkony."

Zápasem s Leicesterem startuje další hektický měsíc, kdy Liverpool FC čekají kromě ligových zápasů i zápasy v rámci FA Cupu, Capital One Cupu a Evropské ligy. A co Klopp čeká od duelu na King Power Stadium. "Jsou skvělí. Můžeme mluvit o každém jejich článku, ale jistě víte, že celý svět mluví o Mahrezovi a Vardym. Můžeme mluvit i o Kantem, Drinkwaterovi, Fuchsovi nebo Schmeichelovi. Pořád zůstavají v honbě za titulem. Párkrát se zdálo, že jim došel dech, ale oni se vždy zvedli. Líbí se mi jejich práce. Naším cílem teď je ale to, abychom jim jejich život znepříjemnili. Potřebujeme body, stejně jako se nám to s nimi povedlo na Anfieldu. Pár hráčů jsme v sobotu nechali odpočinout, a tak jsme připraveni. Půjde o zápas, který bude mít velký spád. Víme, jaký je jejich styl. Víme o jejich protiútocích. Žádný tým se však neodkáže na 95 minut vyvarovat chybám a toho budeme chtít využít."  

Premier League včera zasáhla zpráva o letním příchodu Guardioly do Manchesteru City. "Nevím, co bych mu poradil. Ještě ho čeká hodně práce v Bayernu a pak ho čeká vřelé privítání v Anglii. Jde o jednoho z nejlepších manažerů na světě. Vedl dva velkokluby a teď ho čeká City."

V souvislosti s příchodem Guardioly padla i otázka, zda se Klopp v Anglii stihl usadit. "Ano. Dobrým znakem je to, že sleduji televizi bez titulků. Je to lepší a lepší. Vše běží hrozně rychle, protože hrajeme obrovské množství zápasů. O to víc musíme bojovat. Zápasy mi pomáhají v tom, abych se tady usadil a poznal zdejší lidi. Pro mě je vše OK."

A jak se po pár měsících Klopp dívá na anglický fotbal? "Anglický fotbal jsem viděl i jsem toho o něm dost slyšel, ale já jsem ho chtěl cítít. Chtěl jsem pracovat v jiné zemi, v jiných podmínkách. Hodně mě přakvapil vítr, který často ovlivňuje hru. Němci by možná řekli, že ten fotbal tady není zas tak dobrý. Chtěl bych však vidět německý tým hrát tady, ve zdejších podmínkách a ve větru. Cítím se tady dobře a mohu to tady nazvat svým domovem. Dále mě překvapil počet zápasů, které hrajeme. Nikdo v Německu nemá tušení o opakovaných zápas. Teď už to víme a srovnali jsme se s tím."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook