pivovar helf

Klopp po postupu do finále

klopp31

Manažer Reds po postupu do finále Capital One Cupu neskrýval radost a za nejlepšího hráče zápasu označil Jona Flanagana.

O postupu do finále...

Jsem nadšený. Především jsem rád za svoje hráče, protože si to zaslouží. Především díky tomu, jakými událostmi si v posledních týdnech procházejí - skvělé čtvrtfinále, povedený první zápas na Stoke, dnešní inkasovaná branka a celkový styl dnešního zápasu. První poločas byl o tom, kdo získá odražené míče. Obdivně jsem mluvil o stylu, jakým Stoke hraje. Věřím, že tohle byl jen jeden zápas, kdy se vrátili o nějaký rok zpět. Bylo to pro nás hrozně těžké. V poločase nám každý říkal, že jsme dostali gól z jasného ofsajdu. Museli jsme nastoupit do druhé půle, hodit to z hlavu a bojovat. V těchto zápasech je důležité vyhrát první souboj, ale ještě důležitější je získat odražený míč, protože když se vám to nepovede, tak hrajete jen bez míče. To se nám v první půli moc nedařilo, ve druhé to bylo lepší. Nakonec jsme v penaltách měli štěstí. Skvělé!

O Allenově vítězné penaltě...

Rozhodli jsme o první pětici, ale věděli jsme, že Joe umí penalty kopat. První pětice měla odkopáno, Allen si vzal míč a šel kopat. Nešlo o nějaké naše velké rozhodnutí. Je to dobrý kluk. Hraje ve formě a v takových chvílích není jednoduché přijmout to, že hrajete jako střídající hráč. Když nastoupil, tak si počínal velmi dobře a nakonec rozhodl.

O Mignoletových zákrocích při penaltách...

Ani jednu penaltu jsem neviděl. Seděl jsem za zdí našich hráčů. Podívám se na to v klidu doma. Hrál dobře. Do vápna šlo asi 500 centrů. Sedíte v teplé židli a říkáte si: "Vyběhni z brány. Udělej něco." Ale jak, když před vámi stojí Crouch. Nebylo to pro něj lehké. Docela dobře jsme si poradili i s jejich stadartkami. Tušili jsme, že budou hosté ke konci unavení. Přece jenom se dost vydali ze svých sil. Bohužel jsme se nedokázali správně rozhodnout před jejich pokutovým územím. Několikrát jsme zbrkle stříleli z dálky. Dobře jsme kombinovali, zatlačili a najednou vystřelíme z 25 metrů z absolutně nepřipravené pozice. Nikdy není lehké dostat se do finále. Vždy je to boj.

O možném získání trofeje pro LFC...

Viděl jsem na tvářích hráčů, co pro ně znamená mít možnost vyhrát pohár. Dostat se do finále je jedinou možností, jak trofej získat. Pokud vyhrajeme, tak to každý bude vědět dalších 200 let. Když prohrajeme, tak bude po pár týdnech po všem. Musíme do toho dát vše, zápas si užít a udělat z něj opravdu velký zápas. Měsíc před finále nemyslím na to, co by pro mě znamenalo ho vyhrát. Když se nám to povede, tak zjistíme, co to pro nás znamená. Máme možnost něčeho dosáhnout a bylo by dobré toho využít.

O tom, proč nesledoval penalty...

Obvykle se dívám rád. Ale kdybych tam stál, tak fanoušci v první řadě nic neuvidí. Nemohu být 50 minut na kolenou! Před 20 lety jsme měl s kolenem problém a pořád to není stoprocentní. Proto jsem seděl na židli a nic neviděl. Cítil jsem se dobře. Sledoval jsem diváky a i když jsem se nekoukal, tak jsme vyhráli.

O soupeři do finále...

Slyšel jsem, že proti Evertonu by to byl větší zápas, ale jen když vyhrajeme. Nijak to neovlivníme. Zítra se podíváme na zápas a uvidíme. City se daří, ztrácí gól - klidně mohou postoupit. Pokud se však sejde pár věcí, tak odehrát Merseyside Derby ve Wembley by nebylo špatné. Tohle město by si to zasloužilo. Je to skvělé místo, kde červení a modří žijí v normálním denním životě pospolu. O tom fotbal je. Chcete porazit každého, kohokoli a nejinak je tomu v derby. Pokud pojede celý Liverpool do Wembley, tak to bude super.

O Flanaganovi...

Pro mě to je hráč zápasu. Neuvěřitelné. 105 minut na hřišti po posledním zápase v květnu 2014. Věděli jsme, že to není ideální, ale jiná možnost neexistovala. Celý zápas jsme s ním byli v kontaktu. I když jsme ho střídali, tak říkal, že by to vydržel do konce. Klasické fotbalové věci nezapomente. Bránili jsme jinak, než když hrál za Liverpool FC naposledy. On to nejen zvládl, ale hrál skvěle.  

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook