pivovar helf

"Remíza je spravedlivá," hodnotil Klopp

klopp27

Liverpoolští si v duelu s Arsenalem bod zajistili až v samém závěru díky Allenově trefě.

"Byl to krásný zápas. Kéž by to takové bylo vždy. Lidé o tom budou mluvit. Asi ne moc dlouho, protože už v neděli hrajeme s United, ale nebude lehké na tenhle zážitek zapomenout," rozplýval se manažer Reds.

"Začali jsme velmi dobře. Nebylo to perfektní, ale nebyli jsme od toho daleko. Věděli jsme, co budou chtít hrát a na začátku jsme jim to znemožnili a byli jsme lepší. Pak jsme dali branku, když Emre vystřelil, Čech toho moc neviděl a střelu vyrazil k Firminovi, který byl tam, kde být měl. V té chvíli byl Roberto o myšlenku napřed. Pak jsme na chvíli přestali hrát. Zvlášť ve chvíli, kdy po souboji zůstal ležet jejich hráč. Oni nepřestali a potrestali nás. Škoda. Náš druhý gól byl nádherný. Musíme však lépe bránit při standartních situacích. Lehce se to říká. Pracujeme na tom a budeme v tom pokračovat. Je jasné, že se v tom musíme hodně zlepšit," popsal Klopp první poločas.

A co poločas druhý? "Dostali jsme se znovu do zápasu. Bylo to otevřenější utkání než v první půli. Giroud dal krásný gól, ale padl po našich chybách. V té situaci jsme nebyli zcela koncentrovaní. V takovém zápase potřebujete i trochu štěstí a k nám se nakonec přiklonilo. Udělali jsme pár střídání, přišel povedený míč na Bentekeho a dobrá koncovka od Allena. Je to spravedlivá remíza," myslel si Klopp.

Hvězdou zápasu byl dvougólový Firmino. Kloppa však potěšil výkon celého týmu. "O Robertovi bych mohl mluvit hodinu a půl. Mám-li mluvit čestně, takm musím říci, že by tohle mělo být normální, protože vím, jak moc dobrým hráčem je. Když jste dobrý, tak to musíte ukázat a on to udělal. Po celých 95 minut měnil pozice a ve všech byl nebezpečný. Dal dvě branky. Ta první byla o jeho chytrosti. Druhá branka byla spektakulární, briliatní..a tak dále. Nebyl však naším jediným hráčem. Další skvělý výkon předvedl Kolo Touré. Nebylo to pro něj lehké a on to zvládl skvěle. Má můj respekt - stejně jako celý tým," těšilo Jürgena Kloppa.  

"Mluvil jsme o ztrátě koncentrace, což se stalo a je to jasný fakt. Stojí za tím různé příběhy. Milner byl zraněný. Trénuje, ale ještě není v zápasovém rytmu. Stejně na tom je Henderson. Hrát proti Arsenalu není jednoduché. Dělali všechno, co mohli, opravdu všechno. Po většinu zápasu hráli velmi dobře a jsem s nimi spokojený. Pokud však chcete porazit takový silný tým, tak se musíte vyhnout jakékoli ztrátě koncentrace. Tak to je. Jdeme dál. Je po zápase. Dáme se dohromady a v neděli tady máme Manchester United."

Klopp udělal v závěru vše a na hrot zápasu poslal urostlého stopera Caulkera. "Myslím, že to nebyl špatný nápad. Křičeli jsme na hráče, ať hrají jednodušeji. Vyhrál tři nebo čtyři souboje, důležité souboje. Byla to pro něj povedená premiéra."

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook