pivovar helf

"Nastoupíme se změnami," prozradil Klopp

klopp14

Jürgen Klopp dá dnes večer proti Exeteru šanci mladíkům. Mluví i o soupeři a tradici FA Cupu.

Reds se budou muset obejít bez velkého množství hráčů základního kádru, a tak manažera Reds čeká težký test. "Musíme se k tomu postavit a brát věci tak, jak přicházejí. Na zápas pojedu určitě já. Vezmu si sebou pár hráčů. FA Cup je slavným pohárem, víme to, ale v této chvíli musíme dělat rozhodnutí pro Liverpool FC, pro můj tým. Musíme udělat změny."

Liverpool stáhl z hostování Kenta a Oja. Mluví se i o konci hostování Iloriho v Aston Ville. "V posledních dnech nemyslím na nic jiného než na to, jak se s tím vypořádat. Rozhodli jsme se stáhnout naše hráče z hostování, což je dle mého názoru logický krok. Obzvláště v případech, kdy ve svých týmech nebyli v komfortní situaci. Pro mladíky to je velká šance. Nebudou však pod tlakem. Když se jim zadaří, tak jim to pomůže a můžou se o krok přiblížit velkému fotbalu. Když se to nepovede, tak budou mít další šanci. To je výhoda mladých hráčů. Chceme s nimi pracovat a uvidíme, k čemu to povede."

Exeter v rámci Capital One Cupu dokázal třikrát skórovat na hřišti Sunderlandu, kde prohrál 3:6. "Dát tři góly týmy Premier League na jeho hřišti? To je dobrá vizitka. Mají svoji kvalitu. O tom nelze diskutovat. Jsou to profíci - trénují a věnují se tomu. Slyšel jsem, že dostaneme malinkou šatnu. Asi se v ní nebudeme moc zdržovat, půjdeme ven a budeme hrát fotbal. Co jsem měl možnost vidět, tak bude po velkých deštích těžký terén."

Klopp byl tázán i na to, co pro jeho tým FA Cup znamená. "Před semifinále Capital One Cupu se Stoke jsem hráčům říkal, že jestli je pro ně ten pohár důležitý, tak ať to ukáží na hřišti. Oni to ukázali a my ten pohár chceme vyhrát. Stejné je to i s FA Cupem, který má obrovskou tradici, a to všichni respektujeme. Vyhrát můžete jen když zdoláte všechny protivníky. Pro nás je důležité najít řešení, jak se vypořádat s první překážkou."

FA Cup je znám velkými výsledkovými překvapeními. Při zdravotních komplikací Liverpoolu FC se nabízí otázka, zda se něco takového nemůže stát v pátek večer v St James Parku. "Když se stane nějaké překvapení, tak nikoho nezajímá, jak k tomu došlo. Myslím, že je to dva roky, co Manchester United vypadl s Leedsem a nikoho nezajímalo, s jakým týmem hráli. Jde o jména těch klubů. Každý chce senzaci. To je fotbal a musíte s tím umět žít. V každém případě postavíme tým, který do toho dá 100 procent a bude chtít vyhrát. Bude to tým, který spolu nehraje moc často. Pokud to je šance pro Exeter, tak je na nich, jak se s tím popasují. My tam jedeme pro vítězství a postup. O tom to je."

Po zápase v FA Cupu čekají v příštím týdnu liverpoolský FC dva duely v rámci Premier League - s Arsenalem a Manchesterem United. "Jde to rychle za sebou. Teď myslíme na Exeter. Není čas si něco užívat. Po pátečním zápase budeme mít pět dní volna. To je velká přestávka. Přemýšlím, že odletím na dovolenou!"

"V dalším týdnu nás čekají dva velké zápasy. Proti Arsenalu už jsem párkrát svůj tým vedl. S United to bude moje premiéra. Ale jak jsem říkal. Není čas nad tím přemýšlet," poukázal Klopp a vrátil se k zápasu se Stoke. "Byl to zápas, který se musel líbit. To, co jsme předvedli se mi líbilo. Vždy nastupujeme s dobrými hráči, někdy jim možná chybí zkušenosti. Opravdu se těším na příští týden a dva velké zápasy."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook