pivovar helf

Boss před semifinále se Stoke City

klopp24

Jürgen Klopp mluvil o zraněných Hendersonovi se Sturridgem, rotaci a o tom, že respektuje práci Marka Hughese ve Stoke City.

Reds se budou muset obejít bez kapitána Hendersona i střelce Sturridge. Jaký je jejich stav? "U Hendersona je těžké stanovit termín návratu. Musíme počkat - každý den, každou hodinu, každou minutu. Pořád je to bolestivé, ale není to tak hrozné. Věříme, že jak se z nohy dostala krev, tak je to vyřešené. Momentálně pro jeho zdraví nemůžeme udělat víc. Dostává léčbu, kterou potřebuje."

Do úterního duelu nezasáhne ani Daniel Sturridge. "Možná máte pocit, že s námi Daniel trénuje tři týdny, já mu říkám: "Přidej, přidej..," každý den je na tom lépe a lépe a nakonec přijdu a řeknu: "Ne, počkáme." Tak to není. V těchto týdnech má čas od času nějaký problém. Během dne se to dá většinou do pořádku. Je to pro něj něco jako příprava před sezónou a tohle se v ní někdy stává. Jsem ten první, kdo ho nasadí do zápasu, až bude přiravený a nachystaný. Zatím s týmem neabsovoval jediný trénink, takže není k dispozici. Naším cílem je dostat do jeho těla sílu a energii. Bylo by jednoduché, kdybych přišel a řekl: "Pojďme to zkusit. Nedáváme branky, tak ho tam pošleme a uvidíme." Takhle se nesmíme chovat. Musíme být trpěliví," osvětlil situaci kolem Sturridge Jürgen Klopp.

Klopp na tiskové konferenci připustil, že nemá velký manévrovací prostor, co se týče rotace kádru. "Nejsme v situaci, kdy můžeme vyměnit šest, sedm, osm hráčů. Jako první zvážíme stav hráčů. Půjdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a podle toho také postavíme tým. Nemůžeme ignorovat náš zhuštěný program. Pondělní trénink nebyl opravdovým tréninkem. Byl teprve dva dny po zápase, a tak nemohl býtpříliš intenzivní. Budu mluvit s Andym Masseym, doktorem, a Chrisem Morganem, hlavním fyzioterapeutem, a společně se rozhodneme," poodhalil manažer Reds.

Stoke City se s příchodem Marka Hughese v roce 2013 změnilo v tým, který praktikuje pohledný fotbal. "Hughes ve Stoke odvádí skvělou práci. Je obrovský rozdíl v tom, jak hráli dříve a jak hrají nyní. Známe jejich kvality. Je to tým, který tady znám možná nejlépe. Philipp Wollscheid a další hráči, kteří hráli v Německu - vím toho o nich hodně. Jsou opravdu dobří - obzvláště Marko Arnautovic. V Německu měl jako mladý hráč své problémy. Teď se však ukazuje jeho obrovská síla. Běhá, skóruje, centruje - hrozně se zlepšil. Stejně jako jeho celý tým. Marka Hughese osobně neznám, ale k jeho práci mám velký respekt - dobrý scouting, pohledný styl."

Klopp oceňuje i flexibilitu Hughesova týmu. "Když hraje na hrotu Joselu, tak hrají více dlouhých míčů. Brání v hodně lidech, ale brání aktivně a presují. Ví, jak chtějí hrát. Mozkem ofenzivy je Shaqiri. Nemůžeme si dovolit nechat ho jít jeden na jednoho. V tom je hrozně silný. Bude to zajímavý zápas, na který se opravdu těším." 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook