pivovar helf

Ljinders: "Klopp ví, co chce hrát"

klopp ljinders

Pep Ljinders mluví o spolupráci s Jürgenem Kloppem a o tom, na čem chce manažer Reds stavět.

Liverpoolští byli blízko první výhře pod Kloppovým vedením, ale Mane Southamptonu v samotném závěru zajistil bod. Ljinders se nejprve vrátil k nedělnímu zápasu. "Jürgen přišel s jasnou ideou toho, jak budeme hrát. Jsme ve fázi rozvoje. Pracujeme na tom, jak v trénincích, tak v zápasech. V neděli jsme viděli tým, který jde po společné cestě. Pak přišla branka, chvíli před koncem. Každý si myslel, že Anfield konečně uvidí vítězství. Tribuny reagovali neuvěřitelně, jako by znovu objevili víru v tento tým. O to těžší bylo přijmout vyrovnávací branku - z centru po standartní situaci. Dá se říct, že šlo o jedinou možnost, jak nás mohli ohrozit."

Ljinders hovořil o třech pilířích, na kterých by hra Liverpoolu FC měla stát. "Ofenzivní rovnováha, nátlaková hra a získávání odražených míčů. Proti Saints se nám v tomto směru poměrně dařilo. Když máte dobře organizovanou defenzivu, ve které každý ví, jak se má pohybovat a jak pomoci spoluhráči, tak vám to dodá sebvědomí a flexibilitu ve hře s míčem," ví Ljinders a hovořil i o pressingu: "Když ztratíte míč, tak ho potřebujete mít co nejrychleji zpět na svých kopačkách. Snažíme se o to v systému 4-3-2-1, kde chceme být agresivní a získávat odražené míče, to je klíčové. Musíte být agresivní a být na správném místě v dostatečném počtu hráčů. Tohle bylo vidět i v zápase se Saints. Při ztrátě míče chtěli hráči rychle vybojovat míč. Když se to povedlo, tak jsme zůstali v blízkosti soupeřovy branky, a to chceme. Lidé chtějí vidět naši dominantní na soupeřově polovině. Nechtějí, abychom byli zalezlí hluboko na své polovině, ale abychom bránili svoji půlku hřiště. Když na soupeře tlačíte, tak je nucen nakopávat dlouhé míče do vaší obrany. V té chvíli je důležité odražené míče získat."

Pep Ljinders si myslí, že pokud všechny tři aspekty hry dokáží hráči plnit, tak se bude hra odehrávat tam, kde manažer chce - u soupeřovy branky. "Jakmile dokážeme tyhle tři aspekty kombinovat lépe a lépe, tak nám to dodá sebedůvěru a větší komfort v tom, jak se budeme na hřišti cítit. Jeden presuje, další hráč je mu na blízku, třetí získává balón a hrajeme na soupeřově polovině. Pak je vše jednodušší. Nemusíte se do těch míst složitě dostávat. Vše je samozřejmě v zárodku, ale už teď je jasně vidět, jakým směrem se ubíráme," myslí si Ljinders.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook