pivovar helf

Klopp: "Nemusíme naběhat 150 km za zápas"

klopp14

Liverpoolští na White Hart Line jako první přeběhali Tottenham, a tak se tisková konference před duelem s Kazaní točila okolo běhání hráčů Reds.

"Často se mě lidé ptají, zda se dá takový fotbal hrát třikrát týdně. V Mainzu se mě na to ptali každý týden, v Dortmundu každé tři dny. Musíte si uvědomit, že tak nemusíte hrát celých 90 minut. Důležité je se naučit běhat tehdy, kdy to má smysl. Když držíte míč, tak přece nemusíte běhat jako blázen. Pokud se nám podaří to, aby tým správně pochopil, jak bránit, tak to bude dobrý začátek," říká Klopp, který potvrdil, že se do tréninku vrátilo trio Benteke, Firmino a Lovren. Sturridge by mohl být přiravený na nedělní zápas se Southamptonem.

"Pokud jste viděli zápas mezi Arsenalem a Bayernem, tak jste jasně viděli, že držení míče není vše. Bayern držel míč 70 procent času, ale prohrál 2:0. Mockrát jsem neviděl, že by šel Arsenal do zápasu s tak disciplinovanou defenzivou. Měli dobrý plán a ten jim přinesl výhru. Také musíme mít svůj plán. Na každý zápas jiný. Klíčem k śpěchu není naběhat 150 km za zápas, ale být připraven na každého soupeře."

Klopp se vrátil k dotazu, zda je možné hrát 3x týdně tak fyzicky náročný fotbal. "Jistě, že je to možné. Máme zdravé hráče, ale nechceme je ničit. Učíme je to, jsou sebevědomí a jejich fyzické schopnosti jsou takové, že to zvládnou. Proti Tottenhamu jsme naběhali 116 km. Z toho jsme jich 5 naběhali bezúčelně, ale hráči měli pocit, že je to potřeba, tak to udělali. Není to ta nejchytřejší věc. Víme, že se na tom dá pracovat. To je důležité. Chceme být ve správný moment na správném místě. Tam se pak ještě musíte správně rozhodnout. Bude to jen lepší," nepochybuje Jürgen Klopp a doplňuje: "Když hrajete proti kvalitnějšímu týmu a chcete je přehrát, tak je musíte přeběhat. Pokud si to nemyslíte, tak jste blázen. Tottenham je konsolidovaný tým,jsou spolu velmi dlouho. Chtěli jsme jim způsobit problémy, a to se nám povedlo. Teď chceme vytvořit problémy pro Rubin Kazaň."

48letý Němec povyprávěl i o své angličtině. "Jsem si jistý tím, že mi hráči rozumějí. Ti, kteří jsou ze zahraničí mi asi rozumějí lépe, protože nemám typický anglicky akcent. Hned na začátku jsem hráčům řekl, ať se ozvou, když mi nebudou rozumět. Zatím to nikdo neudělal. Neříkám jim nic složitého. Jde jen o fotbal. Vím, že mám v jazyku rezervy, ale budu se zlepšovat. Nejtěžší je to pro mne na tiskových konferencích, ale o ty se moc nestarám. Takže - pokud mi nerozumíte (novináři), tak to není žádný problém. Důležité je, že mi rozumí hráči."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook